İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk değeri barındıran Fantastik Kurgu kitaplar?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz, "Türk değerleri" üzerine yazılmış fantastik kurgu kitapları var mı?

Şu anda tavsiye edebileceğim bu yönde bir kitap gördüm ( 2 seri halinde... )

Zülfikar'ın Gözleri (1. kitap)
Erbain Fırtınası (2. kitap)

Sizlerin dikkatini çeken bir kitap var mı bu şekilde? Fantastik kurgu ama öz değerlerimizle yazılmış, bizi anlatan, içerisinde bizden birşeyler bulabildiğimiz kitaplar?

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Baya bir yabancı fantastik kurgu okuduktan sonra bende türklerin yazdığı hiç bu tarz kitaplar varmı diye bakmıştım. Çok sayıda olmasada kitapçıda bir iki seri görmüştüm. isimleri şuan aklıma gelmiyor ama mevcutlar.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Metal Fırtına (10 numara!) Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Lutfen internet ortamından ebook şeklinde indirerek okumayınız. Kitabı satın alınız, satın almalıyızki böyle kitap yazan insanlara destek olabilelim ve onların bu gibi eserleri daha fazla ortaya çıkarabilmelerini sağlayalım.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Metal Fırtına (10 numara!) Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Lutfen internet ortamından ebook şeklinde indirerek okumayınız. Kitabı satın alınız, satın almalıyızki böyle kitap yazan insanlara destek olabilelim ve onların bu gibi eserleri daha fazla ortaya çıkarabilmelerini sağlayalım.

Fantasik Kurgu demiş arkadaşım, Bilim Kurgu dememiş..

P.S.: Okuduğum en iyi fantastik serisi "DL" (Dragon Lance-Eğderha Mızrağı) serisiydi..

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@Zanza, @Loi, @HemenBul, değerli görüşleriniz için teşekkür ederim..

Zaten e-book şeklinde okumaktan hiçbirşey anlamıyorum, ne o öyle...

En sevdiğim kitap okuma yerleri;
1- Dolmuşta... Uzun zamanı boş boş düşünerek geçirmek yerine bir kitap okumak.
Bunun için bazen özel arabayla gideceğim yerlere, yeterli vaktim varsa, dolmuşla giderim.

2- Sinema öncesi beklerken... (Nadiren)
3- Yatmadan önce... (Genellikle)

İlk iki şıkta kişiler size biraz meczup gözüyle baksa da, onları hiçe sayarsanız hiçbirşey olmuyor...

Sizlere Erbain Fırtınası'nı tavsiye ederim, gerçekten içerisinde Anadolu değerlerini barındırmakta...

"Fatih Sultan Mehmed dirildi, Osmanlının Geri Dönüşü" adlı eseri ise tavsiye etmem.. 2 hafta sabırsızlıkla beklememe, listeye konar konmaz İnternetten sipariş etmeme "değmedi".

gulerfer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk değerleri taşıyan fantastik kurgu diye sormuşsunuz da, bildiğim çok iyi bir kitap var. Hem kendi kendini okutuyor, hem çok iyi bir anlatım var, hem de piyasadaki tek türk fantastik dünyasını içeren kitaptır. size önerim Anatolya Efsaneleri isimli kitabı okumanız. Google'da aratırsanız hemen çıkar. İnternette çok popüler oldu, bir sürü sitede detaylı incelemeleri yayınlandı. Birçok editörden iyi eleştiriler aldı.

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
5 yıl önce ki bir konu,bu konuyu açan bu süre de belki fantastik bir kitap serisi çıkartmıştır:p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5