İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TTnet Adsl Kiniyorum

FERDIKUCUK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
S.a Arkadaslar Yeni baglattigim Adsl faturasi Gelmiyordu.Gecen ayin 13 unde aktiflesen bir baglanti.Yani 13/06/2008 tarihinde baglanilmis bir adsl.
Bugun Fatura Ogrenmeye Gittigimde Gecen aya Ait borcumun 80 Kusur Ytl Oldugunu Ogrendim.
Bunun Ardindan hemen Adsl hattini Aradim.Bir bayanla Gorustum ve faturalarin Ayin 20 sinde Kesildigini Soyledi.
Bugun Ayin 19 u ? Yani Bu soylemis oldugum miktar tek fatura.hatta Tek faturada Sayilmaz 7 Gunluk bir fatura.
ve ustelik aylik kullanim miktarinin cok altinda.
adslkota da ise buyrun ekran goruntusu.

1928.jpg

Arkadaslar Sizce Ne yapmam Lazim ?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
bağlantı ücretini 1 kerede ödüyor olmayasınız?

FERDIKUCUK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eger aktiflestirme ucreti 30 ytl olsa 30 ytl de sinirli oldugu icin olsa = 60 ytl eder :S

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Aktifleştirme ücreti almışlardır.Adslde 7 günlük fatura diye bişey olmaz.1 günde olsa 1 aylık ücret gelir.

FERDIKUCUK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya tamam ona birsey demiyorum 1 gunde olsa 1 aylik ona bir sey dedigim yok zaten.
ama 83 ytl tutmazki aktiflestirme ucretiyle beraber ?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Tutar niye tutmasın.Aktifleştirme ücretinin kaç para olduğuna bak.

FERDIKUCUK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm hızlar için bağlantı İnternet Hoşgeldin Kampanyası süresinde 29 ytl olan bağlantı ücreti alınmayacaktır.
.Fiyatlara tüm vergiler dahildir ve YTL dir.

Yani 29 Ytlmis Baglanti ucreti

29+29 = 58 Ytl eder:(

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Benim aktifleştirme ücretim 67 ytl idi.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kınamadan önce araştırınız. Ben size faturanızı açıklamaya çalışıyım. 13.06.2008 tarihinde başvurulan bir adsl hizmetinin faturası gelecek ayın sonunda ödenir. Muhtemelen o faturanızın son ödeme tarihi 27 ila 29 temmuz 2008 tarihleri arasındadır.

80 küsür YTL olarak belirttiğiniz ücretin açılımını şöyle yapabiliriz; 29 YTL Aktivasyon bağlantı ücreti. 29 YTL 1 ay kullanım bedeli. 80 YTL üzerinden hesapladıgımda faturanızı geriye 22 YTL bir miktar kalıyor bu miktarda 13 haziran ile 28 haziran arası kullanım bedeli olması gerekiyor.

Galiba fazla miktar faturanıza Kist aylik ücret diye yansımaktadır.

Bundan sonraki faturalarınız normal gelecektir.

FERDIKUCUK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsl hattini aradigim da faturalarin ayin 20 sinde kesildigini soyledir.hem bu 22 ytl nerede orasida kayip oldu hocam :(

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
dostum bununla alakalı forumda derman arıyor olman çok anlamsız. hadi herkes dediki yok öyle bir şey telekom suçlu falan filan...değişen ne olacak yine gidip telekoma anlatacaksın derdini.
Senin yerine olsam pzts telekoma giderim konunun içeriğini öğrenir aksi halde bir dilekçe ile konunun düzeltilmesini isterdim. Çünkü ne yazıkki yapacağın başka hiç bir şey yok :(... Evet görünürde çok mantıklı bir fatura değil ama telekoma gidicen abi başka yolu yok.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya şey olabilir belki ilk iki ayın ücretini peşin alıyorlarmış demişti arkadaş.. Ama konu neydi unuttum. Öyle birşey olabilir mi??

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kınamadan önce araştırınız. Ben size faturanızı açıklamaya çalışıyım. 13.06.2008 tarihinde başvurulan bir adsl hizmetinin faturası gelecek ayın sonunda ödenir. Muhtemelen o faturanızın son ödeme tarihi 27 ila 29 temmuz 2008 tarihleri arasındadır.

80 küsür YTL olarak belirttiğiniz ücretin açılımını şöyle yapabiliriz; 29 YTL Aktivasyon bağlantı ücreti. 29 YTL 1 ay kullanım bedeli. 80 YTL üzerinden hesapladıgımda faturanızı geriye 22 YTL bir miktar kalıyor bu miktarda 13 haziran ile 28 haziran arası kullanım bedeli olması gerekiyor.

Galiba fazla miktar faturanıza Kist aylik ücret diye yansımaktadır.

Bundan sonraki faturalarınız normal gelecektir.

Aynen dediğniz gibi olmuştur.
2 dönem fatura gelmiştir.
ADSL faturlararı bildiğim kadarıyla gün üzerinden hesaplanıyor onuda şuradan biliyorum tarife değiştirdiğinizde o andan itibaren yeni tarife geçerli ancak eski dönem eski fiyat üzerinden faturaya yansıtılır.

Bir yanlışlık olsa bile TTelekom arkadaşı haksız çıkaracak bir formül bulacaktır.
icon10.gif

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
boşuna çırpınmayın arkadaşlar, atalarımız ne demiş?

MİNAREYİ ÇALAN KILIFINI HAZIRLAR.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5