İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkçe Turqchleşmesin !

H

halilarici

Misafir
turkcerg2pc0em8.gif

Anamız, babamız, eşimiz, kardaşımız, arkadaşımız Türkçe’dir.
Evimiz, obamız, yaylamız, köyümüz, beldemiz, şehrimiz Türkçe’dir.
Milletimiz, vatanımız, bayrağımız Türkçe’dir.
Doğduğumuz yer, Türkçe’nin vatanlaştırdığı yerdir.
Öleceğimiz yer, Türkçe’nin ölümsüzleştirdiği yerdir.
Anamızdan emdiğimiz süt, yediğimiz ekmek, içtiğimiz su Türkçe’dir.
Aldığımız nefes Türkçe’dir.
Konuştuğumuz ilk söz Türkçe’dir.
Günümüzü aydınlatan güneş, gecemizi aydınlatan ay Türkçe’dir.
Çocuğumuzu sevdiren, gencimizi coşturan, büyüğümüzü olgunlaştıran Türkçe’dir.
Yazdığımız şiir, yaptığımız mimarî, çizdiğimiz resim, bestelediğimiz müzik Türkçe’dir.
Sevdamız, sevgilimiz, aşkımız Türkçe’dir.
Söylediğimiz türkü, şarkı Türkçe’dir.

Çaldığımız saz, davul-zurna Türkçe’dir.
Oynadığımız bar, tuttuğumuz halay Türkçe’dir.
Sevincimiz, mutluluğumuz Türkçe’dir.
Acımız, kederimiz Türkçe’dir.
Sorunumuz Türkçe’dir.
Dünümüz Türkçe’nindi.
Bugünümüz Türkçe’nindir.
Yarınımız Türkçe’nin olacak; elbet, Türkçe’nin olacaktır.
Türk’ü insanlaştıran Türkçe’dir.
Türk’ü güzelleştiren Türkçe’dir.
Türk’ü destanlaştıran Türkçe’dir.
Türk’ü Türkleştiren Türkçe’dir.
Türk’ü Müslümanlaştıran Türkçe’dir.

Sözün özü;
Türk’ün her şeyi Türkçe’dir.
Türkçe var oldukça, Türk hep var olacaktır.

Türkçemiz, Turkcheleşmesin...!

b8ssi8.jpg

images

turkcemiz.jpg

14216628-4788.jpg

turkce.jpg

180589_186471758056773_115951755108774_395687_2809384_n.jpg

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
images

Emolar...
Bugun yolda giderken tam 5 tane gördüm. Bir tanesi şizofrene benziyordu..
kulağında boş yer yoktu full delikdi ağzı yüzü burnu orası burası of neyse.

thewanted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece emolar değilki. hadi söyleyin hanginiz messenger veya diğer iletişim platformlarında kısaltma kullanmadınız?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Yaptığınız şimdi dili savunmak mı hakaret etmek mi. Mükemmel konuşmuyorsunuz bilmenizi isterim. Aynı zamanda emolarmış apaçilermiş sizene arkadaşlar :) ayıp değil mi yaptığınız. İnsanlar istedikleri gibi giyinirler yada giyinmezler. Karışmayın.

H

halilarici

Misafir
ByLocoste Sevmiyorsan Türkçe konuşmayı.İngilizce Forumda her türlü şeyi yapabilirsiniz.Türkçe Konuşmuyorsan susucaksın arkadaşım ne istiyorsun daha ?

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
you dont want to understand me dear halil. iddnt say 'I dont like turkish''.

daha nickimi bile yazamıyorsun kardeşim
locoste nedir yani ? Ben diyorum ki sana. Dilini savunmak için önce dilini konuşcaksın. Sokakda misket oynarken ''olm önce ben atıyom sıranı bil **k'' demen senin sorunundur. Ben konuşamıyorum diye konu açman dileğiyle. 13 yaşında birisi benim konuştuğum konuşacağım dile nasıl karışır. Türküm türkçe konuşuyorum. Sen nerelisin ne konuşursun bilemeyeceğim ama facebookdan konuları alıp alıp burda benimle polemik yapma.
emolarmış onlarmış bnlarmış hakaret ediyorsun. Sen kimsin ? Hangi sıfatla insanları eleştiriyorsun ?

H

halilarici

Misafir
Nickininde 'TÜRKÇE' olmadığından olabilir mi ?
Ben hiç bir zaman sokakda ne misket oynadım ne top.Sen oynamışsındır bilemem.Dilimle Tipimle eleştiriyorum.Ben Halil Arıcı ismim orda yazıyordur.Her konuda tartışma yaratma.Hele böyle bir konuda.Biraz Ailenden Saygı Öğren.

T

themaniac

Misafir
halil ve ByLacoste ikinizi de severim, yazilarinizi okuyorum. Ama boyle bir konuda tartismak yakisir mi?

Ben ve buradaki turk ogretmen arkadaslarimiz her sene onlarca cocuga Turkce ogretiyoruz. Ve Turkce Olimpiyatlarina ogrenci yolluyoruz. Turkler olarak bize dusende dilimizi, dinimizi ve milletimizi korumaktir.

UMARIM TARTISMAYI SURDURMEZSINIZ. SIZE YAKISMIYOR BEYLER

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
themaniac kardeşim ben tartışmaya çalışmıyorum ama kiminle ve ne şekilde konuşacağını bilmeyen kişilerle de ben uğraşmıyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

T

themaniac

Misafir
eyvallah kardesim. biz seni anladik, halil'i de anladik. ikinizde kendi acilarinizdan bakinca haklisiniz. En iyisi bu konuda daha fazla yazmamak.

TURKCEMIZI SEVIYORUZ, ONEMLI OLAN DA BU

H

halilarici

Misafir
eyvallah kardesim. biz seni anladik, halil'i de anladik. ikinizde kendi acilarinizdan bakinca haklisiniz. En iyisi bu konuda daha fazla yazmamak.

TURKCEMIZI SEVIYORUZ, ONEMLI OLAN DA BU

Evet Önemli olan bu.
ByLacoste Sende Kusura Bakma kırdıysam özür dilerim.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Kesinlikle öyle. Dilimiz gerçekten güzel bir dil. Bizlere düşen zamanında yaptığımız veya halen devam ettiğimiz alışkanlıklarımızı ortadan kaldırmak. Ancak herken önce kendini eleştirecek kendi yaptıklarına bakacak ki karşımızdakilere de bu yaptıklarımızı aşılayabilelim. Gün geçtikçe Türkçemiz daha kötü bir hal alıyor. Konuşmalar değişiyor, yazışmalar abuk subuk haller alıyor. Genç nesil bu vatana sahip olacak gençlerdir herşeyiyle. Ama bu yeni nesil malesef gündemden olaylardan bir haber yetişiyor ve gün geçtikçe daha kötü bir hal alıyor. Sadece söylenilmek istenenler bunlardır.

Önce kendimiz sahip çıkmalıyız. Yoksa bırakın yol almayı, yola bile çıkamayız...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
halil ve ekşın konuları işte...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5