İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tulip Systems INC

O

ozdemir

Misafir
Merhaba Arkadaslar,

Amerikan in Atlanta sehrinde yer alan Tulip System ile anlasma saglayip Agustos 14 itibariyle onlarla calisma basladim. Gorevlerimden biri de Turkiye de ki musteri potensiyelini arttirmak.

Yakinda yayinda olmasini umit ettigimTulip-Turkey projemiz icin onerilerinizi bekliyorum. Nasil birsey olmali...beklentileriniz nelerdir. Tulip musterisi iseniz sikayet ve onerilerinizi de [email protected] email adresinden bana ulastirabilirsiniz.

http://www.ts-host.com adresinde de en kisa zamanda buyuk degisiklikler yapilacaktir.

Onerileriniz icin simdiden tesekkur ederim.

-------------------------------------
Eyyup Ozdemir
Manager of Web Services
Tulix Systems, Inc.
3495 Piedmont Rd.
Building 12 Suite 110
Atlanta, GA 30305
Phone: 404/869-0345 x.208
Fax: 404/2312029

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
senin adına üzüldüm arkadaşım... inşallah benim çalıştığım zamanlar daki gibi değildir..

Kenana sevgi ve selamlarımı iletirsin..
+ birşey eklemek istiyorum.. dünya üzerinde konuşulan onlarca dil olmasına rağmen tulip neden internet sayfasında ingilizce ve türkçe ye yer vermiştir..

başarılar...

sertac82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neredeyse 1.5 yıldır çalışıyorum. hız açısından menunum ama teknik destek sıfır. kenan bey msn desteği de vermiyor. hiçbir soruma devap alamıyorum.

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hakkiniza hayirlisi.Umarim basarili olursunuz.Hayirli satislar dilerim.

O

ozdemir

Misafir
Merhaba Sertac,

Bildigim kadariyla unmanaged serverlarda teknik destek verilmemekte. Isterseniz, serveriniz bizim tarafimizdan yonetilebilir. Bu sekilde tum sorulariniz cevaplanacaktir. Ayrica Teknik destek konusunda da calismalarim olacak. Daha iyi ve guclu bir teknik destek teami de kuracagiz insallah.

qdin ve Hostpaket tesekkur ederim...Allah hayirlisi ile bu sirkette basarilari bana nasip eder, insallah.

SargeT, sayet Tulip te resmi olarak calisdiysan, lutfen goruslerini ve karsilastigin sorunlarini bana [email protected] veya [email protected] adresinden ulastir.

Arkadaslar Turkiye projesi icin goruslerinizi beklemekteyim.

Tesekkurler
Eyyup Ozdemir

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
ozdemir' Alıntı:
SargeT, sayet Tulip te resmi olarak calisdiysan, lutfen goruslerini ve karsilastigin sorunlarini bana [email protected] veya [email protected] adresinden ulastir.
r

evet tulip ile 6-7 ay çalışmışlığım bulunmaktadır.... kenan bey ile irtibattaydık.. ve ben tulipten sunucu aldığım zaman diliminde hiç bir soruma bir yanıt alamadım. hiç bir sorunum çözülmedi.. Ben ne zaman birşey sorsam ( dc nin hatasından kaynaklanan sonunlar hakkında ) bana teknik servis ücretinin saat başı 75 dolar olduğu söylendi ve bu ücret kabul edildği halde soruna bakılabileceği söyledi... Benim bir tane sitem barınıyor onun da hiti ortalama 5 bin öyle aham şaham bir yer değil ve birden bire sunucuda kesilmeler oluyor.. Makinayı reboot etmek istediğim zaman komutu gönderidğim zaman makinayı kapatıyor ve bir daha açılmıyor.. dc den birinin fişi çekmesi gerekiyor.. bu reboot sorununu haftasonları yaşadığım zaman dc de kimse olmuyor ve ancak 2 gün sonra makinanın fişi çekilip yeniden takılıyor.. ve o sevgili kenan bey e msn de o kadar yazmama rağmen yanıt vermiyor... ( normal günlerde hep zaman dilimini bahane ederdi )

ben başka bir dc ile anlaştığımı söyleyince ( yumurta ağza gelince ) bana yeni bir makina verebileceklerini söylüyorlar...

size kenan bey ile ilgili bir anımıda yazayım buraya yazayımda biraz gülün..

tulipte son günlerimde yeni bir dc ile anlaşmıştım o sırada yine sunucuda sorunlar vardı.. Kenan beye sürekli yazmama rağmen hiç bir yanıt alamıyordum.. Ve günlerden bir gün ortaklarımdan birine yazmak isterken yanlışlıkla

"ş....iz.. Orda yaşıya yaşıya onlara benzemiş "

satırını kenan bey e yazdım. ve nasıl olduysa o saniye içinde kenan bey bül bül gibi konuşmaya başladı ve bu yazdığım şeye en ufak bir tepki vermedi...

