İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tuhaf ziyaretçi davranışları

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteye gelişmiş bir ziyaretçi hareketi kaydeden bir sistem yapınca inceleme imkanı bulduğum tuhaf ziyaretçi davranışları oldu.

Örneğin;
-Ziyaretçi çokça sayfa gezip üye olup hemen siteden gider.Çok uzun bir zaman belki hiç gelmez!
-Ziyaretçi siteye girer hemen üye olur biraz gezip dönmemek üzere gider.
-Ziyaretçi elmek(email) adresini ekler yorum - ileti kısmını boş bırakıp gider.
-Gayet ciddi bir uslup ile kızıp hakaret yazar (sebep belirtmeden) adını mailini(sahte oolabilir tabi) yazıp gider.
-birini kulllanmadığı halde her siteye geldiğinde üye olur.
-Zorlamadıkça bilgi girmeyi istemeyenler çoktur ancak zorunlu tutarsan birçoğu doğru bilgi girer.
...vs
daha yazılacaklar vardır ancak burada kalabalık yapmak istemem.Daha güzel tespitler yazacaklar vardır!!

kolaylıklar..

B

brcp

Misafir
çoğu hazır scriptte böyle bir sistem yok.Aslında bu sistemin üzerine gidip sitenin nasıl şekillenmesi gerektiği hakkında çok güzel fikirler edinilebilir çok güzel bi çalışma saol paylaşım için

Respect

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
-Yorum sayfasında yorum kutusunun altında "küfür içeren yorumlar onaylanmaz" yazarsın, gider isim veya email bölümünde küfür eder, yorum kutusunda küfür etmez.

bu da benim genel bir tespitim :)

Malum, bilgisayar kullanmanın yaşı yok. 7 yaşındaki kardeşlerim(?) bile bilgisayar kullanıyorsa, daha neler neler göreceğiz.. Hazırlıklı olmak lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5