İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk Host Firmalarını Protesto

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki ya o yabancılar sizi 3 kuruş için dinliyor mu?

Ama Türk firmaları öyle değil!!!

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç bir zaman kaliteyi ucuza alamazsınız bu nerede olursa olsun böyledir. ABD , Türkiye - fark etmez.

peki neden tüm türkiye pahalı internet kullanıyoruz diye yakınıyor altın değil bu
türkiyede domates 1 ytl iken
avrupada 2 eurodur

peki neden türkiyede net pahalı avrupada ucuz..satın aldığımız şey altın yada başka birşey değil

Peki ya o yabancılar sizi 3 kuruş için dinliyor mu?

Ama Türk firmaları öyle değil!!!

gerçekten çok iyi dinliyorlar
markumxz2.gif

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım teknoloji farkı var bize internet geleli ne kadar oldu ki kıyaslıyorsun. şu an ben Libya'da yaşamaktayım. 256 kb en yüksek adsl bağlantısı ve aylık 20 ytl ödüyorum. bu ücretle türkiyede 4 katı hizmet alıyorlar. avrupada ise belki 20 katı. ülkelere göre fiyatlar da değişiyor.

ayrıca markuma attığın maillerin konusu bile tokatlar cinsten adamlara ciddi bir mesaj yazman gerek foruma mesaj yazar gibi bakınız konulara

bir yetkili yok mu ilgilenen

sitelerimi taşıyacağım!

kimse bakmıyor mu? vs...

vB_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ihs.com.tr de bir türk firması ve Dünyada başı çeker verdiği hizmet ile ha pahalı mı bakış açına göre değişir.Türkiye lokasyon şirket peki türkiyede internet ucuzmu? el yakıyor :)
Yani önce sorunun asıl kaynağına bak sorun kimse telekomda ;) onu protosto et adsl ini kapa radikal bir karar ver :) Ayrıca godaddy den hosting almışsın büyük hayallerin var fakat ne yazıkki o hayallerini söndürecek gerçekleri anlatıcam sana
-Yine kaliteli bir türk host firması derki "Önemli olan boyutu değil" evet çünkü host alıyorsun :)
Dostum godaddy sana isterse 929292929 terabyte alan versin sana kullandırdığı en fazla cpu %10 olacaktır.Yani sen sana verdiği bu özellikleri piyasadaki en basit php yada asp resim scriptinde bile tüketemeyeceksin ;) şak diye internel server error verecek %10 a gelince,burda profesyönellik ortaya çıkıyor işte.Sana godaddy ne diyor hosting veriyorum diyor,fakat sen profesyönel bir iş yapmak istiyorsun,youtube bile garajda kendi serverlarını kurarak başladı bu işe :) sen bir site host etmiyorsun sen bir sistem kuruyorsun.Ve tabiki dediğim gibi Tüm Türk host firmalarını karalama kampanyası çok saçma.böyle şeyler yapacağına forumların şikayet bölümlerini takip et bilgi topla kişilerle konuş vasat firmaları bildiren basit kod yapılı ama özgün bir site yap,insanlığa daha faydalı olacaksın ve google aramalarında da tatmin edici sonuçlara ulaşacaksın

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lord itiraz etmiyorum zaten ona evet bizde daha pahalı zamanla ucuzlayacaktır
ancak benim hocalarımın sözüyle yaptığım islami sitem kapatıldı nasıl rezil oldum keşke 500 ytl verseydim ancak silinmeseydi bu çok büyük bir saygısızlık oldu

sonra 8gb trafic aştı diye 171 $ bu sana göre doğrumu terbiyesizlikmi

adsense ehsabımın olduğu sitemi kapattılar domaini vermediler adsenseden banlandım yeniden başvuruyla zorla aldım hesap rezil oldum

bunlar türk hostçuları yüzünden geldi başıma yoksa kimsenin ekmeğine birşey dediğimiz yok bende adsenseden kazanıyorum şimdide 4 siteme el konulacak büyük ihtimalle vermeyecekler 171 $ ödemedim diye

konyabelediyesi.net
selcukuniversitesi.org
firmakonya.com
konyaresimleri.com
bu 4 sitem markumda böyle şey olurmu

trafic geçince kapatsınlar ben sorunca trafic geçti densin peki konyabelediyesi.net o ay 100 gb ta yiyebilirdi fazladan peki o zaman ne olacaktı markum benim desteğimlemi çalışıyor sankki bu nasıl terbiyesizlik

yani tuhaf ben bunu kınıyorum sizde beni kınıyorsunuz arkadaşlar vicdanlı olun biraz 8 gb için 171 $

fakat sen profesyönel bir iş yapmak istiyorsun

ben insanlık bekliyorum islami sitemi bile ayağa kaldırmak için bir amerikalı firmada umut arıyorum yüzümün kızarmasından bıktım çünkü

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
markum.net 'de baktım
.com domain 6,99 usd + KDV

godaddy de
.com domain 9,99 USD + (KDV diye bişey yok)

Neden bu konuda godaddy için şöyle kazıkçı, böyle kazıkçı demiyorsun?

