İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye beklerken İran Kandil’i vuruyor

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
*siber*' Alıntı:
Tamamda sen başbakansın diye bu örneği verdim ben :) İktidarda olduğun zaman 1 milyon kişinin ölümü hiçte iyi karşılanmayacaktır. Anlatmak istediğim şey ise dünya artık biyolojik savaş içinde değil psikolojik savaş içinde. Amerika bu oyunu iyi oynuyor. Öyle asarım keserim yaparsan seni iki günde bunaltırlar kanımca. Yinede oyum senin.
Ben ölen 1 milyonun içinde olmaya hazırım.Her hangi bir ülkeyle savaş olduğunda savaşmayada...Birilerinin yada birkaç canın ölmesi önemli değil.Önemli olan bir milletin feraha ulaşmasıdır.Çanakkale savaşında bizim askerlerimiz değil miydi?Düşmanın ortasına girip kendiside içerde olduğu halde bombalanmasını isteyen.Bizim dedelerimiz değil miydi?Beş dakika sonra öleceğini bile bile savaşa giren?Şimdi sıra bizde ben ve benim gibi düşünen nice Türk evladı bedelini ödemeye hazır.Yeterki bu millet yeniden başı dik yürüsün...!

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kraliste sana katılıyorum ölen insan sayısının 100 yada 101 olmasının bir önemi yoktur. hz hasan kerbela ya gitmek için hazırlandığında onu uyarmışlar gitme seni öldürürler diye ama o cevaben eğer ben bugün bu haksızlığa karşı durup canımı vermez isem korkarımki benden sonra hiçbir insan haksızlığın karşısında durmaz ve dünyayıda zalimler yönetirler diye.
şunu unutmamalıki BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜZERİNDEKİ KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR!....

Eğer bugün bu vatan için bu topraklar ve bu insanlar için, adalet için, onurumuz ve atalarımıza layık olabilmek için (bu bir filimden alıntıdır ama buna bende katılıyorum.) güzel yurdumun insanlarının geleceği için ölünmeyecekse ne zaman ölünecektir ancak bunu sorarım.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazi arkadaslar ulkemizin ic ve dis politiklarini kucumsede , hic birimiz madolyonun diger bilmiyoruz bilmeyecegizde ,

Kandil dagini bombalamak PKK'yi komple ortadan kaldirmak degildir , boyle 1 sinir otesi operasyon ile AB'nin kapisini aralamisken kapatmak ve ABD ile stratejik ortakligimizi iyiden iyiye bozmak istememekteyiz , yoksa Kandil dagina ABD'den korktugumuz icin girmiyor degiliz boyle 1 olay yok , biz istedigimiz zaman istedigimiz yere gireriz cikariz , 1974 KIBRIS baris haraketi arsivlerine goz atin 10'larca ulkeden NOTA yemis 1 ulkedir TURKİYE basta AMERİKA ve İNGİLTERE'nin bizde karisiriz haraket yapmayin uyarisina karsin , o gunden bu gunlere bir cok sular seller gecti , zamaninda bize TERMAL ISI GOZLUK'lerini PKK'ya karsi kullanamazsiniz diyen ABD'Ye yanit gecikmedi 1 sene sonra TURKİYE SAHİN GOZU adi altinda kendi gozluklerini yapti ve 36 ulkeye bunlari pazarladi , bunun gibi nice teknolojik adimlarla sivil ve askeri sanayisini genisletti , suan hepimizin kan kustugu ISRAİL 'ile hic bir ulke ile yapmadigimiz askeri teknolojide modifiyeleri yaptik , bu gun dunyanin en buyuk 3. Duzenli ordusu Ulkemize ait , gene en buyuk 3. hava filosu Ulkemize ait , bazi arkadaslar f-16 yapamadigimizi yada bunlari avlayacak ucaklar oldugunu bizim alamadigimizi soylemis turkiyenin elinde 800'u gecik F-16 var bunlari degerlendirme yoluna gitti ve internet tabiriyle F-16 v2.0 seklinde ucus kabiliyetlerini menzillerini genisletti , sunada anti parantez acmak istiyorumki her yil Onemli dunya ulkelerinin pilotlarinin yaristigi sanal ucus-savas platformlari vardir turk pilotlar 2005 yilinda finalde amerikayi yenerek 1.olmustur , burda anlatmak istedigim sadece suydu ;

Turkiye daima YURTTA BARİS DUNYADA BARİS ilkesini ozumlemis , govde gosterisi yapmaya gerek duymayan , silahtan once herzaman once diplomisiyi deyenen 1 ulkedir ve sununda altini cizmekte fayda vardirki TURKİYE ORTA DOGUNUN AGABEY niteliginde 1 ulkedir bu yuzden adimlarini dikkatli atmak istemektedir yuzunu batiya donerken DOGU'yu kirmak tepkisini cekmek yada tam tersi DOGU'yla iliskilerini ortakligini gelistirirken Avrupayla iliskilerini bozmak istememektedir cunki biz boyle onemli 2 kitanin tam ortasinda 1 ulkeyiz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
abacus' Alıntı:
Bazi arkadaslar ulkemizin ic ve dis politiklarini kucumsede , hic birimiz madolyonun diger bilmiyoruz bilmeyecegizde ,

