İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TS Host Turkiye Ofisi

S

sasu

Misafir
eski ısp cılerın dedıgı bır kelime
metro geldi mertil bozuldu :)

dc acmak kolay ufak yatırımlar ıle kucuk olcekde 1 dc acabılırsınız 100mily. lık bır butce ıle dc acılabılır.guzel yerlerede gelebılırsınız ama su an tr pıyasası oyle bır durumdakı ısın ıcınden cıkılamaz halde

sıstemnet 10mb hattı 199 dan verdı merakdan makınayı gonderdık sabah 1 mb sabıtledıler.

rh sh vs.. gıbı yerler 10mb 50 100 dolardan verırler ama bu gıbı yerlerden alırsanız sorun cıkmaz

bu gun rh ın yanındaydım aynı ıslemı farklı ısp de ''50 dolara yapabılırken neden 150 dolar verıp burdan alırım hızmet kalıte guven.

tutunmak cok zor .sana bır lıste baya uzun ama rakıplerını sımdıden gor

http://www.wmturkey.com/showthread.php?t=851

son 1 kez daha dusun

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
onu bilgisiz birsi yapmistir ve onun yuzunden tum sirketi kotulemek hic de dogru degildir.

Biraz işyeri idaresi konularda da bilgi sahibi olmak lazım, sizin gibi bu forumda birkaç kişi daha o yeni elemandı, yok acemi elemandı hata yaptı vs. vs. özürleri kabahatlerinden büyük duruma düşüyorlar, ayrıca spam mailleriniz sadece elmasgüneş e gelenlerle de sınırlı değil, geçmiş zaman olduğundan kanıt sunmak mümkün olmuyor maalesef.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Siteni ve firmanı çok uzun süredir tanıyorum. (3-4 yıl olabilir belki daha fazla) Kaç kere senden hizmet almak isterken hep ucu ucuna yabancı forumlarda gördüğüm olumsuz yorumlar yüzünden vazgeçtim ama şunu söyleyebilirimki öyle bugün ortaya çıkıp ertesi gün kaybolacak adamlar değilsiniz...

Ama, Türkiye ofisinden önce;

DC ye 5 milyon dolar yatırmışsınız ama web sitenizin grafikleri ve tasarımı berbat. 5 milyon değil ama 5bin dolar verin düzügün bir web sitesi yaptırın bence. Önceden hatırlıyorum daha kötüydü ama şu anda da hala kötü...

Birde kullandığınız DC nin sizin olmadığını iddia eden yorumlar vardı bir 2-3 yıl önce ama nerde okudum hatırlamıyorum.Ben onuda geçtim kimdir bu tulip? Sahibi siz misiniz neden Türkçe sayfası var tek Türk sen misin sen orda ortak mısın yoksa çalışan mısın? web sitenizdeki lnki vermeni istemiyorum orda gerekli bilgi yok...

birde şu dc yi gösteren webcamın çalışan halini yollar mısın?

DC de kaç tane makina var. Bu kiralanan P3 ler ve diğer eski makinalar nerden geliyor? bunları piyasada bulmak çok zor siz bu kadar yükek sayıda eski makinayı nerden aldınız?

Bu arada spam yapıldğını sanmıyorum. En azından görmeden inanmam :)

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
-konu dışı
Bu forumda bulunan Tulip Systems adlı üyelikle bir ilginiz var mı?

Ekin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende arkada$lari uzun suredir takip ediyorum ve inceliyorum, elimden geldiginde cevaplayim.

Ben bir Turkce site bulamadim, sadece bir tane Turkce konu$an mu$teri temsilcisi var. Ara$tirmalarima gore $irketin CEO'su Dr. Nino Doijashvili. Yaniliyorsam duzeltin lutfen. Datacenter'i gosteren kamerayi bende ilk ba$ta cali$tiramadim (FireFox) ama Internet Explorer'da dener denemez cali$ti, benimde $uphelerim oldu cunku datacenter dedikleri kamerada dogru duzgun bir tane rack bile gozukmuyordu, daha cok benim odama benziyordu ama ara$tirdiktan sonra bu $uphelerin %90'ini kar$iladim. Tahminen eski P3'ler zamaninda toplu alinmi$tir veya takas kar$iligi indirim yapan buyuk trade kar$iligi indirim yapan $irketlerden alinmi$tir cunku Dual P3'lerden cok saglam hosting makinesi oldugunu gordum ve rahatca bir Celeron'a tercih ederim.

