İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Topkapı Ana Dağıtım Merkezine Gittim!

V

vuduu

Misafir
benim çekim 20 aralıkta googledan gönderilmiş bugün 16. günü bende topkapıya kayboldu diye gittim çek. adamlar bana 3 haftada bize gelir dediler. noel olduğu için aksamalar olmuş olabilir dediler isminize bakamayız dediler google size gönderim numarası vermesi gerekiyor dediler. şimdi çeki 20 aralıkta gönderilip gelmeyen varmı gelen kaç kişi var? adam diyor aynı binadan gönderildiyse onların hepsi aynı anda teslim olur diyor (istanbul için)
kafam karıştı yav çek mek ortada yok fitil oldum :mad:

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
21 Aralık 2004'te gönderilen çek elime Aralık son haftası ulaştı. (Yılbaşından iki üç gün önceydi sanırım). Ankara'dayım.

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende dün gittim postaneye banada Topkapıya git dediler bugün gidecektim sen gitmişsin...Benimki daha gelmedi...

V

vuduu

Misafir
gitme boşa yav numara soruyorlar gönderim numarası google bize vermedi öyle birşey ayrıca bu citybankıda google şikayet ettim bence sizde edin adamlar bana email attı dün google çekleri nerde bozdururuz diye sormuştm çekleri 3 gün içerisinde citybankda dünyanın her tarafndan bozdurabilirsiniz dediler.bende google türkiye citybank bozmuyor diye email attım bence herkes email atsın google şikayet etisn citybankın ingilizcesi çok iyi olan bir arkadaşda bir metin hazırlasın amerika citybanka şilayet edelim burda citybankı ******ler i**eleri acayip fitil oldum yav almanyadaki arkadaşım 3 gün para bozduruyor ben daha çekimi alamadım...

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şu gönderim numasının ödeme geçmişinde yazan çek numarasınla alakası yokmudur acaba ?

V

vuduu

Misafir
bilmiyorumki google email attim daha tik yok onemli yazdik birde 2 ayda yazarlar cvp artik :)

S

Sticks

Misafir
Arkadaşlar, dağıtım aşamalarından ötürü çeklerin gecikmeleri çok doğal. Evet, aynı günde gönderilen çekler istanbul'a aynı gün gelseler bile inanın çekler aynı gün elinize geçmeyecektir. PTT de yakınlarım olduğundan biliyorum ve onun yanısıra bizim postacıyı da tanıyorum. Şöyle söyleyeyim , evet, çekler geliyor topkapiya ancak bölgelerin kendince dağıtım zamanları olduğundan çekler her bölgeye aynı gün gelecek diye bir şart yok. Yani Topkapiya 3 ünde geldi diye evinize de 3'ünde gelecek diye bir şart yok. Diğer bölümde bir arkadaş çekinin ulaştığını söyledi fakat benimki hala elime ulaşmadı. 2-3 gün süre tanıyın size de ulaşacaktır. Farkedeceksiniz ki postacınız diğer postacılarla aynı gün gelmeyebiliyor, farklı günlerde de gelebiliyor bu yüzden gecikmeler çok doğal.

Biraz sabredin, çekiniz gelir. Kolay kolay kaybolmaz. Ayrıca bu posta numarası filan da hikaye, Google çeklerle birebir ilgilenmemekle beraber USPS kendisi çekleri merkezden alarak dağıtımı posta ofislerine dağıtmakta ve oradan uçakla postalar elinize gelecektir.

Ayrıca unutmayın ki, diyelim 10 çek aldınız bugüne kadar ve içinden 2 veya 3'ü kayıp. Google'a mail atacaksınız, başından beri göndermiş olduğu tüm çekleri size direkt olarak kargoyla yollayacaktır. Benim daha önce 2 tane çekimin filan kaybolduğunu düşündüm ve bir baktım elimde 9 tane çek birden. Bir an şaşırdım, zengin oldum diye filan düşünürken meğersem Google kayıp çekimin olup olmadığından emin olmak için yollamış ;)

Kolay gelsin.

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ankaralı arkadaşa gitmiş bi çek okumuştum forumda istanbula daha önce gelmesi lazım değilmi bide postacıyı yakaladım hergün geliyorum dedi.

S

Sticks

Misafir
Valla bölge bölge değişebiliyor. Bizim postacı hergün gelmiyor örneğin.
Bunun yanısıra İstanbulda daha önce gelmesi lazım değilmi diye sordun ancak istanbuldan çekini alan arkadaşlar da var.

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesajı yazdım zil çaldı postacı babama vermiş çeki geldi sonunda :) bu alt kısımdaki cırt cırtlı yeri koparıp mı vericeğiz bankaya ?

S

Sticks

Misafir
:) üst tarafta renkli olan bölümü vereceksin.
Tabii ki arka tarafa ciroyu unutma.

S

Sticks

Misafir
benim de gelmedi ama yarın, en geç, ertesi gün gelir diye bekliyorum.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler ben cekin tumunu vermistim oyak banka ama hesabima gecmedi para nerdeyse 1 ay oluyor ne is anlamadim ben?

E

erotika

Misafir
Sticks, arkadaşım sanırım bu işi uzun süredir yapıyorsun ve Türkiye'de de çek bozdurduğuna inanıyorum :) Türkiye'de daha önce hiç çek almadığım ve bankaların nasıl bozduğunu bilmediğim için bilgilerini paylaşmanı bekliyorum. :)

-Benim çekimde seninki gibi henüz ulaşmadı umarım yarın gelecek diyelim öyle olsun.. Neyse soruları yazıyorum.

Hangi bankaları önerirsin bozdurmada Türkiye'de ?
Hangi banka kaç günde ve kaç ücretle bozuyor çekleri ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5