İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Toplist ve Link Sitesi Sahiplerine Bir Eleştiri

S

SaveTargetUs

Misafir
Arkadaşlar bu sıralar aşırı derecede artmaya başladı kelebek script resmi sitesi, kelebek 8.0, yüzük script şeklinde bir sürü site açıp sitelerini toplist ve link sitelerine ekliyorlar. Her gün bana 1-2 tane geliyor eklemiyorum. Bir tanesi açılışında trojan gönderiyordu otomatiğe almış. Altına baktım 25 tane topliste eklemiş, tabi onaylanmışmı bilmiyorum kontrol etmedim.

Script sitelerinin resmi sitelerini isterseniz yazarım. Onların dışında onların adını kullanıp site açanları toplist ve link sitelerinize almamanız. Eğer yanlış düşünüyorsam eleştirilerinizi bekliyorum. Bu yazıyı scriptim veya chat serverım olduğu için yazmıyorum. 3-4 yıl önce chat yapmayı bıraktım.

B

By-e

Misafir
SaveTargetUs' Alıntı:
Script sitelerinin resmi sitelerini isterseniz yazarım. Onların dışında onların adını kullanıp site açanları toplist ve link sitelerinize almamanız.

Bu dediğin şey mantık sız arkadaş. Ona bakarsan gerçek ve resmi sitesi www.mirc.com dur Khaled alt scriptlerin izin veriyorsa sen nereden bu hak kı alıp da gerçek siteleri bunlardır diyorsun. Senin demek istediğin şeyi anladım bende biliyorum hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu fakat, Script ine isim veren kişi o isim üzerinde hiç bir hak alep edemez, Ancak kendi kitlesine hitap edebilir.

B

By-e

Misafir
Ayrıca her toplist sahibinin irc'i bilmesi mi gerek. Ona bakarsan mp3 sitelerinide onaylamamk gerek, indirilen mp3'lerin de resmi siteleri var.

S

SaveTargetUs

Misafir
Tamam ben biliyom ilk script mirc32. bütün herkez bunun üzerine kuruyor. Fakat kod ekliyorlar ve kendilerine göre düzenliyorlar. Fakat şöyle birşey var başkasının scriptini alıp editleyip ismini değiştirmek farklıdır. Aynı scriptin üzerine ekleme yapıp aynı isimle açmak çok farklıdır. Bu sadece onun kullanıcısını kandırmak oluyor. kelebek script belirli bir yazarı vardır. Tamam ama onun ismini kullanıp kelebek 7.2 diye site açmışlar kelebek xp diye site açmışlar. Bu free olarak dağıtılan bir hizmetin altına kendi ismini yazmaktır. Ben aspindirden hazır portal indirip altına webmaster xx yazanlarıda kabul etmiyorum. Ya sadece gülüyorum böylelerine. Madem altına kendi ismini yazmasını biliyorlar neden kendileri yazmıyorlar veya niye başkasının ismiyle yola çıkıyorlar.

B

By-e

Misafir
Dedim ya anlıyorum seni. Fakat ilk ismi çıkaran isim üzerinde hak talep edemiyor. Zaten edebilse o isim üzerine bir çok site açılmaz değil mi ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
trojen cıkan siteleri yazarsan bizde ona göre o siteleri listeden sileriz..

S

SaveTargetUs

Misafir
Dün bir tanesini Kaspersky yakaladı. site açılışında otomatik olarak tempory internet files e yükleniyor. Bende site sahibine mail attım. Uyardım. Kabul etmiyorum üyeliğini sil kodlarımı dedim. Ve sildim. Sitenin adresinide hatırlamıyorum şimdi. Scripti kontrol etmedim. Site açılışında geldi. Yeni açılmış bir siteydi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5