SPAM olayina bende inanmiyorum cunku Amerika'da kayitli bir $irketin opt-in/opt-out linksiz toplu e-mail/newsletter bile atmasi tehlikeli hale gelmi$ken bunu yapacaklarini hic sanmiyorum.

Umarim yardimci olabilmi$imdir,
Ekin

O

ozdemir

Misafir
CyberTurk,

Ben bu sirket icin calisan bir elanim. Ise 14 Agustos 2006 basladim. Daha once www.aol.com
www.ipowerweb.com
Sirketlerinde programci olarak calistim. Ayrica bana ait olan bir de reseller sirketini yurutmekteydim. www.twdhosting.com (bana ait bir sirket) Bu siteyi suan burada Amerika da okuyan iki Turk ogrencisine yurutmeleri icin devrettim. Ve son olarak Tulip Systems, INC ile ise basladim. Yani demek istedigim ben bu sirketin sahibi degil sadece orada calisan bir elaminim.

Web site konusuna gelince...Ben ce websitemizde herhagi bir sorun yok. O suan ki siteyi sahsen ben 2 gunde hazirladim.

DC nin Tulip System a ait olmadigini iddia edenler. Sitemizde bulunan adrese gelip bizleri ziyaret edebilirler.

Tulip ve Tulix Systems altinda calisan 3 turk vardir. Bir tanesi ben oluyorum diger ikis ise Tuba ve Kanan Acer dir.

Tum dclerimizde ki toplam server sayisi 1000 yakindir. Suan ozel indirimde bulunan P3 serverlar amerika da iflas etmis bir hosting siketinden satin alindi.

CyberTurk, Ne kadar cok soru sormussun :) Umarim hepsini cevaplayabildim.

Siteni ve firmanı çok uzun süredir tanıyorum. (3-4 yıl olabilir belki daha fazla) Kaç kere senden hizmet almak isterken hep ucu ucuna yabancı forumlarda gördüğüm olumsuz yorumlar yüzünden vazgeçtim ama şunu söyleyebilirimki öyle bugün ortaya çıkıp ertesi gün kaybolacak adamlar değilsiniz...

Ama, Türkiye ofisinden önce;

DC ye 5 milyon dolar yatırmışsınız ama web sitenizin grafikleri ve tasarımı berbat. 5 milyon değil ama 5bin dolar verin düzügün bir web sitesi yaptırın bence. Önceden hatırlıyorum daha kötüydü ama şu anda da hala kötü...

Birde kullandığınız DC nin sizin olmadığını iddia eden yorumlar vardı bir 2-3 yıl önce ama nerde okudum hatırlamıyorum.Ben onuda geçtim kimdir bu tulip? Sahibi siz misiniz neden Türkçe sayfası var tek Türk sen misin sen orda ortak mısın yoksa çalışan mısın? web sitenizdeki lnki vermeni istemiyorum orda gerekli bilgi yok...

birde şu dc yi gösteren webcamın çalışan halini yollar mısın?

DC de kaç tane makina var. Bu kiralanan P3 ler ve diğer eski makinalar nerden geliyor? bunları piyasada bulmak çok zor siz bu kadar yükek sayıda eski makinayı nerden aldınız?

Bu arada spam yapıldğını sanmıyorum. En azından görmeden inanmam :)

O

ozdemir

Misafir
Ekin,

Arastirmalarin icin tesekkur ederim. Evet sirketimizin CEO su Dr. Nino Doijashvili
dir. Kamerayi bir turlu orantili ayarlayamadilar.

Canlisini gormek isteyen tum arkadaslarimiza kapimiz aciktir.

o P3ler daha bir kac hafta oncesi iflas eden bir hosting sirketinden alindi.

Bende arkada$lari uzun suredir takip ediyorum ve inceliyorum, elimden geldiginde cevaplayim.

