İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkce Karakterli Domainler !

B

Bedavalar-Net

Misafir
Bu bir ara yogun sohbeti olan Türkce karakterli alan adlari konulari gectigi zamanlarda pek cok kisi alan adini aldi,bunlardan birisde benim,ancak bu alan adlarini siteyi kurup toplistlere kayit ettirmek mümkünmü?www.gökçeada.gen.tr sitesi benim,bu sayfayi yapmaya basladim ama tanitimini ne sekilde yapicam bilemiyorum,toplistlere eklenme olayi,birde google da acaba Gökçeada olarak kayita girermi??

Sanirim bosuna aldim gibi bir hisse kapildim o zamandan beri bu türkce karakterli domainler hakkinda en ufak bir mevzu gecmedi.

selamlar

internet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Bu hizmet daha yeni bir hizmet olduğundan dolayı hemen yaygınlaşması beklenemez.Sonuçta şuanda kayıt alan toplistler olsun, arama motorları olsun kayıt alırken genellikle türkçe karakteri kabul etmiyorlar.Ama şuanda belki düzenleme yapabilirler.Bence bedavalarnet biraz daha bekle.Sonuçta boşa gitmez.

S

SethPlate

Misafir
Şu an ICANN tarafından kabul edilmiş bir türkçe karakterli alan adı prosedürü yoktur, türkçe domain adında satın almış oldugunuz domainler bir verisign yazılımı vasıtası ile browser'ın türkçe karakterleri tanımasından ibarettin.

ICANN tarafından kabul edilen türkçe alan adları uygulamasını bekleyin.

Şimdiden satın almayın ki her insanın sizin sitenize girmesi için bilgisayarına acaba ben bunu kursam mı? yoksa dialer falan bulaşır mı gibilerinden bir soru takan uygulamayı kurması gerekmesin.

Saygılarımızla,
OMNWEB Hosting
www.omnweb.net
[email protected]

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5