İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

türk ziyaretçiyle yabancı reklam tıklatmak

cipher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkaşlar,
Türk kullanıcılarına yabancı google adsense reklamı tıklatmak yasak mı ?

Şimdi benim aklıma takılan soru şu google adwords kullanarak Türkiye dışından google adsensede reklamı veren biri reklamı yayınlamak istediği ülkeyi seçiyor. Burada reklam veren şahıs Türkiye' yi de seçtiğini varsıyıyorum ve bizim de yabancı sitemiz var ve hiti de türkiye' den sağlanıyor.

Sonuç olarak reklam veren burada reklamlarının çıkması için Türkiye' yi seçmiş ve reklamlarının Türk kullanıcılarına açmış.Doğal olarakta türk kullanıcılarının bu reklamları tıklamasında bir sorun yok. Benim mantığıma göre ben böyle düşünüyorum ve yasak olmadığı kanaatındayım.

Sizin bu konu hakkında fikir ve görüşleriniz nelerdir acaba.

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google bızım mantıgımızla paralel işlemiyorkı banlanmalarda bu yuzden oluyor ya zaten bıze gore senın dedıgın dogru gelebılıyor ama google nasılsa yok oyle olmaz dıyon sonuc ban ;)

cipher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu konu hakkında google ye mail atmayı düşünüyorum ama alacağım cevapıda tahmin eder gibiyim. Google politikaları şöylede böyle de. Hep o politikalar yüzünden ne geldiyse geldi. Adamı hep çelişkide bırakıyor :)

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk kullanıcılarına yabancı google adsense reklamı tıklatmak yasak mı ?
Türk kullanıcıya Türk reklamı tıklatmakta yasak. :D
Kullanıcı kendi iradesiyle reklamlara tıklıyorsa sorun olmaz :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bi site düşünki 100 kişi giriyo ve reklama tıklıyo bunun 90 ı türk 10 u yabancı olunca banlanırsın 90 ı yabancı 10 türk olunca hiç bişey olmaz

B

bazobehram

Misafir
arkadaşlar kesinlikle yasak .. yabancı içerikli site türk hiti yollamaktan ben ve arkadaşlarımız çok banlandık. şimdi düzeldimi bilmem

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
diyelim wallpaper siten var, türkçe içerikli, adsense reklamı koydum vista wallpapers, angelina jolie wallpapers gibi yabancı reklamlar çıkıyor. ki bunlarda ziyaretçiyi çekebilcek reklamlar. şimdi illegalmi eğer türk ziyaretçim o reklama tıklarsa?

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya web sektorunde artık hersey turkce ve ıngılzce karısık oldu ben sahsen yarı ıngılızce ısımler kullanmaktayım ornek nike woman ayakkabı baslıgında(videosu) full ıng. cıkıyor ama adı o ben napabılırım
veya paris hilton videosu ekledıgımde full eng. bunun anlasılır bı cozumu olmalı bılen varsa yazabılırse sevınırım

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tiklatmak yasak, tiklamalari yasak degil. Ben her gun yuzlerce ingilizce reklama tikliyorum, benim yuzumden banlanan varsa uzulurum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bi yabancı siteye türklerde girer hintlilerde girer bunu engelleyemessiniz ama içeriği iniglizce olan bi siteye türkler çoğunlukta giriyosa burda bi problem var demektir ve google da buna göre hareket eder.Aynı zamanda sizde çıkan yabancı reklamlar reklam veren tarafından zaten bilerek yapılmıştır,yani reklam veren reklam verirken bütün ülkede gösterilmesini istemiştir sonç olarak bi sorun çıkmaz siz hile yapmadıkça

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
angelo o buyuk forum senın degıl mı baba zaten lınklerı ıngılzce tamamlayıp reklam cıkıyor hanı sen banlanmıyormusun hıc

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
güzel düşünülmüş ama o sitenin reklamlarının uzun ömürlü olacağı kanaatinde değilim açıkçası.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunun bır oneğini oncekı aylarda gormuştuk,
yuzlerce sayfadan oluşan bir car central sıtesı yapan arkadaş 3 gun içinde banlanmıştı,
aynısı forex dede olmuştu

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ingilizcede olsa Türk tıklarına 0.05-0.01 veriyor.Dile bakmıyor tıklayana bakıyor :)

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adwords da reklamı verirken, reklam veren kişi kimlerin tıklayabilecegini ayarlıyor.
Yabancıya türk tıkladı yok ona fransız tıkladı yok buna polonyalı şuna iranlı tıkladı diye bir ayrım yok. Ban sebebi değil tabiki. Adwords da reklam veren hangi ülkelerde reklamın gösterilecegini ayarlıyor zaten.
*Ama sen tıklatırsan banlanırsın, Ziyaretci kendisi tıklamalı !

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
*Ama sen tıklatırsan banlanırsın, Ziyaretci kendisi tıklamalı !

arkadaşlar bu defalarca yazıldı. tabii ki yabancı sitelerde de Türkler geziyor, tabii ki Türkçe sitelerde de yabancı reklamlar çıkıyor. ve reklamlara tıklanıyor.

ama siz çeşitli yollarda Türkçe sitelerde yabancı reklam çıkartırsanız ki amacın bu olduğu belli olur her zaman! o zaman reklam veren haklarını korumak için google devreye girer.. ya da ing. sitenize siz yabancı hit çekemezken para kazanmak için Türkçe hit yollarsanız google tekrar devreye girer! seçilen/seçilmeyen dil kavramı ortadan kalkar..

ve bu yapılan zaten bir türlü ziyaretçiye zorunlu tıklattırmaktır..

geçen bir arkadaşımız küçük ayrıntılar çok önemlidir gibi bir mesaj yazmıştı.
çok önemli bir detaydı aslında..

Tüm yazılarım tamamen şahsi fikirlerimdir. Hiç bir kurumu bağlamaz..

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ok herneyse bakalım ılerde gorcem neler olcak veya olmuyacak senı karıstırdım sanırım ressamdı obu arkadasın ısmı pardon biz işimize bakalım :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5