İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TTNET ADSL 8 Mbps ‘lik Hızlı İnternet Yalanı !

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba;

Bu yazımda TTNET isimli ne olduğu belli olmayan bir şirketin size 8 mbps ‘lik olan ADSL paketini nasıl birden fazla
kişiye aynı anda pazarladığını ve bu işten nasıl para kazandığını anlatmaya çalışacağım.

Televizyon ekranlarında ve internet üzerinde TTNET ADSL 8 mbit ‘lik sınırsız hızlı internet şeklinde reklamların
yayınlandığını gördükten sonra TTNET abonesi olarak evine ve işyerine ADSL internet bağlatan birçok insan vardır.
Bu internet paketlerinin telefon masrafı ile birlikte aylık en az maliyeti 80 – 90 TL gibi bir ücretlendirmedir.

TTNET ‘in Özellikle reklamlarda sunduğu 8 megabitlik bir bağlantıyı yeni ADSL kullanıcısına sattıktan sonra çeşitli
bahanelerle hızını azaltmakta ve aynı bağlantıyı en az 2 veya 3 kişinin kullanmasını sağlamaktadır. Böylece TTNET bir
ADSL bağlantısından en az 2 veya 3 kat fazla gelir sağlamaktadır. Kısacası bir ADSL bağlantı maliyeti Aylık 80 TL dersek.
TTNET isimli şirket 1 bağlantı üzerinden en az 80 x 2 = 160 TL veya 80 x 3 = 240 TL ‘ lik bir gelir sağlamaktadır.
Milyonlarca ADSL abonesi olan böyle bir şirketin 1 verip 3 alması halinde kazanacağı parayı siz düşünün.

Eğer sizde 8 mbps ‘lik bit ADSL bağlantısı kullanıyorsanız Google üzerinde “ADSL hız testi” şeklinde bir arama yaptıktan
sonra hızınızı çeşitli sitelerde test etmelisiniz. Normal bir Download hızı 6.5 – 7 Mbps , Upload hızı ise 0.65 – 0.70
aralığında olmalıdır. Eğer download hızı 2, 3 veya 4 mbps şeklinde ise 444 03 75 numaraları TTNET Çağrı merkezini
defalarca arayıp hakkınızı aramanızı tavsiye ederim.

TTNET internet hızını düşürürken, öncelikle bölgede şikayet etmeyen veya interneti az kullanan ADSL kullanıcılarını
seçer. Böylelikle karşılaşacağı tepkiyi en aza indirmektedir.

Eğer siz tepki verip Çağrı merkezini aradıysanız;

Size verdikleri internet hızının garanti olmadığını, bina ve daire kablolarında bir sorun olabileceği, bulunan bölgede
internet kullanımının yoğun olduğu, Telekoma yakınlık ve uzaklık mesafesi, DNS ayarlarınızın ve bağlantı ayarlarınızın
yanlış olduğu, kullandığınız ADSL Modem ‘de bir sorun olduğu gibi çeşitli yalan ve bahanelerle sizi aldatmaya
çalışacaklardır.

Eğer siz bu yalan ve bahanelere inanır ve bu şekilde internet kullanmaya devam ederseniz. TTNET isimli ne olduğu belli
olmayan ve insanların üzerinden haksız kazanç sağlayan bir şirkete ortak olmuşsunuz demektir.

Bu konu ile ilgili yapabilecekleriniz;

- Size önerim en azından 444 03 75 numaralı TTNET Çağrı merkezini arayıp tepkinizi dile getirin. Bunu defalarca yapın ki
TTNET denen bu şirket, sizin gibi aynı tepkiyi defalarca gösteren kişilerin olduğunu görünce bir adım geri atsın.

- Eğer elinizde maddi yönden bir imkan var ise TTNET gibi insanların üzerinden geçinen, sorumsuz, yalancı ve vurdumduymaz
bir şirketi dava ederek birçok TTNET mağdurunun güzel dualarını alabilirsiniz.

