İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiyede Yokmu vBulletin gibi program yazacak

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vBulletin arkadaşlar neden turkiyede böyle bir çalışma yok neden başka ülkedeki insanlar böyle program hazırlayıp satıyor.bizim programcılık bilgilerimiz bu kadar azmı hep dışarıyamı baglı olacagız.boyle bir foruma adam kalmış 200 usd istiyor 1000 tane satsa 200bin usd yazık gerçekten bir çok lisasnlı vb kullanan var bizde yapsak olmazmı.

~Aykut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
var tabiki ama bu işler öyle 5 dakkalik iş değil. vb 5 yılda bu hale ilk surumunu hatirlayanlar olursa güler hallerine .
ilk öncelikle finansman lazım.
sonra ekip

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bunlardan çok daha önemli olan şey lisans olayını tr de sağlayamamaktır. ilk satılacak forum tüm dünyaya yayılacak ve sahipleri de bunu takip edemeyecektir. yoksa yazmakta sorun yok bana kalırsa tek kişi bile gayet yazabilir...

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mantıklı olalım lütfen, vBulletin 200 değil 160 $ ve bence bunu fazlasıyla da hakediyor, ayrıca ayrıca tek kişinin yazması mümkün degil, tek kişi ile böyle birşeyi yazmak 1 yıl alır, yine de bir sürü açık, bir sürü hata (bug) vs.. bulunur. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok bence, daha farklı önerileri olanlar varsa yapabiliriz..

İlla yazalım diyorsanır buyurun.. Kendi PHPNuke'mizi, vBulletin'imizi yazalım ve 100$ diyelim bakalım hangi Türk evladı buna para verecek.. ??

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca bi yerde konuda "MT Forum" diye bir forum görmüştüm, Türk bi arkadaş tarafından yazıldığı söyleniyordu, yorumları okumanızı önerirdim ama bulamadım forumu.. arkadaşın sitesi: www.programci.org bi inceleyin, bence güzel bir başlanğıç eger kendisi yazdıysa ve tekrar tebrik ediyorum..

Türkiye de insanlar iyi birşey yaptığı zaman desteklemek yerine kötüleyerek bir yere gelmesi engelleniyor ve bu da insanların şevkini kırmaktan, elin yabancılarına (gavuruna) mahkum olmaktan başka bir işe yaramıyor..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayrıca ayrıca tek kişinin yazması mümkün degil,

demişsin. sen bana vbulletin in sattığı sayıda ve tanesi 160$a satabileceğime garanti ver ben tek başıma yazıcam sana söz :) Sorun yazacak insan değil arkadaşlar sorun lisans ın türkiyede geçmemesidir.

S

sitemerkezi.net

Misafir
bence cok abarti bir olayi yok, phpbb kimin neyine yetmiyor onu anlamadim. yani onemli olan icerik olmasi yoksa sitede vbulletin var diye phpbb olan siteden 5 kat fazla kullanici girmesini beklemek hata

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
vbulletin bir ticari programdir ve konusunda rakiplerini geride birakmistir.
Boyle bir uygulama ancak disiplinli bir calisma ile 3-5 senede 5-10 kisilik bir grup ile gelistirilebilir ve pazarlanir.
Siz tek basiniza boyle bir program yazsaniz bile sizden bu programi kimse almadikca yazdiginiz programin degeri yoktur.
Ozellikle yakinda piyasa cikacak 3.5 versiyonu takim calismasinin ve profesyonel pazarlamanin bir ornegi.

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya temeli olmayan hiçbir çalışma vbulletin veya phpBB gibi bu noktaya gelemez. Siz ilk başta bir forum yazacaksanız insanlar size bir taraflarıyla gülecek, sonra siz zamanla upgrade ede ede sağlam bir hale getireceksiniz. Ikonboard vardı CGI ile ilgilenen webmaster arkadaşlar bilir. İlk sürümü harbi iğrençti, 2 yi çıkardılar oda orta iğrenç ama adamlar 3 ü bir yaptılar sorma.. Ben böyle bir cgi forum görmedim hayatımda.. Şimdi parayla satılıyor. Dediğim gibi temel, kaynak vs vs bir sürü etken gerekli bir vbulletin, bir phpBB yazmak için.
Şu da varki Türkiye'de üreten tayfa genelde lise-üniversite aralığında bu işler (php, cgi, vs) ile ilgileniyor. daha sonra hayat başlıyor hesabı bırakıyorlar bu işleri (istisnalar olabilir). yurtdışında programcılık da çok iyi bir iş olduğundan böyle bir dertleri yok. fakat ülkemizde program satışları hemen hemen kurumsal alanlardan başka yerde olmadığı için böyle bir durum ortaya çıkıyor.
anlatabildim inşallah...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5