İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tüm webmaster ların Dikkatine!!!

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben yaşadım siz yaşamayın diye uyarıyorum

yahoo 1 dolara bile domain verse sakın almayın
kendisi direk satıcı deyil melburne it firmasının alt bayisidir.
çok dandik kontrol panelleri var domain host ( özel ns açma ) gibi biçok özelik yok

ayrıca domain süresi uzatma diye bişi de yok bizzat ben yaşıyorum bu sorunu kartınızdan parayı çektikleri halde domaini uzatmıyorlar

transfere gelince .com .net .org bu 3 standart uzantının dışında kalan .biz gibi uzantılarıda transfer de edemiyorsunuz sebebi ise bu tip uzanltılarda ek özel bir kod istiyor transfer etceğiniz firmalar tabi yahoo da bu kodu asla size vermiyor

yani kısaca Allah yahoo nun belasını versin. sakın ama sakın bunlardan domain almayın derim

G

Geveze.at

Misafir
Bilmiyorum ama bana kontrol paneli güzel geldi. Uzetma konusunda birsey diyemiyecegim ama transferi basariyla gerceklestirenler var.
.biz .info gibi domainleri pc me yanastirmam zaten

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ulan varya dingillere gene mail attım bu sabah yine cevap veren yok
hey allahım ya delirmek üzereyim

Allah yahoo nun belasını versin

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim 2 domain var yahoodan, bir sorunum olmadı paneli de fena değil hani. transfer olayını bilemem ama :)

S

Senbul

Misafir
Yok daha neler ; ya arkadaslar adı gecen site sıradan bir site değil.
Yahoo dan bahsediyorsunuz ; biraz sonra yahoo yu Turkticaretle bir tutacaksınız.

c0d3r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
60 domain var yahoo da 1.99 'dan kaydetmistim 20 tanesini godaddy ye sorunsuz sekilde transfer ettim. Digerlerini de ediyorum yavas yavas. NS olusturmada da problem yasamadim. Kontrol panelleri de gayet saglikli calisiyor.

Yoksa bana mi oyle denk geliyor.

G

Geveze.at

Misafir
100 e yakin domainim var. Halen daha almaya devam ediyorum. Allah a sükür suana kadar transferlerde bir sorun yasamadim. Simdiye kadar sadece bir domainim iptal edildi. O da TM oldugu icin. Ama parayi geriye yolladilar

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sonuçta bahsettiğiniz yahoo. Lütfen 2 kere düşünüp konuşun. Burada kendi arkadaşınız açtığı hosting sitelerini göklere çıkarıyorsunuz. Ayrıca yahooya derdinizi doğru anlatmazsanız oda sizi anlamaz. Benim bi sorunum olmuştu, adamlar ta cep telefonumu aradılar, sağolsun hemen hallettiler.

S

servet korkmaz

Misafir
Yahoo ile su ana kadar hic bir sorunumuz olmadi, güvenilir ve temeli saglam olan bir firma. Ama firmada problemler yasanabilir, sonunda insan calistiriyor zaten

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umarım sorun yaşamazsınız. bakın standart .com .net .org domainler çok çabuk transfer edilebiliniyor başka yerlere ama .biz .info tipi uzantılarda transfer edemezsiniz söliyim size
sebebine gelince
.biz gibi uzanltılarda misal godady e transfer edersiniz
godady domain admin nine mail atar 2 tane şifre yollar birisi transfer kodu biride güvenlik kodu sonra sen godaddy panel den o kodları girersin ama bir kod daha gerekli
authorization yani yetki kodu dedikleri bir kod da gerekli.
bu .com .net .org larda gerekmiyor sadece .biz türü uzantılarda gerekli bu koduda yahoo dan almanız gerekiyor. ama mail yoluyorsunuz cevap bile vermiyorlar
hemde 10 tane mail atmışımdır. ayrıca ingilizcemde var kendi kendime şüphe ettim yeminli tercümana kontrol ettirdim mesajımı doğru dedi
ama amcalar cevap bile atmıyorlar

ee şimdi ne oldu telefonla aramak zorunda kaldık america yı yani yahoo yu
dedik işte sizde domainimiz var süresi dolmak üzere ve karttan parasını çekmişsiniz ama hala domain süresini uzatmamışsınız biton kıl yün tüy hikaye anlatılar en sonunda tamam yapacaz dediler

Domain Registration Date: Sat Oct 30 13:20:42 GMT 2004
Domain Expiration Date: Sun Oct 29 23:59:59 GMT 2006
Domain Last Updated Date: Thu Oct 20 05:04:08 GMT 2005

ve bugün yaptılar
ama ne oldu 15 gündür süreyi uzatmakla uğraşıyom göbeğim çatladı
50 den fazla e-mail yolladım. 9,95$ süre uzatma parası verdim ama amerikaya açtığımız telefon faturası nekadar gelcek bilmiyorum.
kafadan 100 ytl gelir bence al işte size bi domain uzatmanın maliteyi yahoo da

bi kaç aygeçsin tekrar transfer etmeye çalışçam tabi bide o meşhur yetki kodu için tekrar bi telefon açmamız gerekçek yani yine baya bi tel faturası baycaz

Allah yahoo nun belasını versinnnnnnnn.
ha problem yaşamıyom diyen arkadaşlara diyomki Allah problem yaşatmasın
ama bigün illa yahoo ile yaşayacaksınız problem aha buraya yazıyom.
ben sadece başımdan geçenleri paylaştım ne yapcağınız size kalmış
bundan sonra yahoo dan domain vs de alcağımı hiç sanmıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5