İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tıklanan linkler önem kazandı.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google arama sonuçları artık ziyaretçilerin tıklamalarıda önem kazanmaya başladı.
Bu ne demek.Siz diyelim ki binlerce sahte sayfa oluşturdunuz, üst sıralara çıkmaya başladınız ama kimse linklerinize tıklamazsa artık otomaik aşağılara inmeye başlayacaksınız.
insanlar örümceklerden daha iyi analiz eder mantığından yola çıkılarak alınmış bir karar bence süper oldu.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
yoktur motordan gelen ziyaretçi bunu nasıl anlayacak ki.
google önüne tıkla diye koyuyorsa ben içeriğini bilemeden tıklarım.
bunu nasıl çözecekler

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
disconnect' Alıntı:
yoktur motordan gelen ziyaretçi bunu nasıl anlayacak ki.
google önüne tıkla diye koyuyorsa ben içeriğini bilemeden tıklarım.
bunu nasıl çözecekler
Abi internette ortalama 1-2 yıl geçirmiş bir kullanıcı az biraz bilgili ise link'in fake olup olmadığını anlar bence. Ama yine de şunu göz önünde bulundurmak lazım: "interneti günün 8 saatir zurna kanalında kız arayanalar, msn'de [email protected] gibi adresleri rasgele ekleyerek belki kızdır diyenler oldukça çok kullanıyor ülkemizde :( "

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en çok aranan kelimelere bakıldıgında bu belli oluyor zaten :)

adam eg-zotik arayacaksa www eg-zotik com tr yazıyor. böyle insanlar var işte.

BIRBEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Google arama sonuçları artık ziyaretçilerin tıklamalarıda önem kazanmaya başladı.
Bu ne demek.Siz diyelim ki binlerce sahte sayfa oluşturdunuz, üst sıralara çıkmaya başladınız ama kimse linklerinize tıklamazsa artık otomaik aşağılara inmeye başlayacaksınız.
insanlar örümceklerden daha iyi analiz eder mantığından yola çıkılarak alınmış bir karar bence süper oldu.

Bu oLay uzun zamandır var biLdigim kadarıyLa, beLki daha önce beta aşamasındaydı orasını biLemem. Nerden biLiyorsun uzun zamandır var oLdugunu diyeceksiniz hakLı oLarak. Gecen yıL bizzat deneyerek tespit ettim. NasıL denedim? Bir sitemi beLirLi bir keLime iLe arayıp kaçıncı sayfada oLdugunu tespit ettim ve hergün aynı keLime iLe 1 defa arayıp buLundugu sayfadan tıkLayarak siteye girdim 10 - 15 gün içerisinde iLk buLundugu sayfadan 3 sayfa öne gecti site...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben eskiden google da üste çıkmak için kelime arayıp kelimeleri arkadaşlarıma tıklatırdım :p Mantığım sonunda doğru oluyor :)

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar bu olay bu kadar basit bir olay degil.
mesela klasik örnegimi vereyim.sitemizin konusu "kertenkelelerin çiftleşmesi" üzerine olsun.bu konu hakkında çok fazla site olmadıgından (rağbet görmeyen bir konu oldugundan ) belki bir kaç tık ile üste çıkabilirsiniz ama sitemizin konusu istanbul hotel olsa
hem popüler bir konu,
hem rakip çok çok fazla,
hem optimizeli site sayısı çok fazla,
hem pagerank yüksek çok fazla site var,
o zaman işte google sıralama etkenlerinden biri olarak hangi linke daha çok tıklanıyorsa onu üste alma gibi bir etkenide işin içine katıyor.Çünkü insanlar önbellekten bakıyor yada sitenin gerçekten kaliteli oldugunu örümceklerden daha iyi algılaya bildiginden bir çeşit oy vermiş oluyor linkine tıklayarak o siteye.Ama çok degişik ip adresleri gerek, öyle bir kaç gün çok tık alan sonra hiç tıklanmayan siteleri falan üste alma olayı degil mesele.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dostum senin zaten çikmasaydin ayip olurdu.jenerik domain her zaman $anslidir.manken aranmasinda manken.biz cikmayacakta iyinet mi cikacak ki.bunda sasilacak bir durum yok ;)

