İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Title'ı Randomize Yapmak

KIZILKURT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar ben title'ı randomize yaptım.
yani her açılışta farklı bir title çıkıyor. bunun google açısından bir problemi var mıdır

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Anasayfanda random yaparsan problem çıkmaz bence ama sayfa içlerinde nasıl bir random düşünüyorsun bilemicem ama alt sayfalarında random yapmayı önermem.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamamen değişiyorsa SEO açısından çok yanlış bir hareket olur. Birkaç kelime değişiyorsa belki; [title] - günaydın/iyi akşamlar türü.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google bir kere listeler listelediğinde durum nasılsa onu sayar..

HiTCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gün önce başıma gelen bir olay bu konu ile alakalı olarak yeni bir sitemde deneme amaçlı bir test yaptım.

Wp tabanlı sitemde post title başlıklarında yaptığım bir düzenleme ile titleların konuda geçen kelimelerle otomatik "title keyword" üretmesini sağladım. Her attığım postta konu başlığı otomatik bir şekilde çeşitleme yapıyordu..

Sonuç...

Hit istatistiği.. 20.. 50.. 250.. 600.. ve son gün .. 10.. 15.. 10 şeklinde hit almaya başladı. Hitler birden yükseldi ve düştü.

İndexlenme sayısı.. Toplamda 650 kadar post mevcut olan sitem ilk bot ziyaretinde 500 kadar sayfası indexlendi. Hitlerdeki değişikliğe paralel bir şekilde.. İndexler kayboldu ve şuan 20 sayfa indexe geri düştü.

Demek istediğim. Artık google title deki random keyleri tanıyor ve siteyi spam kategorisine alıyor.

Kesinlikle yapmamanızı öneriyorum.

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben sitemde kullanıyorum ana sayfada Konu başlıklarından rastgele alıyor , hep böyle olduğu için etkileyip etkilemediğini bilmiyorum fakat pek sanmıyorum etkilediğini,ama daha önce kw yazıp o keywordde yüksek sıradaysan kaldırınca o kelimelerde düşüş olabilir.

HiTCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım Rapmaser in dediği gibi oldu bende.. Bazı kelimelerde yüksek sıralardan kaldırılmış site :) O zaman yeni bir sitedede random kasmamak lazım bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5