İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turkçe Ye Destek

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar

Belki Gazetelerden , Televizyonlardan veya Radyolardan duymusunuzdur. Almanya nın Baden Württemberg eyaletinin Rastatt İlcesinde (kasaba da denebilir) Turkce dersleri 21 Kasım 2006 tarihinde yasaklanmıstı. Bu Türkiyemiz ve Buradaki Turkleri ayaklandırdı. Protestolar , Yuruyusler duzenlendi. Bugün ise Turkiye Dıs işleri bakanlıgı , Milli Egitim Bakanlıgı, Turkiyenin Almanya Konsoloslugundan olusan bir ekip Buraya gelip (Rastatt) Buradaki Turk halkına konferans verdiler, ve ufak bir dernek kuruldu. Bu dernegin amacı , Turkce derslerini yasaklayan Belediye baskanı (Klaus-Eckhard Walker) na karsıtı olan bir Aday a , secım ıcın destek vermek ve Bu Dil savası ugruna savasmak.

Şimdi bunları neden anlattım, Bunları; Turk halkının burada cektigi zorlukları sizlerle paylasmak ve Goruslerinizi almak ıcın Yazdım.

Turkiyeye, Türkçe ye . Turk halkına. Rastatt ve Tum avrupa daki Turklerimize destek vermek icin bir site acmayı dusunuyoruz, Fakat asp veya php bigimiz bir script yazmak icin yetmiyor :( Turkiyemiz / Turkcemiz i desteklemek icin ufak scrıpt yazabilecek olan varmı :( Mumkunse php. veya Onerebılecegınız scrıptler nelerdir.

Saygılarımla...

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım lütfen beni yanlış anlama eğer kodlama bilgim olsa sana yardım ederdim ama şu konuda seni tüm iyi niyetimle uyarmak istiyorum.

Imla ve noktalamaya uyman gerek.
Örnek:

Turkçe Ye değil Türkçe'ye
Turkcemiz i değil Türkçe'mizi

ve ayrıca özel olmayan yani cins isimleri büyük harfle kullanman yazım hatası
Örnek:
...na karsıtı olan bir Aday a...

Şunu diyebilirsin "Ya arkadaşım burası bir forum Allah aşkına doğru yazsan ne olur yazmasan ne olur". Fakat öyle değil. Bu tarz bir projeye imza atmak isteyen bir kardeşimin yazım kurallarına uymasını görmek beni daha mutlu eder. Umarım iyi niyetli uyarılarımı dikkate alırsın.
Saygılarımla, iyi çalışmalar.

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam bunu belırtecektım ama unutmusum :) Benım Xp almancaydi , Türkce vesiyonu kurunca Klavye de Turkce Q klavye ye dondu , harflerı bulmak o kadar zor oluyorki, onun icin boyle yazıyorum, Ozur dılerım, Yeden Goge kadar haklısınız. Ama bu sorunum olmasaydı ınanın bu hatayı yapmazdım

Saygılarımla..

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam bunu belırtecektım ama unutmusum :) Benım Xp almancaydi , Türkce vesiyonu kurunca Klavye de Turkce Q klavye ye dondu , harflerı bulmak o kadar zor oluyorki, onun icin boyle yazıyorum, Ozur dılerım, Yeden Goge kadar haklısınız. Ama bu sorunum olmasaydı ınanın bu hatayı yapmazdım

Saygılarımla..

Şimdi oldu. Açıklama yaptığın için teşekkür ederim. Umarım verdiğin mücahadeleden alnının akı ile çıkarsın. Tekrar başarılar dilerim :)

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yokmu arkadaslar yardımcı olabilecek :(

(Flood için Özür Diliyorum)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ReguaL konuyla kimse ilgilenmiyor ama senin yaptığın imla hatalarını bulup düzeltmek daha zevkli bir iş sanırım. Cevaplara bakılırsa.

ReGuaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir bakıma haklılar ama Derdimi anlattım :) klavye bozuklugundan diye.

Neyse konu kilitlensin bi zahmet, wordpress ile idare ederiz artık. :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5