TÜBİTAK'tan 100 bin YTL destek

tiva

0
İyinet Üyesi
Katılım
20 Eylül 2003
Mesajlar
2,741
Reaction score
4
TÜBİTAK yeni girişimcilere "Teknogirişim Programı" adı altında 100 bin YTL oranında destekte bulunacak. Yararlanmak için üniversite mezunu ya da öğrencisi olmanız şart!

Programa başvuru için herhangi bir zaman sınırlaması bulunmuyor, istediğiniz tarihte başvuru yapabilirsiniz. Başvurmak için ise Girişim Önerisi ve Girişim Planı formlarını doldurmanız gerekiyor. Bu formlarda, TÜBİTAK tarafından ücretsiz olarak sağlanacak olan Girişimcilik ve İş Planı eğitimine katılmak isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz. Girişim Önerisi dahilinde, iş fikrinizin tanıtımını ve bir özetini yapmanız gerekiyor. Ayrıca iş fikrinizin yenilikçi yönünü belirtmeniz, örneğin iş fikrinizin ortaya çıkış nedenlerini ve amacını özetlemeniz isteniyor. Kurmayı planladığınız işletme ile ilgili bilgileri belirttikten sonra, ihtiyacınız olan toplam bütçeyi ve TÜBİTAK dışında yararlanabileceğiniz muhtemel finans kaynaklarını da yine Girişim Önerisi başvurusu kapsamında belirtmeniz gerekenler arasında yer alıyor. İş süreçlerinizi anlatmanız isteniyor

Bir sonraki aşama olan Girişim Planı formundaysa, iş fikrinizin hayatiyet kazanması için uygulanacak yöntemlerle ilgili bilgiler buılunuyor. Ayrıca proje bütçesi, tahmini proje maliyet formları da yine bu form dahilinde veriliyor. Örneğin, iş fikrinizin hayata geçmesi için gerekli teçhizat ve bunların maliyeti, muhtemel seyehat giderleriniz ile işletme giderleriniz gibi maliyetleri detaylı olarak bu formda belirtmelisiniz. Son olarak Girişim Planında; kurulacak işin Pazar analizi, pazarlama planı, üretim ve yönetim planı ile finansal plan da yer almalı. Tüm bu bilgileri içeren başvuru formlarıyla TÜBİTAK'a başvuruda bulunmanız mümkün. TÜBİTAK'tan söz konusu başvuru formlarını kılavuzları ile birlikte alabilirsiniz. Böylece başvuru formunda yer alan soruları yanıtlayarak, iş fikrinizin hayata geçmesi için iş planı hazırlama yolunda adım atabilirsiniz.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst