İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'de datacenteri olan kaliteli yerler

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar artık bıkkınlık geldi nereye gittiysem 2 yıldan fazla doğru düzgün ayakta kalan olmadı, yani 2 yıl düzgün çalışan firma 3. yıl sapıtıyor.
Birtek istisna olarak sadecehosting.com ile çalıştım.

Benim kalite konusunda tam güvendiğim datacenterlar şunlar,
  1. sadecehosting.com
  2. kriweb.com

Benim ihtiyacım olan bu ikisinin kalitesinde gerçek anlamda kaliteli, 1-2 yılda sapıtmayacak işletmeler arıyorum, örneğin sadecehosting.com'da 8 yıldır hostingim var çok eskilerde yarımşar saatlik birkaç kesinti dışında hiç kesinti yaşamadım, bunun gibi kriwebde böyle, bana bu tarz firmaları önerebilirmisiniz.

Artık toplu paket almayacağım, her yerden birer tane alıp o şekilde çalışıcam bu şekilde bıkkınlık geliyor, bir kesinti olduğunda bin kişi arıyor. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
sapıtıyor derken? yani ne aradığını daha iyi anlamak adına soruyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
netinternet'i denemedim, kendi datacenteri değil sanırım onların fakat tellcom olarak görünüyor yada yeni açılan biryer vardı orada onların makinaları, gerçi beni ilgilendiren hizmet kalitesi, osman beye mesaj attım dün gece onunda dönmesini bekliyorum bu arada..

T

trgy

Misafir
netinternet'i denemedim, kendi datacenteri değil sanırım onların fakat tellcom olarak görünüyor yada yeni açılan biryer vardı orada onların makinaları, gerçi beni ilgilendiren hizmet kalitesi, osman beye mesaj attım dün gece onunda dönmesini bekliyorum bu arada..

netinternet kendi datacenter'ını açtı ve iyinet şu an orada barınıyor. iyinet 'i göz önüne alarak kesintilerin ne kadar olduğunu az çok tahmin edebilirsin.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Netinternet ile çalışabilirsin, fakat tek Türkiye'ye bağlı kalmanızca ciddi bir neden yoksa USA Softlayer düşünebilirsin kesinti nedir bilmem gerçekten, Türkiye deki verimerkezlerinde azda olsa kesinti olsa bile Softlayerda bu zamana kadar olmadı olduysada ben denk gelmedim.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52

Netinternet'i denemelisin, yorumlarını buradan alırız daha sonra..

PlusBurakk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Netinternet, Radore, DGN, SadeceHosting alanın en iyileridir.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
PM’ye dönüş yaptım. Datacenter’in network yapısı itibari ile her sunucu Vlan üzerinde çalıştığı için alınan tek hizmet için farklı classlarda IP adresi veremiyoruz Teknik olarak ne yazık ki :( Birden fazla aldığınız hizmet için bizden bunu talep edebilirsiniz. Bu konuda alan adı alana Hosting bedava kampanyası kapsamında alan adı aldığınız sürece ayrı ayrı hizmetlere tekrar para ödemek zorunda kalmazsınız.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
ihs ve isimtescil ayriyetten de türkticaret-nokta-net tavsiye etmem

softlayer fiyatları uçuk değil mi? http://www.softlayer.com/dedicated/

Oradaki donanımla avrupadaki donanımlar bir değil.
Ayrıca bire bir aynı işlemcileri karşılaştırırsanız çok az bir miktar oynar ücret.

Mesela üst sınıf işlemci olan E7450 yi SL' de 1000 dolara alabilirken başka verimerkezlerinde 1500 dolara özel siparişle belki alabilirsiniz.

Yani burada hizmet kalitesi söz konusu. Mercedes de araba toyota da araba.

---

Türkiye için netinternet tavsiye ediyorum.Osman şeker( :D ) gibi çocuktur.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Şöyle, mesela sadecehosting olsun kriweb olsun kendi hosting müşterileri için ayırdıkları sunucularda böyle hizmet vermiyorlar o sunucular her daim stabil çalışması için ellerinden geleni yapıyorlar, sizde farklı farklı hosting hesapları alırsam bu işlemi alabilirmiyim kendi işlettiğiniz makinaların stabilitesine güvence verebilirmisiniz? Eğer öyleyse etliyle sütlüyle uğraşmadan yavaş yavaş geçiririm ancak kendi hosting müşterilerimiz için ayırdığımız sunucu sayısından fazla veremiyoruz diyorsanız dağıtacağım alacağım görüşlere göre hesapları, sizden 1, sh den 1 gibi... İşin içinde biri olarak sizin vereceğiniz görüşler önemli pek tabiiki.

PM’ye dönüş yaptım. Datacenter’in network yapısı itibari ile her sunucu Vlan üzerinde çalıştığı için alınan tek hizmet için farklı classlarda IP adresi veremiyoruz Teknik olarak ne yazık ki :( Birden fazla aldığınız hizmet için bizden bunu talep edebilirsiniz. Bu konuda alan adı alana Hosting bedava kampanyası kapsamında alan adı aldığınız sürece ayrı ayrı hizmetlere tekrar para ödemek zorunda kalmazsınız.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tüm Linux Hosting makinelerimiz HP’nin DL 160 G6 sunucularında çalışmakta işlemci olarak 2 adet X5550 Intel Xeon CPU kullanıyoruz (16 CPU)

Netinternet Sunucuları: http://www.cpubenchmark.net/cpu_look...50+%40+2.67GHz
Normal Sunucular: http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Sunucuların karanlıkta disk ışıklarının nasıl yandığını gösterdiğimiz bir video mevcut.. Belki izlemek istersiniz :)

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=375656292950&ref=mf

Sunucularımızla ilgili sorun veya performansla ilgili sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum ama hosting sunucularında 5 farklı class üzerinden ip verebiliriz. Dediğim gibi bir hizmet içersinde bunu teknik olarak sağlayamıyoruz farklı 5 hizmet için sağlayabiliriz.

birden çok fazla classlara ihtiyaç duyuyorsanız düşündüğünüz gibi 1 sh dan 1 farklı yerden 1 bizden hizmet alıp classlarınızı arttırabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5