İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tr karakter

tcislem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,
vbulletin forumumu başka bir sunucudan kendi sunucuma taşımak istedim, taşıma işlemi başarıyla gerçekleşti fakat forumda türkçe karakter sorunu ortaya çıktı. yani "ş,İ,ç,ı,ğ" harfler çıkmıyo. problemin düzeltilmesiyle alakalı yardımcı olursanız sevinirim !

iyi çalışmalar

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
sql daki satırları değiştir bir bak,(en alttakileri değiştir)

bunu aşağıdaki ile değiştir
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8;

bunu yap

) ENGINE=InnoDB /*!40100 DEFAULT CHARSET=utf8 */;

Cyberay

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet arkadaşın anlattığı çözüm yoludur

tcislem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim sql da dediğiniz bölümde ") ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8;" şeklinde değil de ") ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8; şeklinde var, ama yani: InnoDB yerine MyISAM yazıyo. bunlara dokunmadan geri kalanını düzelttim hata verdi. tamamını değiştirdim yine aynı hatayı verdi :s yani kısacası olmadı !

"Warning: array_keys() [function.array-keys]: The first argument should be an array in /includes/functions.php on line 3688

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /includes/functions.php on line 3688"

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5