İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TTNET bağlantı problemi

A

Anonymous

Misafir
TTnet kullanıcılarına bir sorum var.
İnternete bağlanırken bağlantı sorunu yaşayan biriyim. Hata şu:
"çevirmeli ağ sunucu türü ayarlarında belirttiğiniz sunucuylar bilmemne küme oluşturamadı.. " vs . Bu hatayı biliyorsunuzdur. Genelde ilk keresinde hep bu hata çıkıyor. Hatta birkaç kere. Bir arkadaşım makinaya restart attığında ilk keresinde bağlandığından bahsetti. Müşteri hizmetlerini 2 kere aradım fakat yardımcı olamadılar. Bu sorunun çözümünü bilen varsa yardım lütfen...

A

Anonymous

Misafir
bende ttnet kullanıyorum ve öyle bir problem yaşamıyorum.... bence sizin işletim sistemininizde yada ayarlarınızda veya sürücülerinizde problem var.

A

Anonymous

Misafir
işte bence de ayarlarda bir problem var ama çözecek birisi gerekiyor. teknik destek fazla bir bilgi veremiyor. uğraşıp yapan varsa..

A

Anonymous

Misafir
arkadaşım ben malatyadanım.TTnet ilk çıktığı zamanlarda TCP/IP ayarlarında dns numaralarını belirtmen gerekiyordu.şimdi ise burada onu yapmaya gerek duymuyoruz ama senin olduğun şehirde bu uygulama halen devam ediyor olabilir.öncelikle böyle bir uygulama var ise ttnet i arayıp dns numaralarını al ve yaz eğer yok ise diğer ayarları kontrol et.sorun çıkarsa mail at.

A

Anonymous

Misafir
önce modemin driverlerini tamamen sil, tcp/ip dosylarını, çevirmeli ağ dosylarını tamamen sil ve hepsini yeniden yükle yine olmazsa işletim sistemini yeniden kur... tt-net'te h,ç bir dns ayrı yapmana gerek yok sorunsuz kolayca bağlanabilirsin..

A

Anonymous

Misafir
istanbul dışında farkeder mi bilmem ama,
TTNET'in DNS no.ları:

212.156.4.4
212.156.4.20

Salih.

A

Anonymous

Misafir
dns noları dunyanin hiç bir yerinde farketmez. dediğim gibi dns nolarınada ihtiyaç yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5