İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye neden Lamer dolu?

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sorunun cevabını bulabilen varmı? :D
Amcamlar sisteme index basmışlar ancak sistemin işleyişinden bir haber insanlar sanırım hazır yapılmış bir fso scriptti ile index atan bu lamer arkadaslar windows sunucuda calışmayan hatta apache sunucuda bile çalışması muhtemel olmayan .cfm3 adında index dosyası bırakmışlar. Sanırım .php3 yazmak istemişler yazamamışlar:D
allah akıl fikir versin bu lamerlere

erhanyeler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arkadaşcıklar benle de çok uraşıyorlar
bunların amacı sadece boş iş + bilgisizlik + önüne gelen lamer:)

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok ugrastıkları falan yok bu arkadasların ama bir işi yapıyorsan ya layikiyle yap yada hiç yapma, artık kawasaki olmuş bir açıktan yararlanan bu arkadaslar kurtlar vadisini çok izliyorlar ondan oluyor.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
gazinden bi host almıştım. helm panel ve siteleri açmamıştım. ve siteler heklendi.
üstüne düşmedim.
ama anladımm ki zehir ve davs kullanıp index atıyorlar. ve googlede asp site arayıp davs la indexliyorlar. sonrada hek diyorlar :)

innDirmp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ah bu fso acıkları:
server sahipleri bu fso kapamaları lazım.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
innDirmp3' Alıntı:
ah bu fso acıkları:
server sahipleri bu fso kapamaları lazım.

server sahiplerinin de kapamasına gerek yok aslında bu lamerler patch yapamadıkları için kendileri index atıp sonra arkadaslarına söyleyip onlarada attırıyorlar sonra hepsi türkiyenin heker'ı oluyorlar :eek:

D

doLob

Misafir
lamer çaylak falan diyorsun ama madem bu kadar bilgilisin serverini veya scriptini korumaya alsana..

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doLob' Alıntı:
lamer çaylak falan diyorsun ama madem bu kadar bilgilisin serverini veya scriptini korumaya alsana..

Kimse bilgili oldugunu söylemiyor.

Bu olay scriptten kaynaklanmıyorki.
Ayrıca Script zaten güvenlik açığı var ama sadece kodları gören ve benimle aynı mantıkta düşünen bulabilir. Riskli durumlar için bırakılmış bir açık. Sunucu konusuna gelince sunucuya patch veya başka birsey yapmam o sunucudan atılmam demek server admini bunu çözecektir zaten.
Yapılması gerekende zaten sadece yetkilendirme ve yazma izni.

S

Sporty

Misafir
Vallaha meraktan soruyorum yanlış anlama sakın,

Adam sitene dalmış herşeyi silmiş, indexi basmış ama lamer diyosunuz.. Peki heker denilen zatı muhterem bunları nasıl yapınca harbi heker oluyor? ayaklarıyla site hekleyenmi.. yoksa amuda kalkıp site hekleyenmi?

Lamer ile heker arasındaki ince çizgiyi ayırmak lazım.
Bence lamer:
admin şifresi gibi bilgileri keylogger döşeyerek yada client sokarak bilgilere ulaşan sonra siteyi silen şahıslara denebilir

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sporty' Alıntı:
Vallaha meraktan soruyorum yanlış anlama sakın,

Adam sitene dalmış herşeyi silmiş, indexi basmış ama lamer diyosunuz.. Peki heker denilen zatı muhterem bunları nasıl yapınca harbi heker oluyor? ayaklarıyla site hekleyenmi.. yoksa amuda kalkıp site hekleyenmi?

Lamer ile heker arasındaki ince çizgiyi ayırmak lazım.
Bence lamer:
admin şifresi gibi bilgileri keylogger döşeyerek yada client sokarak bilgilere ulaşan sonra siteyi silen şahıslara denebilir

Benim düşüncem, heker kendi programını kendisi yazar.
Lamer adam da hazır şeylerle ben hek (!) yapıyorum diyen kişidir..

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
Benim düşüncem, heker kendi programını kendisi yazar.
Lamer adam da hazır şeylerle ben hek (!) yapıyorum diyen kişidir..

Gerekli ve yerinde bir açıklama olmuş söyleyecek başka birsey yok.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes özenir ya heker ım demeye... ama heker lığa başlayan ve gerçekten bu işi seven ve öğrenmiş kişiler hek işini bırakıp güvenliğe yönelirler ki bu daha zor ve daha zevklidir :)

anlarlarki bu bir boş iştir...

A

Alexis2

Misafir
bunlar bence insanlar arasinda statu sahibi olma amaci guden, iq<25 hilkat garibeleri, uzak durmak lazim .)

F

fenerli

Misafir
bence artık web siteleri konusunda da lamer kelimesi kullanılabilir, onlarca benzeri site yapılması (vbulletin kurmak, link dizin kurmak, toplist kurmak gibi) w*arez script ve templateleri kullanarak kendisini bile ben bu işi biliyorum diyerek kandıranlara "lamer" uygun bir ifadedir diye düşünüyorum.

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alexis' Alıntı:
bunlar bence insanlar arasinda statu sahibi olma amaci guden, iq<25 hilkat garibeleri, uzak durmak lazim .)

Bu görüşe katılmıyorum. İçlerinde 100 üzerinde insanlar var bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım. Hiçbirseyde yapılamayacağı gibi bu konudada genelleme yapılamaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5