İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiyede sunucuları kim satıyor ve nerede satıyor.

N

nomak78

Misafir
Türkiye'de sunucu kiralayan değilde satan yerler nereler? marka ve fiyat bilgisi verirmisiniz. Türkiyede bu işin prosedürü nasıl işliyor? Gidip telekomdan hat mı kiralıcaz sunucuyu aldıktan sonra, yoksa amerikadaki gibi sunucuları zaten datacenterlar mı satıyor?

bilgilendirici yazılar ve sunucu fiyatı bilgileri için teşekkürler.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
işin uzmanı değilim ama, sunucunu alıp, teklan, bnet, sabancı, superonline gibi kurumlarda belli bir ücret karşılığı barındırıyorsun.
sunucu olarak da ister www.snc.com.tr de toplarsın, istersen hp, ibm, dell gibi markaların hazır sistemlerini satın alırsın.

N

nomak78

Misafir
teşekkürler . makbule geçti. düşündüğümden çok daha ucuzmuş. peki bağlantıyı nasıl hallediyor türkiyede hosting şirketleri, telekomdan hat mı kiralıyorlar?

L

LNWServers

Misafir
bence hat kiralamak yerine tr den bir datacenterde co-location yapabilirsiniz.Bildigim kadarı ile www.sistemnet.com.tr ucuz fakat cok fazla bandwith vermiyorlar

N

nomak78

Misafir
co-location ile telekomdan hat kiralamanın fiyatları aylık ne kadar yaklaşık olarak?

F

fenerli

Misafir
nomak78' Alıntı:
co-location ile telekomdan hat kiralamanэn fiyatlarэ aylэk ne kadar yaklaюэk olarak?

yapacağınız en iyi şey bir datacenter a makinanızı vermek, co-location aylık 100-150$ arasında bir gideriniz olur

N

nomak78

Misafir
peki evime hat çekmek kaç liraya mal olur.(sabit ip adresi gibi.. vs herşey içine dahil olacak şekilde) evimde bir tane sunucu olsun istiyorum. şahsıma ait bazı özel siteleri kimseye emanet etmek istemiyorum açıkçası. onun için soruyorum bunları.

D

doLob

Misafir
soramadan edemiyecem

google ı mu host edeceksinde kimseye emanet edemiyosun

D

doLob

Misafir
yanlis anlama sadece yukarida ettigin cumleyle turk hosting saglayicilarini karaliyorsun

strong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saçmalık

Sen bir datacenter'a gidip sunucunu teslim ettiğinde ( iyi bir yere teslim edersen bnet anet sistemnet rh vtds..) senin sunucuna hiçbirşey olmaz.Ki olursa da birsürü yeni sunucu alacak tazminat paran olur .. :)

D

doLob

Misafir
onu demiyor

kiralik sunucu veren yerlerden almam illa kendi makinam olsun diyor buradada tum hostculari zan altinda birakmis oluyor

strong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen git ev1servers theplanet layeredtech hosteurope gibi yerlerden al .Eğer birşey olursa senin bütün zararını karşılayayım :)

L

LNWServers

Misafir
Evt sunucu mumkun değil TR şartlarında cok fazla masrafı olur

N

nomak78

Misafir
kendimde hostçuyum. kendi şirketimdeki elemana bile emanet etmek istemiyorum.

ne sebebini açıklamaya mecburum

nede doloba açıklama yapmaya

dileyen dilediği gibi düşünür.

ben bir soru sordum. ya soruma cevap verilir yada verilmez. dolobun yaptığı şey sataşmaktan başka hiçbirşey değil.

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
doLob' Alıntı:
yanlis anlama sadece yukarida ettigin cumleyle turk hosting saglayicilarini karaliyorsun

doLob' Alıntı:
onu demiyor

kiralik sunucu veren yerlerden almam illa kendi makinam olsun diyor buradada tum hostculari zan altinda birakmis oluyor
Ne alaka yani

Harbi çok gereksiz mesajlar atıyosun sen Google Pagerank güncelliyor diyiorum. Nerden biliyosun akraban mı var diyor :)

N

nomak78

Misafir
Wishmaster' Alıntı:
Ne alaka yani

Harbi çok gereksiz mesajlar atıyosun sen Google Pagerank güncelliyor diyiorum. Nerden biliyosun akraban mı var diyor :)

boşver bunun gibi adamları. ben bu tip heriflerle muhattap oldum diye 30-40 forumdan atıldım. bunlar gibisi böyle klavyeden ona buna sataşıp çileden çıkarırlar, sonrada döner döner kurallardan bilmemneden dem vururlar. bu gibilerin derdi sataşmakttır. bir işede yaramazlar. kimsenin sorduğu soruya cevap vermezler, kimseye yardım etmezler, ortaya bir iş çıkarmazlar. böyle konuşurlar işte. konuştukları zamanda sataşma babında konuşurlar. biz bunlara internet kimlikli adamlar diyoruz. gerçek dünyada kişiliksiz, silik şahsiyetler burda ona buna sataşarak dominant bir karakter sergilemek isterler fakat ulaştıkları nokta ortalığı karıştırmaktan, insanların işine mani olmaktan başka hiçbirşey değildir.

mesela bu başlığın amacına ulaşmasını engelledi ve bana lazım olan bir bilgiye artık hayatta ulaşamam. çünkü konuyu saptırdı. işime taş koydu. dolop nickli eleman gibi şahsiyetsizlerin attığı bir tane faydalı mesaj gösterin bana.. sadece bir tane.. yoktur.. çünkü bunların faydalı hiçbir yanı yoktur.. depresif hallerinin endopinaktik tatminlerini sanal ortamda yapmayı denerler, çünkü bunlar freud'ün 3. ergen devre diye tanımladığı dönemde takılı kalmışlardır ve asla bir gerçek erişkin olamazlar.. Ona kızmak istiyorum ama kızamıyorumda.. çünkü gerçekten yardıma ihtiyacı var.. ve ona uzanacak psikolojik ve bilimsel yardımı dahi kabullenemeyecek kadar kaybolmuş ruhunun karanlık dehlizlerinde.

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya telekomdan adsl çektir 512 mb aylık 100 milyon statik ip al bi iss kur bağla bide tabi açık durabileck stabil bir pc

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5