Kendisine selamlarımı iletirsiniz... Sanırım bir erkek çocuğu var ve bugünlerde 1 yaşına basıyor olması lazım.: onunda gözlerinden öpüyorum.. inşallah amerikada büyümez...

sertac82

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ozdemir' Alıntı:
Merhaba Sertac,

Bildigim kadariyla unmanaged serverlarda teknik destek verilmemekte. Isterseniz, serveriniz bizim tarafimizdan yonetilebilir. Bu sekilde tum sorulariniz cevaplanacaktir. Ayrica Teknik destek konusunda da calismalarim olacak. Daha iyi ve guclu bir teknik destek teami de kuracagiz insallah.

teknik destekten kastım serverdaki problemlerin çözülememesi veya geç çözülmesi. örneğin sql hatası aldıktan sonra ticket atmam, sonrasında database in tamamen silinmesi, ondan sonra "bizim yapacak birşeyimiz yok umarız yedeğiniz vardır" gibi saçmalamalar vs... haber vermeden ip değiştirme gibi olaylar da çok oldu. bizim forum sitemiz olduğu için forum cart diye 5 gün öncesine dönerdi (ne günlerdi be)

zaten 4-5 gün önce server heklendi ve tüm sitelerim 7 temmuz'a döndü. bir backup verdiler 800 mb. dedim siz yükleyin. onu bile beceremediler. Kenan bey teknik destek vermeyi bırakın cevap bile vermiyor.

Neyse sana başarılar dilerim. Umarım fazla ağrımaz başın.

M

MedyaGraf

Misafir
ts-host mağdurlarına allmanaged.com u öneririm ordan sonra bu şirket ile çalıştık Sagonet güvencesi ile Full Managed destek vermektedirler. Adamlara bi formu SQL editletmediğimiz kaldı yeri geldi backup alın onu da yaparız dediler.

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eyyup Ozdemir
Manager of Web Services
Tulix Systems, Inc.
3495 Piedmont Rd.
Building 12 Suite 110
Atlanta, GA 30305

alalala..
Tulip değil miydi bu ?
Hata olabilir mi ki ? :D

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
GLadiatoR' Alıntı:
Kim bu kenan bey ?

tulip in türkleri bağlamak için çalıştırdığı personel..

hatta bir çok personel barındırıyormuş Kenan bey öle bahsetmişti hatta orda çalışan bi kaç kişinin resmini göndermişti dc nin resimlerini isteyince..

O

ozdemir

Misafir
Hayir herhangi bir yanlis yok orada. Sirketmize ait iki alt sirket vardir bir tanesi sadece buyuk sirketler(telefon, televizyon gb) ile calisir bu sirket TULIX dir digeri ise shared ve dedicated hosting satan sirketimiz olan Tulip Systems dir.

Tesekkurler

thereX' Alıntı:
Eyyup Ozdemir
Manager of Web Services
Tulix Systems, Inc.
3495 Piedmont Rd.
Building 12 Suite 110
Atlanta, GA 30305

alalala..
Tulip değil miydi bu ?
Hata olabilir mi ki ? :D

O

ozdemir

Misafir
SargeT Bey,

Sirketimizler sorunlar yasadiginiz icin uzgunum. Konuyu tam olarak bilmedigim icin yorum yapmamda dogru olmaz. Her sirket gibi Tulip in de hatalari olabilir onemli olan hatalardan arinabilmek. Ben de elimden geldigi kadar bunu basrmaya calisacagim. Allah'in izniyle.

Kenan Bey konusuna gelince Kendisiyle bu gecen Pazartesi tanistim ve gordugum kadariyla cok iyi birisi ve Turkiye de musterilerimiz icin kendi ozel vaktini bile harciyor. Emegine saygi gostermek lazim. Sonucda kensi de sirketimizde calisab bir eleman.

Yikici olmaktansa lutfen biraz yapici olalim.

Gorusleriniz icin tesekkur ederim.

Turkiye ile calismalarimiz surecek insallah CEO muzdan onay aldiktan bir kac ay icin de tamamlanir umarim.

SargeT' Alıntı:
evet tulip ile 6-7 ay çalışmışlığım bulunmaktadır.... kenan bey ile irtibattaydık.. ve ben tulipten sunucu aldığım zaman diliminde hiç bir soruma bir yanıt alamadım. hiç bir sorunum çözülmedi.. Ben ne zaman birşey sorsam ( dc nin hatasından kaynaklanan sonunlar hakkında ) bana teknik servis ücretinin saat başı 75 dolar olduğu söylendi ve bu ücret kabul edildği halde soruna bakılabileceği söyledi... Benim bir tane sitem barınıyor onun da hiti ortalama 5 bin öyle aham şaham bir yer değil ve birden bire sunucuda kesilmeler oluyor.. Makinayı reboot etmek istediğim zaman komutu gönderidğim zaman makinayı kapatıyor ve bir daha açılmıyor.. dc den birinin fişi çekmesi gerekiyor.. bu reboot sorununu haftasonları yaşadığım zaman dc de kimse olmuyor ve ancak 2 gün sonra makinanın fişi çekilip yeniden takılıyor.. ve o sevgili kenan bey e msn de o kadar yazmama rağmen yanıt vermiyor... ( normal günlerde hep zaman dilimini bahane ederdi )

ben başka bir dc ile anlaştığımı söyleyince ( yumurta ağza gelince ) bana yeni bir makina verebileceklerini söylüyorlar...

size kenan bey ile ilgili bir anımıda yazayım buraya yazayımda biraz gülün..

tulipte son günlerimde yeni bir dc ile anlaşmıştım o sırada yine sunucuda sorunlar vardı.. Kenan beye sürekli yazmama rağmen hiç bir yanıt alamıyordum.. Ve günlerden bir gün ortaklarımdan birine yazmak isterken yanlışlıkla

"ş....iz.. Orda yaşıya yaşıya onlara benzemiş "

satırını kenan bey e yazdım. ve nasıl olduysa o saniye içinde kenan bey bül bül gibi konuşmaya başladı ve bu yazdığım şeye en ufak bir tepki vermedi...