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
markum.net 'de baktım
.com domain 6,99 usd + KDV

godaddy de
.com domain 9,99 USD + KDV

Neden bu konuda godaddy için şöyle kazıkçı, böyle kazıkçı demiyorsun?

şaka yapıyrosun değil mi :) fiyat öyle kıyaslama yapılmaz bak böyle yapılır

godaddy de
$14.99/mo
300 GB Space
3,000 GB Transfer

markum.net te ise
15,000 ytl dir aylık :D
300 GB Space
3,000 GB Transfer

markumdan böyle bir host alamazsın zaten

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peki neden tüm türkiye pahalı internet kullanıyoruz diye yakınıyor altın değil bu
türkiyede domates 1 ytl iken
avrupada 2 eurodur

peki neden türkiyede net pahalı avrupada ucuz..satın aldığımız şey altın yada başka birşey değil

gerçekten çok iyi dinliyorlar
markumxz2.gif

Görüşler insanların kendilerine aittirler. Kanaatimce Türkiye'de eskiye göre internet pahalı değildir.

56 000 Bps yazısının sağ alt köşeden çıktığı zamanları unutanlar olduğu için aramızda, çok pahalı vb. gibi kampanyalar başlatabilirler. Bu beni enterese etmiyor işin açıkcası bunun ile kendine avutanlarda beni bağlamıyor.

Sizin serzenişiniz boşunadır. Siz Türkiye ile Avrupa arasında ki hızı bile bilmiyorsunuz.

Sizin mantığınız benim için ucuz olacak. Bende size tekrar diyorum ki. Kalite ucuza alınacak bir durum,hal,eşya,parça,hizmet vb. bir şey değildir. Olmadıda.

Ben aldım diyorsanız siz, yanılıyorsunuz derim ben size.

Sizin görüşünüzü benimseyecek halimiz yok,sürekli aynı şeyleri tekrarlamanızada bunun için gerek yok.

Intermedya BTA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
8 Gb için aylık 171,00.- $ fatura üretildiyse burada bir yanlış var tabii. Genelde aşılan her bir Gb trafik için 2 - 5 $ arasında bir faturalandırma yapılıyor. Bu da maksimum 40,00.- $ + k.d.v gibi bir rakam yapar. Bu tüm sitelerinizdeki limit aşımlarının faturası olmasın...

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende kalite ucuz olmaz diye natro ve markumdan aldım ama yok işte kalitenin fiyatla alaksı yokmuş tecrübeyle alakası varmış..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hala 3000 GB diyorsun. İyi güzel 2 gün araştırmışsın boşuna güvenmem demişsin, ben 5 senedir biliyorum bu işi ve sana diyorum ki Godaddy'den 3000 GB filan çekemezsin. Vb_ neden çekemeyeceğini anlatmış. Bunlar satış taktikleri. 2 sene once bu kocaman paket furyası başladı. Biri 100, Biri 1000 verdi, biri 3000. Bazısı 7500 veriyor. Peki biz salak mıyız 1000 GB trafikli sunucuya ayda 80-100 dolar ödüyoruz? Alalım Godaddy'den 3 katı trafik veriyormuş hani. Eksik bilgi ile elma armut karşılaştırması yapmak yanlış. Markum doğru mudur yanlış mıdır bilemem ama sözleşmeye koymuşlardır limit aşımını, yasal bir problem olduğunu sanmam. İnsanlık mı değil mi, onun yargıcı kimse değil burada.

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir yetkili yok mu ilgilenen

sitelerimi taşıyacağım!

kimse bakmıyor mu? vs...

bu mailler 6 ayın verdiği bıtkınlıktan sonra başladı,az bile vermesinler hatta sitelerimi.. ben yeniden başlarım..

Aktif Bilişim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir internet kullanıcımız bizim paket örnek vermiş ve iyi ki r10 dan bildirmiş yoksa haberim olmayacaktı.