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ehueeu harbi jenerik. nasıl boş kalmış :)

sabah 1 de manken güzeli vardı. ne cabuk değişti sıra :D

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paylasalim.Com' Alıntı:
google ı %99 çözeriz ama %1 lik önemli kısmını çözemeyiz.

http://www.google.com.tr/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rls=GGLD,GGLD:2005-19,GGLD:en&q=manken

daha 3 günlük site ama 1. sayfada. hit fazla gelmiyor ama page rank'ı yüksek olan sitelerden üstte olmasıda ilginç.

google bence sistemi hala oturtamadı ve oturtamayacakta.

insan beyni gibi düşünmesi imkansız.

eh be arkadaşlar, pagerank sıralamada çok sonra gelir diye 40 keredir söylüyorum. real pagerank denilen bir olay var değer ile ifade edilemez o 1-10 arası değil yani 1-1000 arası veya milyon arası.
aramalardaki sonuçlar anlık değişiyor. bugün 13. sırada çıkan site yarın 9. öbürgün 14. sırada çıkıyor onun pagerank ile alakası yok. pagerank tam rakip siteler için öngörülen bir değer iki tane dünyanın en büyük sağlık sitesini düşünün herşeyi ile aynı backlink almış aynı optimze aynı sayfa yapısı büyüklüğü falan filan, ama değişik bir yerden değişik bir link alıp pagerankı 5 olmuş tamam o yukarıda çıkıyor işte. yoksa toolbar pagerankın sıralamada kattiyen etkisi yok, çok az.

kolay gelsinler...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2 gün önce başıma gelen bir olayı size anlatayım :rolleyes:
log dosyalarımı analiz ediyordum baktım bir ingilizce kelimeden günde 800-900 kişi geliyormuş.Dedim acaba anlık mı çıktım inceledim tüm hafta boyunca durum buymuş.
34milyon sonucu olan bir kelimede dünya klasmanında 7.idim popüler bir kelime hemde.türkçe bir sitem ile.
Dedim biraz optimize edeyim sayfayı ilk 5 e gireyim.bir ayar çektim sayfaya, google amcada bana güzel bir ayar çekti, listede şu an ilk 1000 site içinde yoktum son baktıgımda.
bu google u anlamaya çalışmamaya bir kez daha karar verdim. :p

nebula

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar google'u anlamak oldukca zor. Bir çok algoritma kullanıyor, bu iş için ve neyi nasıl yaptığını oldukca iyi saklıyor. Google'un kullandığı algoritmaları çözmek için çok büyük şirketler büyük bütçelerle reverse engineering yöntemlerini kullanarak bu algoritmaları çözmeye çalıştıkları bir gerçek. Benim kanaatim google muhendisleri google motorunu azami olarak bir insan gibi seçim yapabilecek düzeye getirmeye çalışıyorlar. Ne kadar başarılı oldukları bence tartışılır...

Tıklayarak önem kazanmakta buz dağının görünen yönlerinden biri olduğu bariz olarak görünmekte.

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Abi zaten google'ı anlamanın boş bir iş olduğunu görmek için düşünmek yeter:
Düşünsenize 8 milyardan fazla site indexliyorsunuz hangisinin üstte çıkacağını seçmek için bir çok kıstası değerlendiriyorsunuz. Allah google a kolaylık versin. Bir de bizim bilmediğimiz çok paralar dönüyodur üstte çıkmak için. Hemde çooooooooooook paralar dönüyodur. Google'ın ilk beta zamanlarında bağlı olduğu üniversitenin google'ı kurmak için 1.5 milyon $ harcadığını biliyoruz, piyasa hacmini ve ŞU ANKİ değerini düşünürsek google'ın işler iyice karmaşıklaşıyor.
Belki bu Türk siteleri için geçerli değil (çünkü para harcayan Türk sitesi azdır bence) ama yabancı siteler için geçerli olduğunu düşünüyorum üst sıralar için para verildiğini.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5