İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tüm HOSTÇUYUM diyenler okusun lütfen

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ACINACAK DURUMDASINIZ!

Sözüm işini bilen işini adam gibi yapanlara değil sözüm hostingin H sinden anlamayan host vb.. işlerde çok para olduğunu sanıpta bu işi LİMON satmakla bir tutan kişilere

Artık yeter yukarıda yazdığım kategoriye giren kişiler 13-15 yaşında hiç bir bilgisi olmadığı halde bu işte çok para var sanıp hiç bir bilgisi olmadan host vb.. işlere girenler

İnanın acınacak durumdasınız msn adresimize yazdık satış diye hala hergün birileri gelip bir şeyler soruyor bizden alınmayan hizmetler için destek vermiyoruz deyincede iyice zavallılaşıyorsunuz daha arama motorunun ne olduğunu bile bilmiyorsunuz bırakın host işini PC ve internet kullanmaktan aciz insanlarsınız LİMON satın dicem ama bu kapasite ile inanın o iş bile size göre değil

MSN de her gün böyle onlarca örnekle karşılaşıyoruz buda az önceki:
(11:50) XXXX: merhaba kardeşim
müsait isen birşey soracam
(11:51) sonsuzhost.com -: Merhaba buyrun
(11:52) XXXX: win server için anti virus öneriniz varmı ?
(11:52) sonsuzhost.com -: Bu adrese teknik personel bakmıyor adındanda anlaşıldığı üzere sadece satış öncesi sorular için + bizden alınmayan hizmetler için doğal olarak desteğimiz yok
(11:53) XXXX: hm
(11:54) XXXX: peki msn de bırakmamında bi anlamı yok hiçte sıcak hizmetiniz yok malesef bi dost olarak soru sordum ürün almak veya pazarlamak için değil prensibiniz çok ters kusura bakmayın siliyorum sizi bir daha da lisans için olsun diger faaliyetleriniz için de olsun hiç tavsiyede bulunmayacağım
(11:54) XXXX: şimdi iyi çalışmalar size !
(11:55) XXXX: şu anda Çevrimdışı

İnsanda araştırma ruhu olur bunu bi kenara bırakın GURUR olur ben kendi işimle ilgili bilmediğim bir konuyu listemde gördüğüm ilk hostçuya sormam 1 ay gece gündüz araştırır yine öğrenirim gidipte MSN listemdeki bir hostçunun bi yerlerini yalamam.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben bu tür insanları sizin artınıza görmekteyim. Bunlar olmasa düzgün çalışanların farkını insanlar zor anlar.

Bunların sattıkları 3-5 TL-lik hosting paketlerinden alıp dolandırılan insanlarla bir çok kez karşı karşıya geldim.

O yüzden bu kadar sinirlenmenize gerek yok.

Bu arada virüs programı olarak Nod32 Business win2k3 server için ideal bence.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sektörüm host değil ama bende msn olayında şikayetçiyim, hatta bu yüzden alan adımla ilintili msn kullanmıyorum, bir zamanlar kullanırdım [email protected] diye, ama zamanla herkes beni online php destek hattı zannettiği için kapatmak zorunda kaldım. :)

ek : açıkçası bu tür insanlar paylaşım hissimi uzun zamandır köreltti. artık bilgiyi paylaşmak istemiyorum açıkçası :(

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Vallahi ben iyinet forumlarında referansları olan, üyelerinde önerdiği kişilerden/firmalardan zamanında birkaç kez host aldım hepside aynı çıktı. O yüzden şimdi hiçbir hostcuya sıcak bakmıyorum :p o yüzden bu tür şeyleri çok iyi anlıyorum...

aspmeraklisi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm

iyi sen yine enazindan cevap verip buraya konu acma zahmetinde bulunmussun. Ben ilk sorudan sonra direk bloke ediyorum bu tipleri :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
iyi sen yine enazindan cevap verip buraya konu acma zahmetinde bulunmussun. Ben ilk sorudan sonra direk bloke ediyorum bu tipleri :)

Aynen!..
Çol çocuksa gitsin okulunu okusun...
Hevestir, bir gün geçer, kimseleri dolandırmalarında bir payım olsun istemem...
Azmeden başarır.

xxeroxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gülermisin aglarmıısn

gecen msnde bı adamla karsılastım adam ekledı benı buyurun dedım
neyse ıste bır bır sıraladı ısteklerını chat sıtesı yaptırmak ıstıyorum falan dedı
bıraz konusmadan sonra bende tamm arkadasım hallederız tasarımını begendıgın herhangı bır sıte varmı dıye sordum o ıse evet var dıyınce lınk verebılırmısın dedım anlamadım dedı
Tabı ben anladım lınkın ne oldugunu bılmıyor dıye dusunerek hocam dedım sıte adresını verırmısın dedım ardından aldıgım cevaba da yıkılarak güldüm resmen:

-hocam site adresini verebılırmısın acaba ?

cevap-Şey suanda evde degılım ınternet kafedeyım ama ben yıne de vereyım...bilmemne adresı bılmemne apartmanı no bılemm kac :D

