İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türk (Türkiyedeki) Datacenter

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Kurumsal calisacaksan Superonline'dan sasma. Fiyatlari biraz yuksektir ama kaliteyi ucuza satan biryer bilmiyorum.Calistigim firmanin sunuculari Borusan Telekomda barindirilmakta. Herhangi bir problem yok. Yeni yeni acilan datacenter'lari gormedim. Fakat bahsettigim iki firmada "is yapilacak" ve saglam firmalar arasina girer.

S

seven7

Misafir
datacenter istiyorsan gidiceksin borusan veya netone a koyacaksin ...bence....gidipte yok gtechnics bilmemne ki ( gtechnics gediknet in alt yapisni kullaniyor ) , yok hostcini,yok sistemnet bunlarla ugrasma...kurumsal biryere koy gec...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
MoD' Alıntı:
Kurumsal calisacaksan Superonline'dan sasma. Fiyatlari biraz yuksektir ama kaliteyi ucuza satan biryer bilmiyorum.Calistigim firmanin sunuculari Borusan Telekomda barindirilmakta. Herhangi bir problem yok. Yeni yeni acilan datacenter'lari gormedim. Fakat bahsettigim iki firmada "is yapilacak" ve saglam firmalar arasina girer.

süperonline=rezillik. bir ssl yi kaç haftada kuramadılar. linux makina istedik windowsa php kurdular vs vs..
superonline şu aralar vakti zamanında yediği kaymakların parasını harcıyor.

ben rh.com.tr tavsiye ederim sunucum var.memnunum. 1.5mbit hat hizmetinden faydalanıyorum.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yoktur, RH , SH , ve benzerlerini bu forumlarda senin sayende ogrendim. Bahsettigim ( SOL ve Borusan ) datacenter'larda kisisel sunucum yok. Sen mert olarak gittiginde alacagin hizmet farklidir, X A.Ş olarak gittiginde alacagin hizmet farklidir. Tipki her webmasterin gidip RH'ta senin faydalandigin hizmetten faydalanamayacagi gibi. Referans listesinde beni sahis olarak tutmak yerine taninan firmalari tutmak SOL yada digerleri icinde onemlidir.

Duz mantikla gidersek, yoktur'un RH'ta sunucusu olmasi, yoktur'un bulundugu forumlarda, daha once sunucu tecrubesi yasamamis kisilerin, yoktur'un sunucu tecrubesine guvenerek RH'i tercihinde yardimci olur. SOL'da ve bu isi "kurumsal" anlamda bitirmis firmalarinda sektorde yoktur yada MoD'dan once Bilmemne A.S gelir. SOL ile calisan firmalardaki arkadaslarin senin yasadigin sorunlari yasamadilar.

Acikcasi kisisel sunucu alacak olsaydim ve bu turkiyede olsaydi Radore olmazdi. Zira Surkentin, Remotemach'in gozumuze sokulan hostbul reklamlarinin daha buyugunu forumlarda yazilarda yasadim. Sunucu kelimesinin gectigi her baslikta "Radore iyidir." Bikkinlik verdi.

Ek olarak, yazilanlarin RH,SH gibi "yeni yeni" acilan sunucular ile alakasi yoktur.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşın sorusu şu:
arkadaşlar sizin tavsiye edebilleceğiniz türk datacenter ani türkiyedeki iş yapılacak sağlam ve uygun datacenter neresi sizce..

Ben kullandığım için tavsiye ediyorum radoreyi. Tek kullanıcısıda ben değilim. Firmaları damgamadan once gidip gormeniz daha yararlı olacağı kanısındayım.Surkent, gibi firmaları Radore ile bir tutuyorsanız, benim zaten size gidip gorun deme dışında diyebilecek bir şeyim bulunmuyor.

SOL konusundada haklı olabilirsiniz, biz bireysel olarak gitmiştik ve problemler yaşamıştık.

kosasnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siz siz olun NetOne ye bulaşmayın. Superonline , Borusan , Sabancı gibi firmalar ile çalışacağıma yeni açılan DataCenter ler ile çalışmayı tercih ederim.

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
superonline'ın diğer hostinglerden tek bir farkı var 7/24 destek. Sabahın 4 'ün arasanız destek veriyorlar. Makinalarla ilgilenme ve destek konusunda bölesini görmedim ama; Teknik ekip, problemin halledilmesi konusunda baya sıkıntıları var. Yukarda yokturun dediği ssl olayı gibi. Bunu aşarlarsa bence 1 numara olurlar. 7/24 destek bizim için önemli bir olay.

