İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye Host Piyasısının 1 yıl sonraki halini merak ediyorum.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak ediyorum Türkiye de 1 yıl sonra host piyasasıda böyle hızlı büyüyecekmi.

Bakıyorumda host piyasası öyle bir karmaşaya giriyor artık çözülemiyor.İnanın ben bile bazen bakıyorum neler oluyor böyle.Artık pazarlarda tezgah kuran manavcılar gibi gel gel host 1YTL diye bağıracaz :)
çünkü giderek karışıyor.Ben bundan 5 yıl önce başladım tabi o aralar tam hosting satışı olarak değil sadece yani okula başlayan gibi host piyasasını araştırarak özellikleri panelleri öğreniyordum hosting yapan arkadaşlardan işi öğreniyordum.

O yıllar böyle değildi.Şimdi ise her gün forumlarda hostbulda yeni bir isim görüyorum.Buna canı gönülden seviniyorum hizmetini kaliteli bir şekilde sürüyorlarsa tabi.Çünkü bundan 1 yıla yakın bir çok Internet kullanıcıları dolandırıldı.

Bakalım zaman ne getirecek host piyasası daha çok kızışacakmı.
Meslektaşlarımın cevaplarını burda görürsem sevinirim.

Not:Bu sadece bir merak.Herhangi bir yanlış anlaşma olmasın.Sadece görüş amaçlı eklenmiştir.Bundan yanlış anlayanlar olursa şimdiden özür dileriz...

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katılıyorum. Ayrıca 2 gün önce İyinetadmine bu konu hakkında şikayet mesajı attım. İyinet için konuşuyorum. Birçok arkadaş türedi. Daha panel kullanmayı bilmiyenler 40 sunucu sattım diyor ( Sözü edilen arkadaşın mesajlarını gösterebilirim. Azcık panel kullanmayı bilen herkesde görür :) Ayrıca ben host satmıyorum. Sadece reklam paraları ile serverı döndürüyorum ki bu verdikleri fiyatlara nasıl yapıyolar anlamıyorum. Yani geçenlerde bi arkadaş yine şikayette ismi vardı benim DC arkadaşım var ondan serverı ucuz alıyorum diyordu. Yani böyle arkadaşlara adminler müdahale etmezse senin gibi arkadaşlara yazık olucak bu işi hakkı ile yapanlara yani.

T

TR1Servers

Misafir
Yani sizin deyiminizce ucuz verince %90 sahketar oluyor öylemi ? Eğer öyle düşünüyorsanız bence çok çok yazıklar olsun, neden biliyormusunuz, her insana artık surkent gibi davranmaya balanıldı çünkü ...! Hee sen neden üstüne alınıyorsun yaranmı var diceksiniz, hayır yara yok sadece benim fiyatlarımda ucuz...

Saygılarımızla...!

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya konu polemiğe döndü aslında bu iki arkadaşında bana göre falsolarını yakaladım hemde kendi mesajlarından isterlerse buraya linklerini veririm isterlerse özel mesaj olarak atarım görürler. Belki başkalrı yazmıştır yerlerine konu sapmasın lütfen

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TR1Servers' Alıntı:
Yani sizin deyiminizce ucuz verince %90 sahketar oluyor öylemi ? Eğer öyle düşünüyorsanız bence çok çok yazıklar olsun, neden biliyormusunuz, her insana artık surkent gibi davranmaya balanıldı çünkü ...! Hee sen neden üstüne alınıyorsun yaranmı var diceksiniz, hayır yara yok sadece benim fiyatlarımda ucuz...

Saygılarımızla...!
Yani geçenlerde bi yine şikayette ismi vardı benim DC var ondan serverı ucuz alıyorum diyordu.
ustume alinmadim demissin ama bu yazida senden bahsediliyor herhalde cunku bunu sen yazmistin forumda :)

M

mercansoft

Misafir
IndexServers Sölediklerine Katılıyorum Gerçekten çok Firma var
Merak Ediyorum 1 Sene Sonra ne olucak...

T

TR1Servers

Misafir
Bizim ne yaptığımız ortada arkadaşlar hiç merak etmeyin ...!