Size kesinlikle katılmıyorum. Çoğu nedenini size katılmayan diğer arkadaşlar açıklamışlar. Ben biraz yazayım dedim işin içinde birisi olarak.

Hatta maddeler halinde yazayımda hangi numarama cevap vereceğiniz daha kolay olur.

1- Sadece müşteri gözünden bakıyorsunuz olaya, fakat biz müşteri gözünden de bakabiliyoruz. Eleştirmeniz gereken gerçekten yerli firmalar mı yoksa bu firmalara hattı sağlayanlar mı? Yani bu ülkenin alt yapısı kimde?

Daha kolay anlamanız açısından , ben 10mbit hattı aylık 50 ytl ye alırsam ben bu hatta öyle bir sunucu koyarım ve size yüksek bir paketi öyle bir fiyattan veririm ki Godady'nin sitesine girmezsiniz bile :) Olayın temeli budur. Biraz daha adım atacak olursak...

2- Webmaster olarak hiç bu iş nasıl dönüyor ? , yahu bizim siteler nasıl açık kalıyor bu aletteler suyla mı çalışıyor yada dere kenarında mı barınıyor tarzında sorular sordunuz mu? Ben bu işe girdiğim de tüm ülkelerin nasıl çalıştığını merak etmiştim.

Özellikle yurtdışında (çoğu ülkelerde) Datacenter Work Center' lar var. Bu ne demek peki ? Bu şu demek... Bu işle ilgili büyük bir bina düşünün. Bu binaya o ülkenin alt yapı firmaları ( Bu arada firmaları diyorum çünkü bizim ülkedeki gibi tek firma yok bu yüzden rekabet / fiyat ilişkisi var ) hat veriyor, toplu olarak.... Siz gidip bir dc açıyorsunuz. Ama ne maliyet ne birşey sadece dükkan kirası :) Yani iş hanı sahibi diyorki kaç sunucu koyacaksın buraya ? Sen diyorsun 400 sunuculuk yer lazım. Sana 2 dükkan ayırıyor klimasıdır jeneratörüdür dolaplarıdır vs. Sen sadece teknolojini kuruyorsun sunucularını alıyorsun geri kalan herşey iş hanında :) Bunu bir düşün ? Maliyetin ne kadar düştüğünü ve yurtdışından donanım almanın maliyetini (çoğunu biliyorsunuzdur) ve buna oranlar ben derim ki " Eee 56 yaşında babam da hosting satar bu fiyatlara :) )

3 - Siz fiyatlar pahalı diyorsunuz ama gerçekten inanın şirket olsa bile hosting işinden adam akıllı para kazanan kaç firma var araştırın ? Yani çoğu şirket bile olsa, karın tokluğuna çalışmakta... Piyasayı öldüren tabi ki sizlersiniz :) Fiyatları düşmese şirket ne olur ? Batar.. Demek ki adam sürüme yönelecek Çin'liler gibi... Bu da kaliteyi düşürür tabi kesinti yaşarsınız.

4 - Konu sürecinde bir arkadaş belirtmiş. Siz olaya sadece alan ve trafik yönünde bakıyorsunuz. Size yemin edebilirim sırf Godady'den cpu şikayeti yüzünden gelen 20'yi geçkin aylık sabit müşterim var. Bir müşteri demişti ki ; " Bu kadar ucuz fakat Wordpress sitem 1k hite ulaştı anında kapattılar. Ne sorgu ne sual... Hiçbir şey yapamazsınız.

Benden reseller alacaksınız sanırım eklemişsiniz fakat mesai saatleri içerisinden müsait olduğumu zamanlarda açıyoruz msn'i. Diğer soru ve sorunlarınız için ticket atmanız gerekiyor malesef. Bu olaya da gene trafik ve alan gözüyle bakmışsınız. Ben size %8 cpu kullanım hakkı veriyorum. Bu epey yüksektir bence biraz araştırın hangi firma %8 cpu veriyor (3-5 kişi dışında). Bir de çok ucuza alayım diyorsunuz...

Bence eleştirmekte haklısınız sonuna kadar. Ama firmaları değil ! Firmaların neden böyle uygulama yaptıklarını araştırın. Alt yapıyı araştırın, fiyatları araştırın, kablo firmalarından teklif isteyin bakalım dudağınız uçuklayacak mı :) Yurtdışı ile ülkemizi karşılaştırmayın kesinlikle...

