İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

toplu silme ??

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba arkadaşlar bir sorum olucaktı elimde bir tane db var yazılar tablosundaki konuların içinde bir kaç kelime var o kelimelerin kalkmasını istiyorum fakat baya bir konunun içinde istemediğim kelime var tek tek admin panelinden değiştirmek istemiyorum her hangi bir sorgu ile yazılar tablosundaki xxx kelimeyi toplu bir şekilde silebilirmiyiz ?

asdadaut5.gif

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Yazılar tablosunu siteye basmadan önce kelime süzgecinden geçirebilirsin.
O kelimelerin yerine **** şeklinde veya image koyabilirsin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
yazilar tablosu içerisinde 'alan' alanının herhangi bir yerinde 'kelime' geçen satırları siler:

DELETE FROM yazilar WHERE alan like '%kelime%';

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
yazilar tablosu içerisinde 'alan' alanının herhangi bir yerinde 'kelime' geçen satırları siler:

DELETE FROM yazilar WHERE alan like '%kelime%';

evet ama bu kaydı siler, arkadaş ise kayıt içinde ki bazı kelimeleri silmek istiyor yanlış anlamadıysam. Bunun için yapması gereken mysql replace kullanmak.

update tablo set alan = replace(alan,'aranan','değişecek');

yani php sorgusu
PHP:
<?php
$sorgu='update tablo set  ilgili_alan= replace(ilgili_alan,"istenmeyen kelime","")';
?>

Bu arada o tablonun hali ne yav 39 MB lık verinin 24 MB si kullanılamayan veri. Bir optimize etsen tablonu iyi olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5