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Gerçekten bu host işinde kaliteli bir yerden toplu alınca ucuz sanılan yerlerden bile çok kar edilebiliyor.Ama malesef insanlarımızda ön yargı oluşmuş.(Atıyorum Sınırsız Mail Sınırsız Subdomain diyince bu yalandır diyor bizde mecburen sınırlama koyuyoruz)Asıl sorun pahalıya satıp da kaliteli olmayan yerlerden almaktır.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Kaliteden ne kastettiginize bagli.
Web Hosting bir urunden ziyade bir servistir.
En hizli, en guclu, en genis bantli, en buyuk bantli, hosting paketini 1/4 fiyatina verip, eger bu sistemin 24x7 teknik servisi yoksa, istedigim zaman istedigim degisikligi yaptiramiyorsam, tutarsizliklar ile karsilasiyorsam ustune para verip almamayi tercih ederim.
Kalite, emek ve zaman ister, bu da paradir.
Para vermeden kalite alamazsiniz.
Siz ne kadar ucuz malimiz var hemde kaliteli derseniz deyin, karari kullanici verir.
Kullanici memnun ise en kaliteli hizmeti siz veriyorsunuz demektir.

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende Bu iş İçindeyim.. !! Yakın Bir Süre içinde Şirketleşip Müşterilimize Fatura Kesebileceğiz..

Saygılarımla..

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevap

buraya sadece meslektaşlarımın görüşlerini almak için konu açtım.Başkalarına taş atmak yada hizmetlerine bir saygısızlık yapmak için değil.TR1Servers yanlış anladı sanırım biz senin hizmetine kalitene bir laf söylediğimiz yok.Sen ucuz alıyorsan ve bunu ekonomik verirsen bence çok iyi bir davranış.Ama pahalı verirsen hicdan bile kabul etmez.Yani eğer burda sana karşı bir söz söylenmişse özür dilerim.

Die

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
eger bu sistemin 24x7 teknik servisi yoksa, istedigim zaman istedigim degisikligi yaptiramiyorsam, tutarsizliklar ile karsilasiyorsam ustune

tr'de kac firma 24x7 sana destek verirki ? ben 1 tane dahi bulamadım..Kaliteli dedikleri yerleride gordum ama nafiile.

her 100$ olan makına alıp,hosting islerine girerse yakında sirketler iflas eder..

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Rekabet her zaman kaliteyi arttırır. Yoğunluk içinde herkes idolünü ve düşmemesi gereken durumları daha iyi öğrenir.

Kanaatimce olumlu bir gelişmedir, Telekom'un özelleştirilmesiyle de varmamız gereken noktaya bir adım daha atılmıştır.

Ha, bir sözüm daha var. Birlikten kuvvet doğar. Unutmayalım :)

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
DefauLt' Alıntı:
Rekabet her zaman kaliteyi arttırır. Yoğunluk içinde herkes idolünü ve düşmemesi gereken durumları daha iyi öğrenir.

Kanaatimce olumlu bir gelişmedir, Telekom'un özelleştirilmesiyle de varmamız gereken noktaya bir adım daha atılmıştır.

Ha, bir sözüm daha var. Birlikten kuvvet doğar. Unutmayalım :)

Üstat'a katılıyorum. Ancak, bu rekabet ortamında çoğu kişi acı sonuçlar yaşamakta bunu da unutmamak gerekmekte

Ek olarak; tabi Türkiye genelinde birçok kişi artık ware[z] veya illegal siteler açmakta, bu sitelere ait sunucuların masraflarını çıkartmak için hosting, reseller işlerine girmekte. Bu yüzden de fiyatlar konusunda serbest piyasa ekonomisi mahvolmakta.

Gel gelelim, birçok kişiyi de gördüm ki sunucuyu alırlar, birkaç ayarı yapar ve bırakırlar. O sunucunun güncelleme; bakım; güvenlik gibi işleri tam bir dert olur bir müddet sonra onlara..

Neyse, dediğim gibi. Aslında bi şekilde tabi ki bu gidişata dur demenin zamanı gelmekte..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5