Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer kimdir?

yasintekin

Onaylı Üye
Katılım
30 Aralık 2018
Mesajlar
160
Reaction score
54
Konum
İstanbul
Tunç Soyer, CHP'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi için aday gösterdiği mevcut Seferihisar Belediye Başkanıdır.
Tunç Soyer'in babası kimdir ya da Tunç Soyer'in babası ne yaptı gibi soruların sorulma nedeni, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tunç Soyer'i hedef alarak babası ile ilgili ithamlarda bulunmasıdır.

Tunç Soyer'in babası 12 Eylül darbesi döneminde ülkücüleri yargılayan askeri savcı Nurettin Soyer'dir. İzmir'de CHP'yi İyi Parti'nin de destekleyecek olmasından dolayı ülkücü seçmenin Tunç Soyer'e oy vermesini önlemek için gündeme getirilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti anayasasında suçun şahsiliği söz konusudur. Bağa oğulun, oğul da babanın suçundan dolayı yargılanamaz ve bu konuda itham edilemez.

nurettin-soyer_1493.jpg


Ayrıca Nurettin Soyer'in diğer bir özelliği de FETÖ'nün elebaşı Fethullah Gülen'e Türkiye'de tek ceza veren kişidir. Bundan yıllar önce Gülen'in asıl amacını görebilmiş bir savcıdır.
 

furkansayers

İyinet Üyesi
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
163
Reaction score
44
Madem böyle bir durumu vardı neden aday gösterildi? Suç şahsidir ama bunu malzeme yapacaklarını düşünemedi mi Kılıçdaroğlu ve ekibi acaba
 

yasintekin

Onaylı Üye
Katılım
30 Aralık 2018
Mesajlar
160
Reaction score
54
Konum
İstanbul
Bizdeki en büyük sıkıntı ne biliyor musunuz?
Parti başkanını ilahlaştıran bir siyasi partiler kanunumuz var. Bunu Tansu Çiller o kadar değiştirmek istedi ya da dillendirdi ama hala aynı devam ediyor. Lider dönün bana secde edin dese edecek siyasetçiler var. Aday belirlemeyi sadece bir kişi yapıyor. Seçilen başkan da bakıyor ki her şey kendi elinde, bırakmak istemiyor. Hatta 10 defa seçim kaybediyor yine de yüzsüz yüzsüz konuşabiliyor.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst