İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Toplu Mesaj

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhabalar

kullandığım bir script var scriptte kullanıcılar arası mesajlar bir tabloda tutulmakta. kişi kendisine ait mesajları görmek için gelen kutusuna girdiğinde

$sorgu = "SELECT * FROM mesajlar WHERE alan='$cookieusername' ORDER BY id DESC";

şeklinde tablodan kendine ait olan mesajlar gösterilmekte. ben admin panelden tüm üyelere mesaj atmak istiyorum. fakat nasıl yapacağımı bulamadım. tek bir sayfadan 100 üye varsa 100 üyenin kutusuna gidecek şekilde mesajı atmak istiyorum. haliyle mesajlar kutusuna 100 kayıt birden girecek ama kullanıcı adları farklı olacak şekilde.

acaba bunu nasıl yapabilir? yardım ederseniz sevinirim.

teşekkürler

not : (toplu mail değil toplu mesaj) :)

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php bilmiyorum ama sana aspde mantığını ve anlamını yazabilirim.Böylece kodları phpye çevirebilirsin..

set sql=db.execute("Select id from üyetablosu;")
'Buradaki id kısmı yerine kullanıcının id numarası yazan alan veya cookiede kullandığın username ise tablodaki o alanı yaz. ve üyetablosuna bildiğin üzere üye tablosunun adı :)

do while not sql.eof 'Burada tablodaki veriler bitene kadar döngü yapacağız ve döngünün başlangıç kodu. not sql.eof verilerin bitene kadar olduğunu ifade ediyor.

db.execute("INSERT INTO üyetablosu (mesajalanınınadı) VALUES ('"& seningönderdiğinmesaj &"') where id="& sql("id"))")

sql.movenext 'Bir sonraki veri
next 'do while not sql.eof satırına git yani döngü işte

Kolay gelsin..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
inbox tablosuna mesajlari insert etmen yeterli.
inbox tablosunun yapisi nedir?

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
id
gonderen
alan
konu
tarih
Tablo yapısı bu inbox yerine mesajlar tablosu diyelim. bu tabloya bir anda tek sayfadan binlerce veri girecek ama bunu kastediyorum. kodlamaya dökemedim

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Tablo bakarsak burada değişen sadece "alan" oalcak herhalde. o zaman şu şekilde birşey yapabilirsin.

Normal bir veri tabanına ekleme bölümü yaparsan "insert into" şeklinde burada gonderen,konu,tarih,mesaj bölümlerini belirlersin, daha sonra da "alan" bölümünü de veritabanından kullanıcıları çekecek şekilde düzenleyerek her kullanıcı için insert into yaptırabilirsin.

Aslında basit bir kod işini görür. Yukarıdaki mantıkla birşeyler deneyin...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
evet dediğin şekilde sadece değişen alan kısmı ama bunu her kayıt için döngüye çevirecek kodu yazamadım

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Şöyle basit birşey düşünebiliriz.

Veri çekmeyi biliyorsunuz. kullanıcı adlarını diyelim aşağıdaki gibi çekiyoruz...
Verileri çekerken aynı zaman da her çektiği veri için "insert into" yaptırabiliriz. Böylece bahsettiğiniz döngüyü sadece verileri çekerek oluşturmuş oluruz...

Kendinize göre bir derleyip bir deneyin isterseniz...

PHP:
<?
$z = mysql_query("Select * from uyeler order by id");
while($s= mysql_fetch_array($z)) {

$alan = $s[alan];
@mysql_query("Insert Into is_arayanlar (gonderen,alan,konu,tarih,mesaj) values ('$gonderen','$alan','$konu','$tarih','$mesaj')");

}
?>

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5