İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkce Karakter sorunu

Aristograt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaslar bi arkadasimdan aldigim php scriptinde bir sorunum var

sql dosyasinda

) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=4 ;

bu kod yazi foksiyonu oldugundan mysql e yukleyemedim ve yukledikden farkli bir yöntemle sql yi mysql a yükledim

) ENGINE=MyISAM;

yukledikden sonra script dogru calisti ama türkce karakter sorunu meydana geldi iso. utf8 falan ise yaramadi bunun bir cözüm yolu oldugunu hatirliyorum fakat aradim bulamadim bunu nasil cözebilirim?

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tablo altında ki tüm ENGINE=MyISAM yazanları CHARSET=latin5 ile değiştir sql'i import ederkende latin5 karakter setini seç veritabana bağlanan kodların altınada

mysql_query("SET NAMES 'latin5'");

kodunu ekle veritabanda karakterler düzelmesse bile bu kod sayesinde sayfaya basarken tr karakter sorunu olmayacaktır.

Sevgiler

SPRAY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
db yi açarken tr karakteri seçtin mi

Dr.iq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aldığınız karekter hatası nedir? utf8 hatasımı yoksa ? işareti biçimindemi? bunları söyleyin ona göre çözüm üretelim ,birde tablo karekter seti ile sitenizin karekter seti nedir bunlarıda yazın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5