İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TRY çek bozdurmada son nokta! (çeki şimdi ver 2 gün sonra paranı al)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar son noktayı koyuyorum.

Eğer çekiniz TRY ise:
Herhangi bir bankaya gidin, çek bozdurmak istediğinizi söyleyin (ben işbankasına gittim). Çeki gösterin TRY olduğunu ve Citibank'tan herhangi bir bankada normal TRY çeki olarak bozulabileceğini söyleyin. Eğer şimdi biz bunu yurtdışına yollayacağız, yok yapamıyoruz vs. derlerse Citibank'ın eğer bir sorun çıkarsa 0216 524 51 36 numaralı telefondan Hasan Şen ile görüşmelerini istediğini söyleyin ve araması için baskı yapın. Telefonda banka memuruna normal bir Türk bankası çeki gibi bozulduğunu anlatacaklar. Sonra sizden sabit bir çek bozma ücreti alacaklar (işbankasında 16.8 YTL). Sonraki gün çekiniz çek-takasta olacak. Ertesi gün de saat sabah 9 da hesabınızda olacaktır. Çek bozma ücreti bankadan bankaya değişir veya 1 ay bloke edin para kesmeyin vs. pazarlık yapabilirsiniz. Asıl kilit nokta telefonda Citibank yetkilisinin, sorun çıkaran banka memurunu ikna edebilmesinde yatıyor. Citibank yetkilisi çeki bize fakslayın şunu yapın bunu edin gibi şeyler diyor banka memuruna.

Bu yazımı da diğer forumlarda kendi adınız altından yayınlamayın!

B

Bohemlife

Misafir
yahu zaten try çekinin 2 günde nasıl bozulduğunu anlattı bir arkadaş r10'da.
kargoya ver gönder- 2 gün sonra al. bu kadar. baskı yapmaya ne gerek var :D bu uzun iş yani. hem 16 milyon niye vereyim çek bozmak için. citybank ta ücretsiz :D
neyse yinede saol yazmışsın:)

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kargoya güvenemeyen arkadaşlar var... çekin değerine göre 16YTL vermek kargoya güvenmekten daha mantıklı oluyor :)

B

Bohemlife

Misafir
kargoya güvenmemek diye bir şey yokki. onlara ödeme alan var bu şekilde. tabi herkesin kendi fikridir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5