İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

tüm sitelerdeki düşüşün sebebi

404

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba ,
gecen ay host değiştirdim.
yerli hostken yurtdışına taşıdım.
şuanda 3 tane sitem googlede oldukça geriledi.
örn : potecho.org portecho sorgusunda 4.sıradayken 6.sayfaya düştü.
dıger sıtelerımde bu sekilde acaba hosttan kaynaklanan bir sorun olabilirmi
uptime la ilgili bişi olabilirmi
yada hostun hızına gore verılen bır deger olabilirmi

sımdıden tesekkur ederım.

404

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki neden olmuş olabilir tum sıtelerımdekı anı dususun sebebı , daha once hepsı aynı anda bu kadar dusmemıstı

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yabancı forumlarda da çok sorulan soru bu. google oynuyor iste sitelerle. ama benim gördüğüm hakeden site yukarıda, haketmeyenler asagıda.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bu arada tatil nedeni ile genel bir düşüş mevcut herkeste

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yeni google düzeni. artık her gün güncelleme var, her gün sıralamalarda değişiklik..

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadasim,
1 dk önce alman forumunda bu konuyu tartistik. Google daki düsüsten bahsediyorlar. Ocak sonundan itibaren gözle görülür bir düsüs var diyorlar. Google da problem oldugu indexleme konusunda sorunlar yasadigi söyleniliyor.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
indexle ilgili bir problem değilde yeni bir kodlamayı devreye sokma hazırlıkları olarak görüyorum.Kimse farketmeden bu geçisi yapacaklar ama bu süredede beklenmedik dalgalanmalar puanlamalar olacak bende.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar, sunucu değişikliklerinin de etkisi oluyor. Server taşıdığımda gördüm bunu. Sadece Google'ın değişime girmesine bağlamamak gerek. Daha önceden de oluyordu bu. Yine oluyor.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Google 3-5 günlük site kapanmasından etkilenmiyor zaten güncellemeleri belirli aralıklar ile yapıyor o güne denk düşerseniz sorun olabilir. tabi bir site 1 ay kapalı ise dogal olarak düşüş olabilir benim sunucu sorunum olan 2-3 sitem var mesela indexleri 1 haftadır arttı.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde yurt dışındaki sunucularda bulunan sitemin son zamanlarda gözle görülür bir düşüş var, ziyaretçilerimin neredeyse tamamı Türkiye'den Google'dan gelen hitim de normalde çok az.Ben bunun nedenini telekomun yaşadığı kesintilere ve yurt dışı çıkışlarındaki yavaşlığa bağlıyorum.Geçenlerde kablo kopmuştu biryerde haberleri çıkmıştı ondan sonra sitemde düşüşler başladı...

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ne sunucusu ne hostinginden bahsediyorsunuz sizler. Tüm dünya google daki dalgalanmalardan bahsediyor. Almanya dan tutun Amerika ya kadar. Almanyadaki almanlarin türkiyeden ziyaretcileri oldugunu sanmiyorum. Google algoritmasini degistirdi demistim. Henüz tam oturmadi. Cogu site asagilara cekildi. Copy Paste e asla müsade etmeyecek. Cachlerine bakiyor. Yeni siteleri de indexleme sorunu var.
Google Pr:7 sitenin anasayfasini silmis. Adamin biri bas bas bagiriyordu.

KR@LKSK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Demekki google artık değerini kaybediyor. insanlar aradıklarını hiç bulamıyor. Yeni arama motorları gelene kadar, türkiyede isim yapmış siteler kazanacak.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merlin haklı olabilir , ingilizce copy paste:) siteme ,google 1ay'dan beridir tek hit bile göndermiyor.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Merlin sakin ol biraz. yabancı forumlarda ardı ardına açılıyor topikler biz de takip ediyoruz. birsürü olasılık - yorum geliyor, ne bir ortak nokta var ne de kesin birşey. birşey çıkar mı diye sürekli takipte herkes. bir tek copy pastele falan alakalı şeyler değil bunlar, değişiklik ilgili tüm alanlarda oluyor.

mmmm görüşüne katılıyorum ben, sistem değişiyor.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Benim ve çevremdeki kişilerin sitelerinde ben azalma yerine artma gözlemliyorum...
Link değişimleri bence fazla abartılıyor. Sitenizi eskitmeden abartılı link değişimlerine sokmayın. Yavaş ve derinden ilerlemek sağlam adımlarla gitmek demektir.
Bu hatayı ben yaptım. Yeni açtığım siteyi ilk güncellemede pr4 yaptım. Pr4 gözüme az geldi. 5 olsun diye uğraştım. Değişen hitlerin düşüşü oldu.
Bir site bence oturması için en az 2 pr güncellemesi görmeli. Ve bu güncellemelerde pr değeri birden fırlamadan yavaş yavaş yükselmeli.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ne sunucusu ne hostinginden bahsediyorsunuz sizler. Tüm dünya google daki dalgalanmalardan bahsediyor. Almanya dan tutun Amerika ya kadar. Almanyadaki almanlarin türkiyeden ziyaretcileri oldugunu sanmiyorum. Google algoritmasini degistirdi demistim. Henüz tam oturmadi. Cogu site asagilara cekildi. Copy Paste e asla müsade etmeyecek. Cachlerine bakiyor. Yeni siteleri de indexleme sorunu var.
Google Pr:7 sitenin anasayfasini silmis. Adamin biri bas bas bagiriyordu.

Tamam, sen çok biliyorsun. ;) Sen hep diyorsun zaten. Google daha algoritmasını değiştirmeye karar vermeden demiştin hatta.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
S

sourso

Misafir
google bombing sebebiyle yeni algoritma kullanılıyormuş, wikipedia rel=”nofollow” yapmış tüm dışarı bağlantıları. bu wikipedia olayı beni direk sarstı.

bir de şu sunucu değiştirme olayında;
geçtiğin yeni sunucu sana link veren sitelerle aynı sunucudur belki?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Sunucu değişikliği bende hiç fark yaratmadı. Oda bir etken olabilir belki ama büyük etken değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5