İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

toplist için yeterli alan - bandwidth.... ???

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar bende yeni bi toplist yapıyorum şu an domaini aldım ama daha host almadım bir toplist sitesi için sizce ne kadarlık bi alan ve banwidth gereklidir.tabi bannerlar benim siteden çekilecek.ben bi hesap yapamadım aramızda toplist i olan bir çok insan var onlar söyleyebilirler mi?

S

SoruForum.Com

Misafir
toplisti bilmiom ama benim forum için bw 40 gb kafadan 30-35 gb gidio ay içinde toplist olunca bide sen düşün cok yakar cok image yerine text kullan derim ben

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50gb yeter bende 15.000 hit iken toplist 30gb idare ediyordu. ama kafam ağrımasın diyosan al 50-100gb hiç sıkıntı çekme.
saygılar...

M

mfk_1868

Misafir
band bencede 50-100gb yeter ama scriptin nası kodlandıgıda onemli yani aynı anda kac mysql baglantısı yapıor vs eger cok buyuk bir iş yapıcaksan dedicated al cunku cpu ve ram sorun olabiliyor.

A

..::aTi::..

Misafir
Mp3Master' Alıntı:
mesela bedava100.com un ne kadar gidiyodur.

Bu ay -> bedava100.com 317.25 Gig (20 günlük)

Geçen Ay -> bedava100.com 375.58 Gig (1 Aylık)

bu ay 450 Gb civarını bulacak gibi gözüküyor. İyi ayar çekilmiş bir kodlamanızın olmasınada dikkat etmelisiniz.

sanırım 1400 civarı üyeden sonra bedava100.info adresini aldım ve ufak logo gösterimide burdan yapılıyor.

bedava100.info 2.91 Gig (1 Kb lık dosya - 20 günlük)

Umarım yardımcı olur. Ciddi bir proje için server almalısınız derim.

Kolay Gelsin

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi yaptım sadece mssql a dönüştüreceğim access i.ciddi bi proje düşünüyorum.bu rakamları duyunca bi garip oluyo insan :)
önce bandwidth i yüksek bi host yada reseller farketmez alayımda baktım çok tuttu alırım bu server.şimdi ben yawaş yawaş bandwidth i çok olan ucuz bi hosting firması aramaya başlıyayım.:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5