İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe Domain Hakkında Görüşleriniz?

pisces

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizce Türkçe domain adları ilerde para edecek mi?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
iyi birşeyleri boşta bulabilirsen al, fakat türkçe karakterli (.com/.net) domainlerin çoğu 2000-2001 yılında alındı.

TheFF

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkçe domain derken türkçe karakterli(ğ,ü,ş,ı,ç,ö) domanlerden bahsediyo..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
türkçe domain derken türkçe karakterli(ğ,ü,ş,ı,ç,ö) domanlerden bahsediyo..

Ben de türkçe karakterler için yorumumu yazdım, (karakter kelimesini eklememişim)

Özellikle IE 7 de bu desteğin herhangi bir applet yüklemeden olması(ff nin kullanım yüzdesi halen daha düşük), artık yeni internet kullanıcılarına türkçe karakterli adres yok demekten vazgeçilmesine sebep olacak. Yukarıda da belirttiğim gibi birçok türkçe karakterli ve özellikle jenerik denilebilecek domainler 2000-2001 de satın alındı. Geç kalmış olsada nic.tr yönetiminin de türkçe karakterli alan adı satışına başlayacak olması kullanımı daha da körükleyecektir.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yanlislikla "agac.com" yerine "ağaç.com" yazanlar disinda cok fazla kabul gorup kullanicilarin alisacagini sanmiyorum...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Başından beri desteklemedim, sevmiyorum türkçe karakteri(net ortamında).. (düzgün olmuyor adres çubuğunda)

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İleride para etmeyeceğini düşündüğüm için, "ğ.com" domainini geçenlerde sattım. Bence çok fazla umut beklemeyin.

pisces

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki Türkçe klavyesi olmayan (örneğin Türkiye dışında yaşayanlar) bara, adresi yazmak istediklerinde nasıl olacak bu iş..

(Bu arada yorumlarınız için teşekkürler)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki Türkçe klavyesi olmayan (örneğin Türkiye dışında yaşayanlar) bara, adresi yazmak istediklerinde nasıl olacak bu iş..

(Bu arada yorumlarınız için teşekkürler)

Ben almanca klavye kullanıyorum. Ama okuduğun gibi türkçe karakterlerle yazabiliyorum :)
Bu tabiki sorun degil

NightPrince2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana görede 2. sınıf bir domain gibi geliyor.
aşk.com gibi site olursa bir ihtimal tutar gibi geliyor
ama ask.com un kalitesine getiremezsin hiç bir zaman

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5