İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe Karakter kodları

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu bayağı aramıştım zamanında , fakat bulamamıştım.Ama gezerken buldum ve açıkcası mutlu oldum artık rahat rahat ı ları kullanabileceğiz. c yerine ç o yerine ö kullanabileceksınız
ç: &#231
ğ: &#287
ı: &#305
ö: &#246
ş: &#351
ü: &#252
â: &#226
î: &#238
û: &#251
Ç: &#199
ź: &#286
İ: &#304
Ö: &#214
Ş: &#350
Ü: &#220
Â: &#194
Ě: &#206
Û: &#219

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz eski bir konu ama bişey sormak istiyorum. Bunu bir programla falan halledemezmiyiz? Tek tek uğraşmak çok uzun

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Biraz eski bir konu ama bişey sormak istiyorum. Bunu bir programla falan halledemezmiyiz? Tek tek uğraşmak çok uzun

Bu zaten büyük ihtimalle WEB içeriğinde "İÇERİK ADI" nı "ICERIK ADI" na çevirmek (veya tersi) gibi bir maksatla kullanılacak - UTF-8karakter döünüşümü - Eğer ki sen tüm sayfalardaki bu karakterleri temizleme amaçlı kullanacaksan x-X y-Y z-Z olsun tarzında toplu karakter toplu sayfa değiştiren varmı bilemiyorum ama TOPLU sayfaları değiştirmek için dreamweaver mevcut.

SEO amaçlı kullanım için de : SEO.ASP SEO.PHP dosyasına bunları kaydedip sayfalarda SEO.XXX i include ederek işleme sokman yeterli olacaktır. Hersayfada bu karakter dizilerini kullanman gerekmez.

eRCie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Evet herkezin kafasını kurcalayan Wordpress‘i nasıl türkçe yapabilirim sorusuna yanıt bulduk arkadaşlar altta verilen kodları kullanarak sizde WordPress sitenizi ve temalarınızı türkçeye çevirebilirsiniz .

Bana karışık geldi diyenler varsa daha önce verdigim Wordpress Tema Türkçeleştirmek linkine tıklayarak da bilgi alabilirler bana ulaşabilirler .

Gelelim Kodlara : Kodları veremiyorum harfler direk çıkıyor bende zip haline getirdim buyrun link indirin iyi çalışmalar

Kaynak : WordPress Türkçe Karakter Kodları

Zip halinde isteyenler için :)

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer ki sen tüm sayfalardaki bu karakterleri temizleme amaçlı kullanacaksan x-X y-Y z-Z olsun tarzında toplu karakter toplu sayfa değiştiren varmı bilemiyorum ama TOPLU sayfaları değiştirmek için dreamweaver mevcut.

Dreamweave'da toplu bul/değiştir yapılabiliyor mu?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dreamweave'da toplu bul/değiştir yapılabiliyor mu?

EVET topluca birden fazla sayfa üzerinde değişiklik yapabiliyor. Şuan bende onunla uğraşıyorum ama tek sayfa üzerinde ve arama yaparak tekrar aynı konuya uğramak kısmet oldu - cevabını da vermiş olayım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5