İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk Reklam Verenler Yola geldi mi ?

E

erotika

Misafir
Arkadaşlar,

Bugün Tekil Hiti günlük 2/3 bin olan bir link sitemde NTV Televizyonu 'nun reklamlarını gördüm Adsense 'de...

Ülkemizde belki bu bir ilk olur düşüncesindeyim.. Bunu haber alan diğer televizyonlarda reklam verebilir. Bu böyle olursa eğer ki arkası gelir ve bir bakmışız ki Arçelik reklamları bile çıkmış..

Umarım böyle büyük şirketlerin adsense den tanıtıma girişmesinin başlangıcı olur.. Zaten şöyle düşünürsek; Örneğin ATV Kanal D NTV SHow TW felan reklam vermiş.. O zaman mecburen tıklama oranlarını da artırırlar rekabetin gereği..

İnşallah öyle olur ve de Türkçe sitelerde iyi kaliteli ve değerli reklamlar çıkar ;)

byfobi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
amin hocam bu arada hepinize yeni yilda milyonlarca tekil hitler.
Yaw bu webmaster kurallarini bilen varmi acaba google da inglizce sitemde arsiv yapacam ama yapamiyom adsenseden atilma ihtimalim varmis. Eger gereksiz web sayfas1 görürlerse.. :mad:

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yapma yaw
ben gereksiz bi sürü mata[selimo] sitesi biliyorum bu yni çıktıysa bbu siteleri ana domaininizin himayesine almak gerekicek bende tam internet çöplüğü projeme başlıcaktım :|

S

Sticks

Misafir
Aslında söylendiği gibi birçok firma da reklam verebilir ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki Türk firmalar henüz sırtlarını internete dayamış durumda değiller.

Gazete ve TV gibi yayın organlarının, büyük firmaların da (örn: beko, arçelik) reklam vermemelerindeki sebep zaten belirli bir bütçe oranlarını reklama, medya aracılığı ile, ayırmalarıdır. Ben de şahsen önemli gördüğüm, kar amaçlı olmayan, sitelerimin reklamını verebilrim ancak zaten elimde bulunan reklam yöntemleri, Google daki sıralamalarımdan ötürü verme gereği duymuyorum. Kısacası ekstradan bir harcama yapmama gerek yok.

Ayrıca birçoğumuz da bilmektedir ki, birçok amatör sitelerin de bu olayda negatif etkisi bulunmaktadır. Örneğin bir forum sahibi üyelerine reklamlara tıklamasını istemektedir ve sonucunda da üyeler tıklar. Bunun sonucu haksız kazanç elde edilirken yanısıra reklam vereni de zarara girer. Ülkemizde o kadar yalan dolan döndüğünden ve yukarıdaki belirttiğim gibi henüz firmaların internete sırtına dayamamış olmaları, internet reklamcılığının diğer ülkelere oranla geri kalmışlığından bu tür reklam veren eksiği çok doğaldır.
Tabii ki Türk sitelerin yabancı reklam göstermeye çalışmaları da diğer bir etken olarak gösterilebilir.

Başarılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5