İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkchem Benim mi ?

ryden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nasıl başlık ? dikkatinizi çekiyor değil mi ? Son zamanlarda bir kaç kişinin uyarısına rağmen türkçenin internet ortamında git gide bozulduğunu görmek
bir türk evladı olarak kanıma dokunmakta.Eminim ki benim gibi düşünen arkadaşlarımda vardır.
Türkçe yazıldığı gibi okunan ve en kolay dillerden bir tanesi olarak Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizlere karanlık günlerde emanet edildi.Şimdi
cix olmak için yada kendini farklı sanmak ve görmek için güzel türkçemizi kurban eden gençler çoğalmaya başladı.
Özellikle forumlarda, bloglarda ve arkadaşlık sitelerinde bu tarz ne olduğu belli olmayan çoğu zaman okumakta güçlük çektiğimiz değişik türkçe karşımıza
çıkmaktadır.
Her web sitesi olan duyarlı türkiye cumhuriyeti topraklarında yaşayan ve yurt dışında gurbetçi olan duyarlı arkadaşlarıma çağrıdır bu !
Gelin Türkcheye karşı birlik olalım ve güzel dilimizi internet ortamında dahi olsa yozlaşmasına izin vermeyelim.
Bir takım gizli güçlerin türkçeyi yozlaştırması devam ederken bizler uyumayalım ve uyanık olalım, türkçe okumak istiyorum, türkche değil kampanyasına katılın.
İşte size bilinen bir kaç örnek :
coq <--- Yanlış, Doğrusu --> ÇOK
türkche <---- Yanlış, Doğrusu ---> Türkçe
yoqum <---- Yanlış, Doğrusu ----> Yokum
geliorum <--- Yanlış Doğrusu ---> Geliyorum
dewa <--- Yanlış Doğru ---> Deva
sancaq <--- Yanlış Doğru ---> Sancak
Unutmayın diline ve kültürüne sahip çıkmayan milletler her zaman kaybeder ! Türkçe köklü bir dildir dilimizin kıymetini kaybetmeden anlayalım ve sahip çıkalım.
Alt'ta bulunan uyarı çalışmalarını sitenize ekleyerek bu kampanyada bir mum da
siz yakmış olacaksınız ! Ayrıca sizinde yaptığınız çalışmaları bekliyoruz.
Link :

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5