İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye’de internet bağlantısının bedava hale getirilmesi

salihk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye’de internet bağlantısının bedava hale getirilmesi için yasa tasarısı hazırlandı. Türkiye'de internet bağlantı ücretlerinin bedava olması için yasa taslağı hazırlandı. Ücretsiz internete bir bakanlık olumlu bakarken, bir bakanlık da olumsuz görüş bildirdi.
İnternetin Türkiye'ye gelişinin 13. yıldönümü Başbakanlık'ta düzenlenen etkinlikle kutlandı. Etkinlikte konuşan İnternet Kurulu üyesi Doç. Dr. Mustafa Akgül, Türkiye'de ise 15 milyona yakın insanın internetle tanıştığını buna rağmen Türk toplumunun rotasının henüz bilgi toplumuna dönmediğini, bunun için internet fiyatlarının makul düzeylere çekilmesi gerektiğini ifade etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva ise TBMM'ye verdikleri özellikle trafik cezası gibi tebligatları e-posta ile almak isteyenlere internet erişiminin ücretsiz sağlanmasına olanak tanıyan yasa teklifi hakkında bilgi verdi.

İnternetin elit insanların kullandığı bir teknoloji görüntüsünden çıkarılması gerektiğini ifade eden Ayva, internet hizmetlerinin herkesin yararlanabilmesi için ücretsiz olması gerektiğini, hazırladıkları taslağa Adalet Bakanlığı'nın olumsuz, Ulaştırma Bakanlığı'nın ise olumlu görüş bildirdiğini aktardı.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Keske öyle olsa ama bana göre bu yapılsa bile en fazla 1 sene ücretsiz olur yani sürekliliği bence imkansız..!

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelişmekte olan bir ülke olduğumuz düşünülürse bu mümkün, ancak sadece internetin belirli bölümünü ücretsiz yapabileceklerini düşünüyorum. Örneğin 256 kb/s kadar olan bağlantılar ücretsiz olabileceği gibi onun yukarısı ticarete girdiği için ücretli yapılabilir.

İnternetin yaygınlaşması ve AB'ye bir ön hazırlık için böyle bir çalışma yapabilirler.

Diğer yandan internetin Türkiye'de tamamen ücretsiz hale getirilmesi bana göre mümkün görünmüyor.

Ama olursa tabi ki güzel olur.

G

gibigibiyim

Misafir
Dünyanin neresinde internet bedava,bunlar siyasi yatirim,ülkesini düsünen hangi hükümet böyle bisey yapar.Isgüzarliktan baska bisey degil.Dönere oyunu veren millet(gencparti) internet bedava olunca neyini verir bilmiyorum.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
internet nerde ücretsiz ki? şu anda bizim kullandığımız bağlantı hızı avrupadakinin 3-4 katı paraya mal oluyo. bence fiyatları herkesin kullanabileceği şekilde yapmalılar. aylık 50 ytl değil 10 ytl mesela. hız yükseldikçe servis ücretinin arttığı tek ülke burası heralde.

K

Kerasus

Misafir
Ücretsiz olmasa bile ekonominin gidişatı ile yaygınlaşma aynı paralellikte gidecek ve buda biz webmasterlar için çok olumlu bir gelişme olacaktır.

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bedava değil :) ucuzlasada yeter 2mbit 50ytl olsa mesala ne güzel olur..

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben yine de internetin daha kullanılabilir hale geleceğini umut ediyorum. Mesela yurtdışı bağlantısının 10 katına çıkacakmış, bence bu bile iyi bir gelişme sayılır dial-up'lı günlerimizi düşününce.

Tabii ki bizekalsa mümkün değil ama Akdeniz kablo ağı pazarının ''yüzde 86'sına sahip olan'' İtalyan şirketi MedNautilus yapıyor.

kaynak

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ücretsiz olmasını istemem, zira bu sefer hizmet alamayız. ama aylık 10 ytl ye ne kadar da güzel olur. Bir de insanların bilgisayar sahibi olmasını kolaylaştırıcı bazı düzenlemeler yapılsa, mesela mortgage sistemi ile 25 sene vadeli bilgisayar satışı süper olur :D

Daima Rock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ücretsiz olmasını istemem, zira bu sefer hizmet alamayız. ama aylık 10 ytl ye ne kadar da güzel olur. Bir de insanların bilgisayar sahibi olmasını kolaylaştırıcı bazı düzenlemeler yapılsa, mesela mortgage sistemi ile 25 sene vadeli bilgisayar satışı süper olur :D
Abartma, bilgisayar evden ucuz!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5