Ben de bir eleştiri yapabilir miyim peki :)

Buyrun;

Yerli webmasterlar bilinçsizce hareket ediyor. Spam kasıyor, para kazanmak için yapmadıkları hile kalmıyor. Hit için ne sql sorguları çalıştırılyor. Fakat yabancı webmaster öyle mi :) Girin dp' forumuna. Biraz gezin adamlar hit için ne yöntemler kullanıyorlar ? Nasıl kaliteli siteler yapıyorlar. Siz diyorsunuz ki "Ben bir domain alırım bir reseller alırım ve 3 ay kasarım oohhh 20k hite ulaşırım giderek artar paraya para demem :) "

Fakat yabancı webmasterlar öylemi...

---ALİ YILMAZ---

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
suanda godaddy de 9000 hitli site barndırıyorum hiç sorunsuz. bilgi açısından soyledim yanlış anlaşılmasın :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
suanda godaddy de 9000 hitli site barndırıyorum hiç sorunsuz. bilgi açısından soyledim yanlış anlaşılmasın :)

Bende bilgi açısından veriyim :)

Toplamda 3-4k tekil 20-25k çoğul gösterim alan 5 site yayınlıyorum, aylık ortalama 100gb bw harcanıyor. Deluxe Hosting, aylık 7 dolar. 1,5 seneden fazla oldu kullanmaya başlayalı, hızı tatminkar, sorun yok.

Teknik destek hızlı sayılır. Yarım saat 1 saat arasında cevap veriyorlar. Tabi destek için İngilizce şart. Telefonlada destek var ama yazarken anlattığım gibi konuşurken anlatamıyorum :)

Paneli biraz hantal, birazda karışıktı, ama son sürümü güzel oldu. Ama hala hantal.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Bende bilgi açısından veriyim :)

Toplamda 3-4k tekil 20-25k çoğul gösterim alan 5 site yayınlıyorum, aylık ortalama 100gb bw harcanıyor. Deluxe Hosting, aylık 7 dolar. 1,5 seneden fazla oldu kullanmaya başlayalı, hızı tatminkar, sorun yok.

Teknik destek hızlı sayılır. Yarım saat 1 saat arasında cevap veriyorlar. Tabi destek için İngilizce şart. Telefonlada destek var ama yazarken anlattığım gibi konuşurken anlatamıyorum :)

Paneli biraz hantal, birazda karışıktı, ama son sürümü güzel oldu. Ama hala hantal.

senin bw azmış ben gunluk 6 - 7 gb trafik harcıyorum

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
suanda godaddy de 9000 hitli site barndırıyorum hiç sorunsuz. bilgi açısından soyledim yanlış anlaşılmasın

eklermisin arkadaşım adresimi sen boşver eleştirileri ben cebimden çıkana ve girene bakarım onlarda öyle tabi karı yoksa bırakın bu işi ne diyim siz kazanacaksınız diye ben rezilmi olayım

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
mavilens özel mesaj attım iletişime geçersen sevinirim hem sitelerini kurtarma açısından yardımcı oluruz hem isteğin doğrultusunda host sağlamaya da çalışırız.

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mavilens özel mesaj attım iletişime geçersen sevinirim hem sitelerini kurtarma açısından yardımcı oluruz hem isteğin doğrultusunda host sağlamaya da çalışırız.

markuma zaten vermeyeceğim para..eğer bu haksız parayı isterse yinede 4 değerli sitem var vazgeçeceğim ancak artık markuma karşı bu kampanyayı ısrar ederim ve godadydestek.com sitesinide kurarım çünkü böyle oluşumlar olmuş daha önce adrese bakın

Hakkımı yedirmem daha önce konyadan maraşa gidip host firmasıyla nasıl kavga ettiğimi bilse markum bu saçma polistikasından vazgeçerdi bugün telefon edecekmiş bakalım bir yetkili..

tüm tasarım sitelerinde anlatırım bu durumu tüm ''sitene html ekle'' sitelerine bile ekletirim bunu markumu etkilemez sanmayın hemde nasıl etkiler ordaki sahte cazip fiyatları ne için koydular sizce firmalar içinmi yoksa sürüm yapmak için mi,firmalaarı zaten soyuyorlar ticari host satıyorlar kesinti yaşamaması için :) yani bize kesinti olurmuş :)

http://www.hell-world.org/doc/Godaddy-kullanimi.html

mavilens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Trafik Aşımı konyabelediyesi.net alan adına ait aylık trafik kullanım hakkınız 6 GB'dır. Haziran ayında yapmış olduğunuz toplam trafik 14 GB olup, trafik aşımınız 8 GB'dır. Ödenecek Miktar : 0,00 $

:D normal olan trafic aşınca sitenin kapatılmasıdır..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5