TTNET şu anda bir Türk şirketi değildir. Yabancıların elinde olan bir telekom şirketi, bu ülke sınırları içerisinde istediği
gibi at koşturmakta ve insanları aldatarak para kazanmaktadır. Buna dur diyecek bir kurum veya kuruluş istiyoruz. TTNET için
yapılan bu tepkileri lütfen görmezlikten gelmeyin.

Dökümanı Hazırlayan : Osman Atabey & www.TcpSecurity.com

Kaynak : http://www.tcpsecurity.com/ttnet/ttnet-adsl-8-mbps-lik-hizli-internet-yalani.html

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
benimde paket 8 lik olandan ama şuanda 1 megabit altında seyrediyor, aradım çağrı merkezini, kimseyle konuşamadım, telesekreter herşeyi halletti, adil kullanım bilmemnesinden dolayı internet hızım düşüyormuş, superonline a geçebilirim

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben 50mbit fiber kullanıyorum. Çok az sıkıntı yaşadım oda geneldi bir saat içinde çözüldü. Superonline bu konuda bence tr deki en profesyonel firma. Keşke altyapısını heryere ulaştırabilse.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bakalım elimden geldiğince uğraşıcam TTNET ve benzeri şirketlerle. TTNET %80 civarı pazar payını alıp tekel olduğu için herşeyi rahatça yapabileceğini sanıyor. Bu işi adam gibi yapacak şirketlerde ön plana bir türlü çıkamıyor. Bu adamları üst taraftan indirmek lazım ki altta kalana yer açılsın. :)

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
iyi güzel bir yolda gidiyorsun da yazına bu şekilde başlarsan "Bu yazımda TTNET isimli ne olduğu belli olmayan bir şirketin" çok bi yol katedemezsin. sadece bu işi bilmiyor bu kişi derler bilenler. ne olduğu belli olmayan gibi çok uygunsuz bir giriş yerine bi çok eleştiri yazabilirsin. daha mantıklı bir yol olur senin için en azından.

Asuha

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Dostum insanları kandırmıyorlar , insanlar anlamıyorlar olayı ;)

TTnet 8 mbite kadar bağlantı sağlıyor , bu ne demek bilmiyorsanız açıklıyayım.

Bulunduğunuz bölgeye 8 mbit bağlantı veriyorlar , herkes havuz şeklinde bunu paylaşıyor ve size ne kadar düşüyor orası Allaha kalmış birşey.

Daha detaylı anlatmama gerek yok sanırım :)

8MBİT'e kadar internet bağlantısı diyorlar 8MBİT internet bağlantısı demiyorlar!

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
samanpan

TTNET yüzünden mağdur olanların veya sorun yaşayanların çoğu ya bilinçsiz internet kullanıcısı ya da internet ile ilk
tanıştığında çoğunluğun seçtiği şirket olan TTNET ile işe başlamış olanlardır.

Türkiye 'de genel olarak okuma kültürünün veya uzun cümlelerle kurulmuş detaylı yazıların okunmadığını düşünürsek
bu yazı sadece sorun yaşayan veya mağdur olan kişilere odaklı yazılmıştır. Kısacası o bölüm işin detayı olsun ve o yazıyı
okuyan kişi TTNET hakkında ne düşünüyorsa o bölümü o detaylarla doldursun diye düşündüm.

Zaten bu yazıları sadece test ve başlangıç yazıları olarak düşünebiliriz.

Bu işi detaylı bir plan dahilinde yapmam gerekiyor. Düzgün ve sistemli hazırlanmış birçok site ile birlikte SEO çalışması
şart. Ayrıca TTNET 'in ön planda çıktığı her konuda üst sıralarda olmam gerekiyor ki satılan her ürün veya hizmet hakkındaki
şikayetleri ön planda tutarak insanların bilinçlenmesini sağlayabilelim.

Kısacası kolay olmayacak bir iş ama böyle bir şirkete müstahak olacak diye düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5