Kendisine selamlarımı iletirsiniz... Sanırım bir erkek çocuğu var ve bugünlerde 1 yaşına basıyor olması lazım.: onunda gözlerinden öpüyorum.. inşallah amerikada büyümez...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
ozdemir' Alıntı:
SargeT Bey,

Sirketimizler sorunlar yasadiginiz icin uzgunum. Konuyu tam olarak bilmedigim icin yorum yapmamda dogru olmaz. Her sirket gibi Tulip in de hatalari olabilir onemli olan hatalardan arinabilmek. Ben de elimden geldigi kadar bunu basrmaya calisacagim. Allah'in izniyle.

Kenan Bey konusuna gelince Kendisiyle bu gecen Pazartesi tanistim ve gordugum kadariyla cok iyi birisi ve Turkiye de musterilerimiz icin kendi ozel vaktini bile harciyor. Emegine saygi gostermek lazim. Sonucda kensi de sirketimizde calisab bir eleman.

Yikici olmaktansa lutfen biraz yapici olalim.

Gorusleriniz icin tesekkur ederim.

Turkiye ile calismalarimiz surecek insallah CEO muzdan onay aldiktan bir kac ay icin de tamamlanir umarim.

sayın özdemir.. yukarılardaki mesajınızda da kendiniz belirtiniz tulip ile çalışmışlığınız ve yaşadığınız sorunlar var ise burda lanse edebilirsiniz dediniz bende çalışmışlığım bulunduğunu ve yaşadığım sorunları buraya yansıttım sadece.. Belki bu sorunların çıkmasında hatanın bir payıda bizde çünkü biz milleyitçi tavrımızı sonuna kadar koruduk ve madem türkler çalışıyor bu firmada bizde bu firmayı kullanmalıyız ve onlara destek olmalıyız dedik. ama orda yaşıyan başta kenan bey olmak üzere diğer arkadaşlar bizim bu yaklaşımımıza pek önem göstermediler sanırım.

herşey geçmişte kaldı sonuçta sorunlar olmadan çözüm üretilmez biz çözümümüzü yeni bir yerde bulduk ve bize bir ders oldu...

size ve tulip e iş hayatınızda başarılar dilerim..

O

ozdemir

Misafir
SargeT Bey,

Ben size bir sey soylemedim ki...Tabi ki goruslerinizi almak isteyen kisi olarak size tesekkur etmek lazim. Ben sadece Kenan Bey'in tek Turk calisan oldugu icin zamaninda kendi bos vaktini bile sizler icin harcamis oldugundan onun acisindan da dusunmek lazim demek istedim.

Ben bu sirket ile Agustos 15 2006 tarihi itiriyle calismaya basladim. Bu tarih oncesi konularada bir aciklama getirmek isterdim ama bilgim olmadigi icin tarafsiz yanit vermem mumkun degil.

Umarim benim burda calismam suresince Turk vatandaslarimiz herhangi bir sorun yasamaz....

Ileride dogabilecek sorunlar nedeniyle sizlere simdiden soylemek isterim ki paketiniz unmanaged(yonetilmeyen) ise, Tulip/Tulix den tam destek almaniz mumkun degil...Sizlere yapamayacagim sozu de vermek istemem. Amacim teknik destegi daha kaliteli bir duruma getirmekdir. Shared hostinglere ise elimden geldigi kadariyla tam destek verecegiz insallah.

SargeT' Alıntı:
sayın özdemir.. yukarılardaki mesajınızda da kendiniz belirtiniz tulip ile çalışmışlığınız ve yaşadığınız sorunlar var ise burda lanse edebilirsiniz dediniz bende çalışmışlığım bulunduğunu ve yaşadığım sorunları buraya yansıttım sadece.. Belki bu sorunların çıkmasında hatanın bir payıda bizde çünkü biz milleyitçi tavrımızı sonuna kadar koruduk ve madem türkler çalışıyor bu firmada bizde bu firmayı kullanmalıyız ve onlara destek olmalıyız dedik. ama orda yaşıyan başta kenan bey olmak üzere diğer arkadaşlar bizim bu yaklaşımımıza pek önem göstermediler sanırım.

herşey geçmişte kaldı sonuçta sorunlar olmadan çözüm üretilmez biz çözümümüzü yeni bir yerde bulduk ve bize bir ders oldu...

size ve tulip e iş hayatınızda başarılar dilerim..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5