İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk Telekom = çile

E

echo

Misafir
internetle çok haşır neşir olan insanların ekmeğine kan doğradığı için,

bizi dünya standartlarında rezil ettiği için
Japonya 47 Mbit 38$
İsveç 24 Mbit 35$
Fransa 20 Mbit 35$
Almanya 16 Mbit 36$
Hong Kong 10 Mbit 16$
Singapur 10 Mbit 48$
Kanada 7 Mbit 52$
İngiltere 4 Mbit 53$
İtalya 4 Mbit 48$
ABD 2 Mbit 30$
Sri Lanka 2 Mbit 68$
Türkiye 2 Mbit 202$
Finlandiya 1 Mbit 35$
İspanya 1 Mbit 45$
Bulgaristan 0.5 Mbit 21$
Sri Lanka 0.5 Mbit 23$
Brezilya 0.5 Mbit 36$
Arjantin 0.5 Mbit 45$
Türkiye 0.5 Mbit 75$
Türkiye 0.25 Mbit 36$

ve tüm tekeli elinde bulundurup bu rezilliğe devam ettiği için türk telekomu protesto ediyorum

yazıyı yazmamın nedeni 3 gündür devam eden snde 400 BYTE kıyağı ....

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakkaten yuh yani...

ben Turkiye'de yakin gelecek de birseylerin deyisecegini (hala) umut ediyorum...

darkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elmayla armutlari karistirmayin,yukaridaki ülkeler in bir cogu gelismis ülkeler Türkiye ise gelismemis.20 mbit internetiniz olsa film mp3 program indirmekten baska ne yapacaksiniz,ilimsel bilimsel konularda arge calismasi icinmi istiyorsunuz hizli dsl hattini?

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darkness' Alıntı:
Elmayla armutlari karistirmayin,yukaridaki ülkeler in bir cogu gelismis ülkeler Türkiye ise gelismemis.20 mbit internetiniz olsa film mp3 program indirmekten baska ne yapacaksiniz,ilimsel bilimsel konularda arge calismasi icinmi istiyorsunuz hizli dsl hattini?

evet gelişmemiş bir ülkeyiz ama 128k kullanılmıyor artık min 256Kb ozaman 128 açık kalsaydı ama ucuz olsaydı ozaman.
yapamıyorsanız japonlara devredin satmayın ? Telekomu satarsanızda aptallık edip TEKEL olarak satmayın (satıldı zaten) hadi sattınız başka firmaların bu işe girmesine teşvik edici şeyler yapınki siz artık bişey kazanamayacksınız halkınız kazansın .. tabi bizi düşünen yok arada çünkü anlaşma gereği başka firma vb. kuruluşlar 47 yıl gibi bir süre Türkiyede faaliyet gösteremeyecek diye okumuştum. elma armut meselesi değil bu olay

anlamıyorum elindeki tekeli tekel kalmak koşuluyla ve yabancılara nasıl satabiliyorsun sen milletini düşünmüyormusun bunu yaparken adamlar 256k artık 1.000 YTL dese der kimsede bişey diyemez söke sökede senin paranı ülkesine taşır. ellerinde olsa topraklarıda satmaya başlayacaklar yakında ş...............

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Japonya 47 Mbit 38$
1mbit= 1.23$
Türkiye 2 Mbit 202$
1mbit=101$
10 kat fark war be ayıp walla ya

E

echo

Misafir
kişi başı topladıkları parayla dünyada eşi benzeri olmayan alt yapı kurarlar ama işte...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
darkness' Alıntı:

saçmalama ne elması ne armutu...ne alakasi var...internetin hızlı olması için illa bilim adamımı olucaz...Sri Lanka bilim adamı tarlasımı? Bulgaristan ışınlanarak uzaya gitmeye başladıdamı bizden ucuz...Hizmet+para dengesizliği isyanı getiriyor. Şahsım adına ben japonya gibi 47 mbit istemiyorum dorusu ancak mevcut bandların en az yarı yarıya ucuzlaması gerekli...Bunu bile yapmıyolar..Kaldı ki teknolojik ihtiyaçlar duymak illaki ilimsel ya da bilimsel kurgulardan dolayı kaynak istemi yapmıyor. Ticarette var bunun içinde..Ben işimle alakalı yüksek boyuttaki dosyaları karşı tarafa neden netten rahat yollamıyım...Senin demene göre yanlış meslekmi seçtim...Bilim adamımı olmam gerekliydi böyle bir talebim olması için.
Hadi geçtim bandı vs..
O zaman hızlı trende yapmayalım, gökdelende yapmayalım, vapurlar hala eski kalsın, banliyolar hala 1954 yapımı olsun...Değilmi yaaa...bunları istemeyede hakkımız yok o zaman...Üstüne boğaz köprüsünede yıklaım..Japonlra yaptı onuda biz yapana kadar kullanamayalım...

Tabiki sana yeten sınırlı band burdaki bi çok insana yetmiyor. Ama sanırım bu konuda senin biraz hayal gücünü geliştirmen gerek. Burada bir çoğumuz neti film ya da mp3 için kullanmıyoruz...

Bu arada tabi marez konusundada japonlraın önde olması senin adına dikkat çeken bişi olsun :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5