Kandil dagini bombalamak PKK'yi komple ortadan kaldirmak degildir , boyle 1 sinir otesi operasyon ile AB'nin kapisini aralamisken kapatmak ve ABD ile stratejik ortakligimizi iyiden iyiye bozmak istememekteyiz ,

Komple ortadan kaldirmak degilse oturup bekleyelim, bombalasak da bitmeyecek deyip. Hangi kapinin aralanmasindan bahsediyorsun bilmiyorum, tuvalet kapisinin mi? Avrupa Birligi hicbir zaman Turkiye'yi almayacak, hic bir zaman. Ne 10 yil ne 100 yil sonra. Alsaydi Rum Kesiminden, Dogu Avrupa'daki Turkiye'den 100 yil gerideki ulkelerden once bizi alirdi. Biz butun kriterleri yerine getirdik. Su an tam uyeligi hak ediyoruz. Sen kapi aralanmasindan bahsediyorsun. Ayrica senin ordunun askerleri onlarin bir uyesinin ulkesinde "isgalci" olarak taninmis durumda, hangi kapi o?

ABD ile stratejik ortaklik? Evet stratejik ortagimiz bizim destegimiz olmadan guney komsumuza girdi, stratejik ortaklarimiz diger bir guney komsumuzu darmadagin etmek uzereler, stratejik ortagimiz, kuzey dogu komsumuzda bir darbeyle yonetim yikti, stratejik ortagimiz dogu komsumuzun Turk asilli bir dost devletimizin topraklarini yillardir isgal etmesine goz yumuyor, stratejik ortagimiz PKK varligi bilinmesine ragmen isgal ettigi topraklarda onlarin yasamasina izin veriyor, stratejik ortagimiz Kurt Devleti'nin kurulmasinin savas ilani oldugunu bile bile, bu devleti kurmak icin yuz elli takla atiyor, aptal aptal bolge federe alanlar kuruyor, stratejik ortagimiz sehitlerini savunmak icin Kuzey Irak'a giremezsin diyor, kendisi dunyanin obur ucundan gelip oralari isgal ediyor.

Hangi kapi, hangi ortak, hangi agabey? Mahallenin samar oglani olur ancak senin bolge yonetimin. Oyle kapiya bir, oyle ortaga iki. Haksizligi, rezilligi, dusmanligi, kan emiciligii sineye cekmek ne zamandir tedbir oldu, dunyada bariscilik oldu. Dunyada baris istiyorsak, barisi engelleyenlere karsi durmaliyiz. Bu kadar basit, dur bakiyim mantikli yaklasalim diye beklersen, bekleyecek bir yerin kalmayacak yakinda.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu dusunce tarziyla ulkeler yonetilmiyor 73 milyonluk 1 ulkeyi yonetmek bu kadar kolay bir mevzu degil , evet haftada onlarca sehit veriyoruz , belki dahada verecegiz , ama bunun cozumu haydi top yekun Kandil dagini bombalayalim komandolarimizi indirelim diye 1sey yok , 1 mart tezkeresi oncesi 100.000 amerika askerini akdeniz'de bekletip oyalan sonrada biz sizinle omuz omuza savasa girmeyiz bizim irakla problemimiz yok kendi isinizi kendiniz halledin diyen gene TURKİYE'dir , simdi irak savasinda AMERİKA'YA lojistik destek veren onlarla birlikte savasan KURT gruplari icin AMERİKA'NİN idam sehpasi hazirlamasini beklemekteyiz , cunki suanda İRAK'da soz de dahi olsa BM'lerine kayitli ulusal 1 ulke vardir icinde AMERİKA-İNGİLİZ askerleri olsa dahi (!?) sinirotesi operasyondan ziyade BENCE kuzey irak'a girip 50km mesafede tampon 1 bolge olusturup militanlarin sinir gecislerini daha zora sokmaktir , nitekim irak savasindan once turkiye bunu yapti ve ulkede teror bayagi gerilemisti.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Iyi de neye karsi antitez olusturdugun belli degil, ben bugunku yonetimi savunmuyorum ki tezkere zamani bunu bunu yaptilar diye bana cevap veriyorsun? Ben zaten topyekun karsiyim adamlara, ve evet yapilmasi gereken kandil dagini bombalamak, sen icine sindirebiliyorsan mevcut hali, sindir, ben sindiremiyorum. Bunun ulkeyi yonetmenin kolayiyla zoruyla alakasi yok. Senin cozumun varsa cozumunu karsi surebilirsin, ama bizim dusundugumuz cozume boyle kolay degil hih deyip koseden sey yapman guzel bir tartisma bicimi olusturmaz.

Ben Amerika'dan birsey beklemiyorum, Amerika'yla stratejik ortak oldugumuzu sen yazdin ben degil. Kendi kendine cevap veriyorsun.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben senin soylemlerine cevapen soylemedim , sana 1 atifim yok yani genel 1 potre cizdim, sen 1 marti destekleyenlerdensin yada degilsin sana yuklemek istedigim 1 pozisyon yok , ayrica evet stratejik ortak oldugumuzu yazdim , zaten gergin olan iliskilerimizi kandil dagini bombalayarak dahada germenin luzumu yok diyorum , yoksa zaten bizim stratejik ortakligimiz 1 mart tezkeresinin reddiyle sarsildi bakiniz : Cuval gecirme hadisesi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5