İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe karakterli dosyalar..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe karakterli dosyalar inmiyor..

server'da bulunan Türkçe karakterli dosyalar inmez oldu.mp3 sitesinde daha önce düzgün çalışıyordu.şimdi linkleri kontrol ederken baktım ki, hiçbiri inmiyor..

Mesela; "Seni_NeÇok_Sevdiğimi.zip" dosyası eskiden çalışıyordu..Fakat şimdi bunu "Seni_NeCok_Sevdigimi.zip" olarak değiştirmem gerekiyor.sitede yaklaşık 1500 mp3 olduğu için de bu çok zaman alacağa benziyor.

Çözüm önerisi olan var mı acaba ?

not : Windows server kullanıyorum.Script asp tabanlı..

az önce fark ettim de..Script'te bir şeyler var sanırım..Dosyayı adres çubuğuna yazdığımda download başlıyor.Fakat script'ten download yapılmıyor.Fakat ilginç olan da, script'i hiç ellemedim :)

Edit : yeni bir şey daha farkettim..sorun firefox'ta herhalde..ie ile script'ten download yapılıyor..

server kaynaklıysa nasıl bir şey önerirsiniz..eğer ki firefox kaynaklıysa, sanırım dosyalardaki Türkçe karakterleri değiştirmem gerekecek..bunu otomatik yapabileceğim bir yöntem var mı peki ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5