İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk heker internet tarihine geçti !

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
“İskorpix” kod adlı Türk heker, 21 bin siteyi hekledi ve internet tarihine geçti

45 yaşında olduğu sanılan 'iskorpitx' takma isimli bir Türk bilgisayar korsanı, önceki gün aynı anda tam 21 bin 549 internet sitesini hekledi.

19 Mayıs Gençlik Bayramı'na denk gelen günde çoğunlukla Fransa ve Yunanistan çıkışlı olan sitelerde İngilizce olarak Ermeni, Yunan ve PKK karşıtı ağır ifadeler çıktı. Sitelerde Türk bayrağı ve Atatürk resmi de yer aldı.

Daha önce Microsoft'un sitesini de çökerten iskorpix bu saldırılarıyla rekor kırarak internet tarihine geçti. Türk heker, son 3 yılda ise 117 bin web sitesini çökertmiş.

Hürriyet

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bundan iyisimi var devletimiz milletimiz hakkında ileri geri konuşan devletimizi milletimizi yıpratmaya calışan kişilerle sanal ortamda uğraşıyo adam şahsım adına helal olsun diyorum

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
45 yaşında mı :D bence 13-21 aralığındadır.

Güzel bir protesto yöntemi ancak; konuyla ilgisi olmayan sitelerde eminim arada kaynamıştır... Neyse böyle insanlar Türkiye'ye lazım... AMA DEĞERİNİ BİLEN YOK!

G

gibigibiyim

Misafir
Bende fikrimi söyleyeyim,illegal her türlü harekete karsiyim . ;)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitelerini çökertmekle adımız duyulacaksa hiç duyulmasın daha iyi.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir kevin mitnick olursa gurur duyabilirim belki ama site çökertmek bana pek iç açıcı gelmedi şahsen...

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lazım ama sırf rekor olsun diye de bir sürü site çökertilmez ki. Bence bu gibi kişiler bu bilgilerini daha anlamlı ve gerekli yerlerde kullanmalılar.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
iyide hek ladiği siteler pkk ve fransanın türkiyenin soykırım yaptı diye idda eden siteler

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşla benim hani o heker yaş aralığı cahillik dönemlerimde (18-20) arası tanışmışlığım olmuştu yaşı gerçekten doğru yaptıklarına gelince zone-h de kendisi iyi işler yaptı gerçekten ama hani gözümde çok büyük heker değil yani al özellikle şu siteyi kır desen kırabilir mi bu konu tartışılır.Ama bildiğim birşey var kırdığı sitelerin hemen hemen hepsi yabancı siteler Türk normal sitelerden kırma yapmıyordu.O kadar siteyi aynı anda kırması tabi ki mümkün değil şöyle mümkün değil tek tek kıramazsınız her sitenin açığını bulup ama kendisi demek ki büyük bir servera girdi ve oradaki siteleri hepsine aynı anda index bastı yinede eğer dünyada Türk kelimesini geçirebiliyorsa helal olsun...

G

gibigibiyim

Misafir
zbahadir' Alıntı:
Lazım ama sırf rekor olsun diye de bir sürü site çökertilmez ki. Bence bu gibi kişiler bu bilgilerini daha anlamlı ve gerekli yerlerde kullanmalılar.

+1000000000000000,bugün cesitli bahanelerle siteleri cökertenleri yarin kredi karti hesabi caldi diye yuhlariz,5 tanesi pkk 10 tanesi ermeni sitesiydi diyelim ya geriye kalan yüzlerce binlerce sitedemi öyleydi.Kurunun yaninda yasda yanar sözünden nefret ediyorum.Ben bir yerden hsoting aliyorum ,hosting firmasinin makinasinda 200 tane site var,ben nerden bileyim icinde pkk sitesi olup olmadigini yani benimde site arada kaynasa alkislarmiyim -- aa pkk sitesi cökertti, ne diyosun sen ne pkk sitesi benim güzelim siir sitemi benim güzelim hikaye sitemide mahfetti. kurunun yaninda yasida yakmayin,yaktirmayin.Banane kurudan ben yas im.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bence kullanııyordur ama şöyle kesin bir notword güvenliğinde sorumlu biri oldugu kesin kendini teşir eder işinden olma durumu avrdır bence..

bu hekerlara beyaz heker diyorlar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5