İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye 95 Litvanya 84

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiye, Dünya Şampiyonası klasman maçında Litvanya'yı 95-84 mağlup etti. İlk çeyrekte 9 sayı fark atan millilerimiz, daha sonraki 2 çeyrekte etkisiz kalarak geriye düştü. Son çeyreğin özellikle son 1 dakikası içinde canlanan Türkiye, farkı 4 sayıya indirdi.

Son 7 saniyeye 4 farkla yenik giren takımımızda, serbest atış kazanıldı ve ilki isabetli oldu. İkinci atış çalışılmış ve düşünülmüş bir pozisyondu. Top çemberde sekti ve ribauntu Türkiye aldı. Ender Arslan mükemmel bir üçlük ile eşitliği getirdi.

Maç beraberlikle bitince 5 dakika uzatma geldi. Bu uzatmada Türkiye harikaydı. Genç yıldız Ersan ile özellikle bomboş pozisyonlar bularak farkı artıran takımımız maçtan 11 sayı farkla galip ayrılarak, 5. olma umudunu devam ettirdi.

Uzatmada millilerimiz 5-6 kez bomboş pozisyon bularak basket buldu. Özellikle Ersan'ın gelen pasda havada bastığı smaç görülmeye değerdi..

Haberi ilk giren ben oldum galiba :D

Reklam

U

umurcan

Misafir
vay anasını manyak maç olmuş yağ :) okurken bile heyecanlandım ne kadar akıllıymış bizim takım

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok süper maçtı

Kosova anlatınca daha heyecanlı oldu.

Tebrikler dev adamlar :)

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ilk yarı da kapattım ya :( muhteşem maç olmuş haberimiz yok

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok süper maçtı

Kosova anlatınca daha heyecanlı oldu.

Tebrikler dev adamlar :)

Evet, maçı izlerken spikerde çok önemli, Murat acayip heyecanlı anlatıyor. Yanındaki adamın adını unuttum ama o da yorumlarıyla beni kahkahaya boğuyor.

Perdeleme yapan millilerimize faul çaldı hakem. yorumcu "o zaman hiç baskı yapılmasın gidip sayıyı bıraksın" demişti :p

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kaan Kural

Hayatını baskete adamış birisi.

Basketbol kültürüne hayranım onun.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kaan Kural'ın hastasıyım bu oyunun diye bi kitabı var basketle ilgili en iyi Türkç kitap sayılır..

Ben size ilk 8 sıralamasını söyliyeyim şimdiden, gidin yasakpara oynayın trilyoner olu :)

Amerika
İspanya
Yunanistan
Arjantin
Almanya
Türkiye
Fransa
Litvanya

bu başlığı finalden sonra göstericem en az 5i tutacak göreceksiniz :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kaan Kural

Hayatını baskete adamış birisi.

Basketbol kültürüne hayranım onun.

Evet ya Kaan ismini nasıl unuttum. Zaten Murat maçta Kaan'a adıyla sesleniyor bazen.

5. lik maçını galiba Murat Kosova sunmayacak. Murat Murathanoğlu olacak. Çünkü şu anda NTV'de yorum yapılıyor ve spiker, "Murat Almanya maçında sen çıkacaksın, maç hakkında neler düşünüyorsun" dedi.

Murat Kosova - Murat Murathanoğlu - Kaan Kural - Süper üçlü! :D
nba_studyo.jpg

Futbol spikeri olarak da, TRT'de çalışan Yalçın Çetin, onun anlatımları da güzel oluyor.

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ersan'ın alley oopu süperdi ya, zıpladım o pozisyonda :D Ender'in üçlükleri de harikaydı gerçekten.. Helal olsun çocuklar.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim gibi seyredemeyenlere müjde, az sonra tekrarı varmış ntv'de.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kaan Kural'ın hastasıyım bu oyunun diye bi kitabı var basketle ilgili en iyi Türkç kitap sayılır..

Ben size ilk 8 sıralamasını söyliyeyim şimdiden, gidin yasakpara oynayın trilyoner olu :)

Amerika
İspanya
Yunanistan
Arjantin
Almanya
Türkiye
Fransa
Litvanya

bu başlığı finalden sonra göstericem en az 5i tutacak göreceksiniz :)

1. ispanya
2. yunanistan
3. amerika
4. arjantin
5. fransa
6. türkiye
7. litvanya
8. almanya

sadece 2 tanesi tutmuş ama usa sürpriz yapmasaydı aynen böyle olacaktı sıralama :)

U

uzaymerkezicom

Misafir
dünya 6. sı olmak büyük başarı. Takıma ruh veren emek harcayan 12 cesur yüreği tebrik ediyoruz. Bu kadar istemeselerdi başarmayı asla böyle başları dik dönemezlerdi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5