İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tumblr blogların Google'da yükseltilmesi

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Tumblr blogların SEO çalışmaları konusunda ne düşünüyorsunuz?

Tumblr ve Blogspot karşılaştırması yapma açısından aynı anahtar kelimeyle blogspot ve tumblr açtım aynı zamanda. İkisine aynı çalışmaları yaptım ve sonuçlar gerçekten ilginç olmaya başladı. 2 hafta dolduğunda karşılaştırma sonuçlarını açıklayacağım.

O zamana kadar Tumblr bloglarla tecrübeleri ve fikirleri olanlar konu ile ilgili bilgiler aktarırlarsa sevinirim. Para kazanma konusu ile ilgili tecrübeleri de bekliyorum.

Edit test sonuçları:
Ekli dosyayı görüntüle 4424

Djitalpazarlama

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tumblr yükselen değer..
Yurtdışında takip ettiğim bloggerların hepsi tumblr da.. bu da demek oluyor ki bu adamları aramalarda bulduğumuza göre, sanki Google biraz daha favor veriyor onlara..
bu araştırmanızın sonuçlarını 4 gözle bekliyorum

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Tumblr bloğu açtım vakti zamanında ama indexletemedim. Neden indexlemedi sizce?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Tumblr bloğu açtım vakti zamanında ama indexletemedim. Neden indexlemedi sizce?

Şimdi ben yeni açtığım bloga baktım ve robots.txt de bu var Crawl-delay: 1
1=slow anlamına geliyormuş botlar için. Bu indexletmeyi yavaşlatıyor mu tam emin değilim ama bir indexleme sorunu olduğu kesin

RuLeT

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Tumblr aslında etkisini hızlı göstermekte. Mesela ben 3 site üzerinde yeni kelime ve sitelerden destek alıyordum. Tusul, Ok.net, Tumblr, etkisini hızla alıyordum ve açmış olduğum subdomainlerde çabucak index aldığı zamanlarda oluyordu. Konu Tumblr üzerine ise; kalıcı bir backlink alınabilir. Etkisini site dışı çalışmalara göre alabilir ve koruyabiliriz. Mesela Eif 2 hafta aynı çalışmalar yapacağını belirtmişsin. .Blogspot olan bence biraz daha etkili olucak zamanla kalıcı olucaktır. Tumblr sonradan düşecektir. ( Çalışmaların durduğu zaman ) Bakalım sonuçlar nasıl olur. Yaptık bir tahmin Google bu ne yapacağı belli olmuyor :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Tumblr aslında etkisini hızlı göstermekte. Mesela ben 3 site üzerinde yeni kelime ve sitelerden destek alıyordum. Tusul, Ok.net, Tumblr, etkisini hızla alıyordum ve açmış olduğum subdomainlerde çabucak index aldığı zamanlarda oluyordu. Konu Tumblr üzerine ise; kalıcı bir backlink alınabilir. Etkisini site dışı çalışmalara göre alabilir ve koruyabiliriz. Mesela Eif 2 hafta aynı çalışmalar yapacağını belirtmişsin. .Blogspot olan bence biraz daha etkili olucak zamanla kalıcı olucaktır. Tumblr sonradan düşecektir. ( Çalışmaların durduğu zaman ) Bakalım sonuçlar nasıl olur. Yaptık bir tahmin Google bu ne yapacağı belli olmuyor :)

Evet Eats dediğin gibi tumblr sınavı geçemeyecek gibi duruyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Tumblr testi sonuçlarını açıklamaya karar verdim. Aylık tam aranma hacmi 60k olan bir kelime alındı ve bu kelimede bir adet tumblr, bir adet blogger açıldı. Teste bir tane de kendi trust değeri yüksek bir domainimden subdomain ekledim. Üçüne aynı çalışma yapıldı. Sonuçlar aşağıdaki şekilde:

Ekli dosyayı görüntüle 4423

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5