İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye tabanlı yüksek BW sahibi DC

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu günlerde bir müşterimizle orak resim upload ve file upload sitesi açacağız
ve kendimize DC arıyorduk mümkün olduğu kadar türkiye tabanlı olmasını istiyorduk

bu güne kadar forumda yazılanları okuduk ve inceledik.
bir çok kişi çok ucuz(ne kadar ucuz olduğu tartışılır) olduklarına inandıkları fiyatları belirttiler.

amacım kimseyi karalamak yada küçümsemek degildir ...
Fakat 10mbit XXX dolar
5mbitli hatlar XXX dolar diyen arkadaşlarımızın
Daha telekom bile o fiyatlara vermiyorken o hatların dedicate (firmaya özel) olduğuna inanıp savunmaları bize garip gelmiştir.

bir çok DC ile telefon görüşmeleri ve Eposta yazışmaları yapılmıştır.
sadece kendi domainlerimizi taşıyacağımız ve yüksek BW ihtiyacı olmadığını düşündügümüz için 1mbit bağlantının yettigini düşündük
ve bunada uygun yer aradık bize tek yakın gelen firma Teklan olmuştur.

1mbit hattı 10 gün FULL ( gerçekten full) kullanıp için zorladık ve her dakikasında aynı performans ile hattı kullandık.
ve şu anda halihazırda 2 makinemizi ve firmanın ihtiyacı olan tanıtım domainlerini o makinelere taşıdık.

Bu tür bir girişim içinde (upload) türkiye tabanlı DC olarak kendilerinde karar kıldık, çünki tam 10 gün delicesine zorladık firmayı. telefonlarımız açıldı (sabah 5 te) ve mutlaka " Buyrun nasıl yardımcı olabiliriz" ile başlayan.
ve sorunumuz bitince de " lütfen teşekkür etmeyin bu bizim görevimiz" ile biten ,
iş ciddiyetinden ve saygısından asla birşey yitirmeyen oluşuma gerçekten saygı ile bakıyoruz.

yakında turkpark.com üzerinde sağlayacağımız tüm hosting , dedicated , co-location hizmetlerini
Türkiye tabanlı olarak Teklan üzerinden verecegimizi ve upload sitesi içinde kendilerini tercih ettigimizi belirtmek isteriz.

iş saygısını yitirmeyen ve müşterilerini sabahın 7 sinde arayıp ( makinenizin http portu çalışmıyor) diyen firmaya teşekkürü borç biliriz.

Not: bu yazı reklam amaçlı degil. saygı duyduğumuz için yazılmıştır.
dedicated yada hosting arayan bir çok arkadaşımıza örnek teşkil edebilir adına yazılmıştır.

Saygılarımızla

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teklan danmı bahsediyoruz =)

2005 ın ortalarında orada 2 sunucu barındırıyordum makine başına 80gb bandwithim vardı. makinelerin toplamı bile 80gb bandwith yememsine rağmen 2 ay boyunca benden ekstra 200ytl bandwith aşıldı diye para aldılar...

bu durumdan şikayetçi olduk vs. aradan bir hafta sonra ana kartınız yanmış diyip makineleri geri yolladılar ama işin ilginci makinede bir sorun yoktu...

zaten o kadar ucuz bi firmada değil yaklaşık aynı fiyatlara sabancı telekom da hizmet veriyor...

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle küçük bir düzeltme yapmak isterim.
Teklan geçen sene Sonlarında el degiştirdi. bahsettigim yapı tümü ile yeni düzene aittir.

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, Mask Sana katılıyorum, Yeni Düzeni harika Bizzat kendim gittim yerlerine , Gerektiği gibi ilgi alaka gördüm, Ayrica, El değiştirmesi ile Bir cok Yeni Bu Konuda Uzman Elemanlar da aLinmis, yani eski köye yeni adet geldi diyebiliriz suan ki durum cok iyi görünüyor mask'a aynen katılıyorum

R

rhifat

Misafir
alp msn ye girer misin ? Ben kadir konuscaklarım var :( hadi beqliyorum
Not : Kusura bakmayın forum üyeleri acildi burdan yazmak zorunda kaldım :)

trickster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm Teklan'ın iyi bir şekilde yönetilmesi her kez açısından iyi olur...

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teklan bu sektörün en eskilerinden. Yıllardır piyasaya vurgun yapmadan ayakta duruyorlar. Arada müşterileri kazıklamak her firmanın yaptığı şey. Bunlar olmadan firma karlılığını arttıramaz. Benim kişisel felsefem, "müşteri kazıklanmak içindir." ama tabi bu her firma için geçerli değil.

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teklan..

Çok uzun zamandır ve çok sayıda sunucumuzu Teklanda barındırıyoruz. İlgi, alaka ve destek eminim şuan datacenteriz diyen birçok firmada bulunmuyor. Websitelerinin basit durmasına aldırmayın, Teklan şuan Türkiyede bu işi hakkıyla yapabilen ender firmalardan biri. Gerek altyapısı gereksede gülümseyen yüzleriyle herzaman gerçek bir datacenterle çalışıyor olmanızın güveni içinde oluyorsunuz. Sıradan firmaların hat kiralayıp DC açtık demelerinden çok 24 saat gidebileceğiniz ve sunucularınıza anında müdahale edebileceğiniz bir DC ile çalışmak gerçekten çok güzel.. Ayrıca Teklan sadece bir DC değil, bir ISP.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teklan Hiç Offline Olmuyo Ki Msnde Ben Geceleri Hep Netteyim Mutlaka Online Müşteri Destekleri..

forumkeyfi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba
Ben teklan ın dc sini ziyaret edenlerdenim orada müşteriye ilgi sınırsız gecenin hangi vakti ararsanız arayım telefon en geç 3. çalmasında açılacaktır. bir projem için kendilerini ziyaret ettim henüz projemizi hayata geçirmedik ama geçireceğimiz zaman kesinlikle kendileriyle çalışacağız.
Saygılarımla

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesajımızın ardından yazılan olumlu mesajlar bizi dahada sevindirdi.
doğru seçim yaptığımızın onayı gibi oldular

Saygılarımla

L

LifeNIC~

Misafir
Güzel olmuş bu açıklamalar arkadaşlar. Sanırım TR içinde kiminle çalışacağımızı bulduk :)

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizim de 3 sunucumuz 2 yıldır orada bulunuyor ilk zamanlar birtakım kesintiler yaşanmıştı. Fakat el değiştirdikten sonra epey bir düzenleme yapıldı ve gayet güzel çalışan bir DC ye sahip oldular.

Anlaşmalar direkt pik değer üzerinden yapılıyor ve Mask arkadaşımızın yazdığı gibi size satılan hat miktarı X ise herhangi bir zamanda size X i kullanabilirsiniz ne eksik ne de fazla. Fiyatlar çok ucuz sayılmaz ama bahsedilen Büyük DC lerden bir eksiği olduğunu düşünmüyorum. Tersine desteğe erişmek daha hızlı ve kolay oluyor.

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçen sabah 5te üşenmeden kalktım aradım.. adamın biri buyrun ben bilmenme diye açtı, helal olsun tekLAN dedim kapattım. umarım küfür olarak algılamamıştır.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
algılamışsa bile aklından geçen cümleyi saygısından dolayı sarfetmemiştir. eminim.

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Saat 14:00,

Arar Aramaz 2. Çalışında Telefon Açıldı. :)

Ancak , co-location fiyatlarını sordum ve satış için pazartesi aramam gerektiği söylendi.
Oldukça güzel bir hizmet ve çabukluk. Başarılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5