İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Toplist, Dizin vs.. siteleri olanlar için dikkat edilmesi gerekenler..

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu kısaca şöyle özetlemek istiyorum, arama.us sitenize hangi siteden geldigini kaydeden istatistik sitelerinden birisidir ve bizde her site gibi birkaç toplist, dizin ve listeye üye olduk, banner'larını ekledik ama dikkat ettiğim şöyle bir konu var;

Toplist, dizin benzeri site sahipleri; kontrollerini yaptıkları sitelere kontrol panellerinden direk çıkış (link) yapmaktalar ve referrer olarak da kontrol panellerinin (url'si) göründügünün farkında degiller, bu bir açık sayılmaz tabiki ama önemli bir noktadır, çünkü insanlar açıkları bulmaya başlamadan önce kontrol panellerinin adresini bilmek ve ondan sonra da açık aramak zorundalar. Site sahibi iseniz ve bir diger siteyi kontrol etmeniz gerekiyorsa kesinlikle link verirken yönlendirme yoluyla gider siteye geçin;

PHP:
    // basit bir hazırlayın ve linkinide ayrı pencerede açın, git.php 
    if(!empty($site)) {
              echo "<body onload=\"window.location.href='http://$site';\">";
    }
    else {
              echo "<body onload='window.close()'>";
    }
gibi.

HTML:
<a href='git.php?site=www.site.com' target='_blank'>(site.com) Kontrol ET</a>

şeklinde de link verdiniz mi olay tamamdır. Tabi örnekler çogaltılabilir..

NOT: Amacım kişi veya sitelerin rencide olması, küçümsenmesi degildir. Birçok coder önemli noktalarla uğraşırken küçük ayrıntıları unutur ve biz de bu ayrıntıları hatırlatalım istedik. Saygılar..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet ben kontrol paneline $ifreli giri$ yapmami$tim birde.:) Bir arkadas sagolsun mail atti duzelt diye. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5