Ben bir Turkce site bulamadim, sadece bir tane Turkce konu$an mu$teri temsilcisi var. Ara$tirmalarima gore $irketin CEO'su Dr. Nino Doijashvili. Yaniliyorsam duzeltin lutfen. Datacenter'i gosteren kamerayi bende ilk ba$ta cali$tiramadim (FireFox) ama Internet Explorer'da dener denemez cali$ti, benimde $uphelerim oldu cunku datacenter dedikleri kamerada dogru duzgun bir tane rack bile gozukmuyordu, daha cok benim odama benziyordu ama ara$tirdiktan sonra bu $uphelerin %90'ini kar$iladim. Tahminen eski P3'ler zamaninda toplu alinmi$tir veya takas kar$iligi indirim yapan buyuk trade kar$iligi indirim yapan $irketlerden alinmi$tir cunku Dual P3'lerden cok saglam hosting makinesi oldugunu gordum ve rahatca bir Celeron'a tercih ederim.

SPAM olayina bende inanmiyorum cunku Amerika'da kayitli bir $irketin opt-in/opt-out linksiz toplu e-mail/newsletter bile atmasi tehlikeli hale gelmi$ken bunu yapacaklarini hic sanmiyorum.

Umarim yardimci olabilmi$imdir,
Ekin

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu dışı ama elam, elamin kelimelerinde elemanı kastetmek istediniz sanırım ya da o kelimeleri ben bilmiyorum.Bilmiyorsam öğrenmiş olurum

O

ozdemir

Misafir
Ayrica sizlere bir kac tane referans vermek istedim.

Road Runner (www.rr.com)
Comcast (www.comcast.com)
Timer Warner http://www.timewarner.com/
American Online AIM

ve dahasi....Amerika da yasayan veya Amerika hakkinda bilgileri olan kisiler bu sirketlerin ne kadar buyuk olduklarini biliyorlardir. Tum bu sirketlerin serverlari bizim sirketin data centerinda bulundurulmaktadir.

Herkese gorusleri icin tesekkur ederim

O

ozdemir

Misafir
Hostmaster,
Kusura bakma hizli yazdigimdan cok yazim hatasi olmus.
Anlayisin ve ikazin icin tesekkur ederim

Konu dışı ama elam, elamin kelimelerinde elemanı kastetmek istediniz sanırım ya da o kelimeleri ben bilmiyorum.Bilmiyorsam öğrenmiş olurum

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Spam mailleri gonderen Tuba Acer'dir. Haftaya bir catalog yolluyordu. Ben o siralarda yurtdisina server satiyordum. Baska bir buyuk firmanin bayisiydim. Surekli server reklamlarini atardi bana, ama o zamanlar Tulip bu server islerinde budget'a inmemisti heralde, fiyatlar cok yuksekti, spam yapma Tuba diye de mesaj atmadim.. :)

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@ozdemir siz tam olarak ne işi yapıyorsunuz ? Ben anlamış değilim data center fln kuruyorsunuzda hayrola :)

O

ozdemir

Misafir
GladiatoR,

Ben degil, suan calistigim sirketin oyle bir dusuncesi var. Nerde ben de data center acacak para :)

Benim meslegimi soruyorsaniz, software engineer

@ozdemir siz tam olarak ne işi yapıyorsunuz ? Ben anlamış değilim data center fln kuruyorsunuzda hayrola :)

O

ozdemir

Misafir
Angelo,

Kendisi suan Turkiye de tatilde, donusunde kendisiyle bu konu hakkinda gorusulecek.

Tesekkurler

Spam mailleri gonderen Tuba Acer'dir. Haftaya bir catalog yolluyordu. Ben o siralarda yurtdisina server satiyordum. Baska bir buyuk firmanin bayisiydim. Surekli server reklamlarini atardi bana, ama o zamanlar Tulip bu server islerinde budget'a inmemisti heralde, fiyatlar cok yuksekti, spam yapma Tuba diye de mesaj atmadim.. :)

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Açıklama için teşekkürler, başarılar. Türkiye`de kaliteli dc açan malı götürür.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5