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gecen msnde bı adamla karsılastım adam ekledı benı buyurun dedım
neyse ıste bır bır sıraladı ısteklerını chat sıtesı yaptırmak ıstıyorum falan dedı
bıraz konusmadan sonra bende tamm arkadasım hallederız tasarımını begendıgın herhangı bır sıte varmı dıye sordum o ıse evet var dıyınce lınk verebılırmısın dedım anlamadım dedı
Tabı ben anladım lınkın ne oldugunu bılmıyor dıye dusunerek hocam dedım sıte adresını verırmısın dedım ardından aldıgım cevaba da yıkılarak güldüm resmen:

-hocam site adresini verebılırmısın acaba ?

cevap-Şey suanda evde degılım ınternet kafedeyım ama ben yıne de vereyım...bilmemne adresı bılmemne apartmanı no bılemm kac :D

Sadece guluyorum bolelerine =)

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Bugune kadar 7-8 ayrı firmayla iş yaptım. Ancak hıc bır sekılde hiçbirinden memnun kalmadım. En son bi projede yıne araştırma yoluna gırdım "SonsuzHost" arkadaşın firmasıyla bi başka firma arasıdna kaldım. En sonunda diğer firmayla çalışmaya karar verdım şu an ıcın memnunum.

Gerçekten bazen bırakın 13-15 yasında host satmaya kalkanları Telekom'dan onaylı bir çok firmayla çalıştım hıc bırıde adam gıbı bırseyler yapamıyr.

Bence yaş olarak bakmıyalımda işini gerçekten önem vererek yapan insnlarla çalışmak daha doğrudur.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
edit: çok pardon konuyu yanlış anlamışım :(

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Yine ilk zamanlarımda herkezin bildigi ve guvendıgı bı fırmayla çalışmıştım. ( isim vermıyorum ) daha sonra adamın butun haltları ortaya dokuldu. Dolandıcılık cart curt.

Sonundada kapadı herbi haltı ne yedek verdı ne bısey. En son ki yedegim 4-5 ay oncesınındı.

Portal+Forum tarzında birşeydi. 4000-5000 ( az gelebılır size ama ılk başladıgım ış bu oldugu ıcın bnm ıcın buyuk rakamdı o zamnlar ) üyem vardı ve hergun ortalama 15 adet uye gelemkteydı.

Şimdi sorun bendemı anlamıyorum. Herkezin bildigi ve guvendıgı insan bunu yaparsa digerlerine nasıl guvenebılırzki ? Adam sankı hıcbısey olmamış gıbı cektı gıttı elımde ne yedek var ne bısey.

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Günde bu muhabbetler gibi en az 2 kişiyle karşılaşıyorum :) VPS deepfreze kurup host satan tostçu bile gördüm :D

aecsahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hakikaten önüne gelen tostçu olmuş ancak bu işi hakkı ile ve gerçekten işi olarak yapan firmalarda var bizim gibi ancak bu hostçu tostçulardan bize sıra gelmiyor ne yazıkki.... host veya tost almak isteyen ilk önce ucuz mu yoksa pahalı mı ona bakıyor nerde ucuz beleş var oraya gidiyor aslında durumunda kaynağı biraz burdan kaynaklanıyor... Her yer hostçu kaynarken bu işi gerçekten yapan firmalar içinde bu işler zor bir hal alıyor.. Neyseki yılların deneyimi ve profesyonelliğimiz ile bunların üstesinden geliyoruz... Herkese host konusunda bol şans ve tavsiye olarak deneyimli firmalar ile çalışmalarını, ucuz diye herşeyi beleşe getirmemelerini.., host alacak firmaları araştırırken de dikkat etmelerini öneririm..

Herkese Kolay Gelsin
www.domain34.com

byhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2005ten bu yana hosting işleriyle meşgulüm..Yıl 2009 hiçbirşey değişmedi ya.Resellerı alan hostçu(tostçu) kesildi piyasada.Heryıl biçok kişi türüyor forumlara yazılıyor dolandırıldım şundan uzan durun bundan uzak durun..hep aynı..Bu durumlar korkarımki devam edecek her yıl ve bu tostçula yüzünden işini düzgün yapan insanların ekmeğine taş koymaya devam etcekler.neyse doluyum çok :D

Sorf

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YS belgesi sınırı yasağı getirdiler iyi güzel hadi YS belgesi olmayanlar yapmıyor host işini anladık, anladıkta :) Bu dedicated, VPS satan kişiler Bunları sattıkları kişilere soruyor mu kardeşim var mı Yer sağlayıcısı faaliyet belgen diye sormuyor. İşte en büyük sorun bu.
Limon gibi satılır tabii ki önceden en az 25 TL acılan bir internet relay chat sunucusu şimdi bu fiyata 10 ip ve üzeri irc reseller satılıyor.
Reseller için faaliyet belgesi gerekmiyor. Ama en azından VPS dedicated satarken arkadaslar dikkat etse bu gibi limon pazarlığı ortaya cıkmayacaktır.

ByDeLuXe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ee coluk cocuk 2 mouse salladımı ben bilgisayarcıyım ben hostcuyum derse olcagı bu olur gidip okulda ders yapmcagına bunlarla ilgileninler bilmişlik yaparak ama kafa sonradan dank eder ozman iş işten gecmiş olur

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5