İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe Karakter Nasıl Kullanacağım

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Arkadaşlar Merhaba bir ziyaretci defteri kurdum fakat yazılar felan böyle cıkıyor Ziyaretçi Defteriniz hayýrlý Olsun.Ýyi Çalýţmalar.. ne yapmam gerek

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
sitenin geri kalan kısmında da mı türkçe karakter çıkmıyor yoksa sadece veritabanından çekilenler mi.

tüm yazılarsa
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-9" />

veriler ise, önce veritabanı ve tabloların karakter karşılaştırmalarını bilmen gerek. latin5_turkish ayarlanmışsa mysql_select_db satırlarının altına mysql_query("set names latin5"); eklersen düzelir. utf8_bin ise sitenin geri kalan kısımları da utf8 olmalı ve yukarıdaki gibi mysql_query("set names utf8"); yapmalısın.

Linux

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Teşekkür ederim Böyle olacağını Tahmin Etmedim Aslında yazacaktım ama php den çakmadığım için girişmedim. oldu saolasın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5