A

aek

Misafir
rh hakkinda yaziliyor dediler. bir hi$imla geldim buraya.

bahsedilmi$ zaten surekli yoktur'un neden radore hakkinda bir$ey yazilinca atlamasi hakkinda. bunun nedeni basit: "insan sevdigini korur". ayni bende olan durum gibi. isteklerimin "para"yi du$unmeden yerine getirilmesi degil sadece sebep, teknik servisin turkiyede $u ana kadar gordugum en iyilerinden olmasi belki de. bilmiyorum, tek bildigim $u ana kadar kullandigim 10'a yakin sunucu'dan en fazla memnun kaldigim "radore" oldu.

ba$tan belirteyim windows 2003 ve asp.net uzerine cali$maktayim.

kullandigim sunucular arasinda: sadece hosting, sistemnet, hostcini gibi son kullaniciya hitap eden firmalar var. hostcini izmire ta$indiktan sonra gozumden du$tu datacenterlari, sistemnet'in teknik destegi "0", sadecehosting hiz konusunda muthi$ ama windows teknik destegi konusunda ayni $eyleri soyleyemem daha cok linux uzerine yogunla$mi$lar.

savunuyorum cunku memnunum.
http://www.itukampus.com

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Neden hisimla geldigini anlamadim aek. Yazilarimda "Radore kotudur" seklinde ima bile etmedim. Sahsen calismam , zira kontrolumde yeterince sunucu var. Hisimla okursaniz yazdiklarimi diger basliklardaki gibi tartismadan oteye gidilmez. yoktur yada r10'da konusu acildiginda mudahil olan diger arkadaslar Radore ile calisir yada calismaz. Kisisel secimdir. RH'in Pazarlama yada satis politikasini bilmiyorum.Ama foruma girdigimde sunucu konulu her yazida Radore iyidir denmesi notr dusunen insan icin bir suphe duyma sebebidir. Diger forumda oyle bir noktaya gelmisti ki bu konu Radore disinda DC yokmus tarzi bir havaya bile girmisti. Tekrar soyluyorum, yazilarimi notral bir forum kullanicisinin yazilari gibi okursaniz, bir saldiri yada firmayi damgalama amaci olmadigini gorursunuz. Ama hostbula kayit olup forumda birbirini yiyen hosting saglayicilari gibi her mesajimizi rakipten gelen bir saldiri olarak okursak birbirimizi kirmaktan, yada kaile almamaktan oteye gecemeyiz. Radore ile calismadigimi belirttim. Benim rahatsiz oldugum tek konu ( buraya dikkat) radore'un satis ortagi yada sunucu bazli musterisi olanlarin -ki bu forumlarda toplam olarak dort kisi sanirim- asiri reklamlari.

Bu konu tartisma haline donecekse, ve kimin DC'si en buyuk mecrasina gidecekse bu zaten son mesajim olacaktir. Zira parasini odedigim surece her DC benimdir.

Son olarak, bireysel olarak hicbir DC'nin musterisi degilim. RH ve diger son kullanicinin memnuniyeti icin calisan Datacenter'lara Allah hayirli isler nasip etsin.

Saygilar.

S

SeoAmo

Misafir
Türkiyede DC ler açılmaya devam ettikçe hizmet kalitesinin artacağını düşünüyorum. Şahsen Hostcini anet dc sini kullanıyoken sorun yaşıyordum. Fakat şimdi alsancakta kendi dclerini açınca sunucularım 30 gündür toplam 10 dkdan fazla kapalı kalmadı. Ip cam ile dc odasını 7/24 izleyebilmekte insanın içini rahatlatıyor :p

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web site sahipleri ve Web hosting firmaları içni Türk DC ler ideal çünkü erişimi çok hızlı ve siteleride çok hızlı açıyor ve bw sorunu olacağını sanmıyorum ama irc serverlar için bw baya bir sorun oluyor.

T

Turkish

Misafir
:D ARkadaşlar Bilgiler Har,ka ben adresleri ile beraber istemiştim ama ve acaba datacenter kurmak tahminen ne kadar'a maal olur...

ve neler gereklidir...

roots

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
x a.ş. olarak hizmet almakta hiç bir fark yoktur, 1997 den beri adını duyduğunuz duymadığınız pek çok isp ile çalıştım, kimisinde 1 adet atx için kimisindende 2-3 kabin dolusu sistem için hizmet aldım, ve hep aynı sonuca ulaştım: bıkkınlık.

sebebi ise gayet ortada, ben kendi web sitem surekli up dursun diye başında uyurken, adamlar gece n tane sertifikası olan 1 teknisyene işi gömüyorlar, teknisyen sorun oldugunda mühendisi cepten arıyor uyandırıyor ve işi takip ettiriyor. ben daha 5-6 ay önce en büyük olarak bilinen şirketlerde bir satır config için adamın keyfini tam 2 saat beklediğimi unutmadım. Vatandaş ahmet olarak hizmet almadığım halde, hizmet aldığım firmanın en büyük 2-3 müşterisinden biri olduğum halde oradaki mühendis paşanın keyfini beklediğim 2 saat içinde de hem kendime ait sistem çalışmadı hemde para kazanmak için yaptığımız işi yapamamanın stresi ile uğraştım...

yani superonline filan resmen yalan olmuş durumdadır. sol'un sistem odasına girdim geçen nisan ayında son kez, sunucularımı almak için geldim dediğimde tam 45 dakika hangi sunucunun benim oldugunu anlamaları için bekledim, sonuçta gelen teknisyen biz bulamadık gelip hangisi sizin bakın dedi ve benide sistem odasına aldı :) girdim kendi cihazlarımı bulup aldım, ama niyeti bozup gözüme kestirdiğim farklı cihazlarıda kafama göre kurcalayıp "aaa bu benimki deilmiş" diyerek geri de koyabilirdim...

borusanda 1 reset işlemi için akşam 21:00 da telefon ediyorum, beni "ticket sistemi" ile iletin diye oyalıyorlar, eyvallah diyorum 1 dk sonra ticket yaratıyorum 5 dk bekliyorum tık yok, tekrar tel ediyorum, çıkan arkadaş ticket yarattınız mı diye soruyor, evet diyorum, bekliyorum.... 45 dakika telefonda bekliyorum.... 51. dakika borusanın kapısından girip bağırarak reseti kendim atıyorum. çıkıp 57. dakika ofisime giriyorum. ticket'a o sinirle ağzıma geleni yazıyorum yorum olarak... 1 allahın kulu iplemiyor :)

netone da gecenin bir körü sistem gidiyor, arıyorum cevap veren yok. bir şekilde 30-40 dakika geçtikten sonra ulaşıyorum birine, durumu anlatıyorum, bakıyoruz deniyor 20 dk sonra beni arıyorlar ve sisteminize klavye ekran taktık sorun goremiyorum diyorlar, şifreleri veriyorum "cihazınızın network sorunu var gelip düzeltin" diyorlar, ok diyorum geliyorum diyip gidiyorum, kapıdan içeri giremiyorum neden? cunki müşteri temsilcimle görüşecekler ve benim içeri girme hakkım olup olmadığımı öğreneceklermiş, evliya sabrı ile eyvallah diyorum bekliyorum 30 dakika kapıda bekledikten sonra sabır filan kalmıyor ben bu hizmetin a... şeklinde dalıp sistem odasına giriyorum. ve ne görüyorum? cihazın ethernet kablosu çıkmış... cihaz 4 saat down kalıyor ve açılıyor. sonra raporlarda görülüyor ki benim sistem down ama netone up... bunada eyvallah.

ismini söylemek istemiyorum bir başka ispde firma müdürünü tanıyorum. gün içinde cihaz down oluyor arıyorum, durumu anlatıyorum tam 1 saat ugrasıyorlar sorunu bulamıyorlar, delirip gidiyorum, inceledikten sonra anlıyoruz ki hatları sature oldugundan bazı sunucuların kablolarını çekmiş network mühendisi olan arkadaş...

şuan ne mi yapıyorum? allah yolunuzu açık etsin diyerek sabancıdan 125$'a, borusandan 150$'a, netone dan 200$'a isim vermediğim firmadan 100$'a mbit fiyatından hizmet alacağıma alacağıma gidip cepten 250 milyarcık harcıyor ve kendi ofisimden yıllardır bıktığımız turk telekomdan hizmet alıyorum. sorun binde bir yaşıyorum...

bunu neden anlattım? o beğenmediğin hostcini natro sh rh kıl tüy diye ismi geçen şirketlerden biriyim ve bu durumda olmamın sebebinin savunduğunuz şirketler olduğunu hatırlatmak istememdir... harcanan emekleri gözardı etmemek tebrik etmek gerekiyor, ve vatandaş ahmet ile xyz a.ş. arasında farklılık gösteriyorsa ben o hizmeti veren firmanın 2 yüzlü olduğunu düşünürüm.

unutmadan, 3 yıl süresince bir amerikan otomotiv şirketinde bilgiişlem yöneticisi olarak görev yaptım, o süre boyunca tr daki her firmadan alan adı almaktan tutun, kiralık hatta kadar her tür hizmeti aldım kullandım delirdim ve bıktım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5