İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'deki ciddi web yazılım (kodlama) firmaları?

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, bir takım projeleri olan insanlar ile görüşmekteyim, benden fikir bakımından yararlanmak istiyorlar.
Şimdi mevzuyu sizinle de paylaşmak istiyorum.
Bir proje üzerinde çalışılıyor fakat şahısların yapabileceği, şahıs olarak altından kalkılabilecek proje degil bunlar..

Sizlerden en cok güvenilen, Türkiye'deki ciddiyetle Bilişim işi yapan ve web kodlama departmanı iyi ve güvenilir olan firmaların isimlerini istiyorum?

Var mı böyle firmalar?

Mesela IHS buna dahil mi? Yada Teklan?

Paylaşımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.
Saygılarımla

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teklan hotelcilik ile uğraşıyor apart teklan diye.
ihs iyidir görüş derim.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ihs iyidir görüş derim.

Teklan Apart bilmiyorum daha önce duymadım, benim dedigim Teklan bu firma :)

www.metropolinsan.com,
www.denizseki.com and
www.deepnature.com are on the
Altın Örümcek Web Awards finals...

Reransları müthiş, listeme ekledim bu firmayı :)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ihs iyidir görüş derim.

aslında bir bakıma haklısın müşterilerine özen gösteren ve otek sektöründeki kadar dikkatli olan bir firmaya doğru bir betimleme yapılmış

ama bunu ifade ediş şekliniz komik.

Ciddi firmalar türkiyeede elbette var ama bu ciddiyette müşteri varmı ?
o tartışılır işte

"abi şuna benzer bir site yapın.."
"ya siz biliyorsunuz bu işi şöyle bişi yapsak ?"
veya daha acısı ne istedigini bilmeyen ama bildigini sanan

"ben 1 senedir interneti geziyorum bir çok site gezdim. en iyisinin bu olduğu kanaatine vardım yaptırdım baak nasıl olmuş ? " karşınızdaki site tümüyle Joomla yada wordpress olunca şok geçiriyorsunuz

DeepNot: Joomla yada wordpress türü yapılar kötüdür sonucu doğmasın. firma bunu Biz yaptık diyip müşterisine nasıl sunuyor ? ve bu müşteride nasıl bir bilinçli müşteridir ki bunu yiyiyor ? işte burda insanın aklı pek almıyor.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben müşteri seçiyom arkadaşlar, müşterinin beni seçmesi önemli değil, gelince konuşunca ona göre müşteriyi seçiyom, yok adamlar işten anlamıyorsa bir şekilde yol veriyom gidip 15 yaşındaki veletlere iş yaptırsınlar da akıllansınlar diye.

şahıs işletmesiyim sonuçta ama birçok ltd şirketinden de daha profesyonel iş yaptığıma eminim en azından çalma çırpma değil orjinal işler yapıyorum.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla ben müşteri seçiyom arkadaşlar, müşterinin beni seçmesi önemli değil, gelince konuşunca ona göre müşteriyi seçiyom, yok adamlar işten anlamıyorsa bir şekilde yol veriyom gidip 15 yaşındaki veletlere iş yaptırsınlar da akıllansınlar diye.

şahıs işletmesiyim sonuçta ama birçok ltd şirketinden de daha profesyonel iş yaptığıma eminim en azından çalma çırpma değil orjinal işler yapıyorum.

katılıyorum sana müşteri 20 müşteri msn'e ekler bunlardan 10'unu engellerim çünkğ bana bilinçli müşteri lazım.
Yavaş yavaş müşteri portfoyumuzde forum sitelerini çıkarmaya ozen gösteriyoruz.Genellikle kurumsal müşteriler olması destek bakımından ve sunuculardan daha iyi verim alacağımız kanısına vardık.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

müşterilerinizi eğitmeyi de deneyebilirsiniz.
sizinle iş yapmasa dahi artık ne aradığını yada nasıl arayacağını bilen müşterilerimiz olur . ben şu ana kadar bana gelen müşterilerin hepsine bunu uyguladım.
ve benimle çalışmasa dahi gittigi yerde ne istedigini bilen müşteri tipine girmiş oldular.

buda başka bir bakış açısı.

bu arada örümcekli ödülleri pek önemsedigimi söyleyemem. hala mynet yada tnn.net yada türündeki büyük siteler seçilebiliyorsa , ve hernedense "başvurmadan ödül vermeyiz" türü bir yaklaşımla seçiliyorsa... o ödül h akkında ciddi sorularım olur benim..

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
müşterilerinizi eğitmeyi de deneyebilirsiniz.
sizinle iş yapmasa dahi artık ne aradığını yada nasıl arayacağını bilen müşterilerimiz olur . ben şu ana kadar bana gelen müşterilerin hepsine bunu uyguladım.
ve benimle çalışmasa dahi gittigi yerde ne istedigini bilen müşteri tipine girmiş oldular.

buda başka bir bakış açısı.

bu arada örümcekli ödülleri pek önemsedigimi söyleyemem. hala mynet yada tnn.net yada türündeki büyük siteler seçilebiliyorsa , ve hernedense "başvurmadan ödül vermeyiz" türü bir yaklaşımla seçiliyorsa... o ödül h akkında ciddi sorularım olur benim..

valla bazı adamlar vardır bilgilendirsen de onlar için önemli olan ucuzluktur. bilgiyi kapından çıkınca unutur nerde ucuz var ona bakar...

akyaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizlerden en cok güvenilen, Türkiye'deki ciddiyetle Bilişim işi yapan ve web kodlama departmanı iyi ve güvenilir olan firmaların isimlerini istiyorum?

Kendi namıma, tavsiye edebeliceğim tek firma;
http://magiclick.com/

İyi yönleri
1. Çok profesyonel yazılım geliştirme grubu,
2. Müşteri isteğine göre değişken alt yapı ile proje geliştirilmesi,
3. Farklı projelerin otomasyonu,
4. Müthiş bir referans listesi.

Kötü yönleri
1. Aşırı uçuk kaçık fiyat politikası.

Referanslarının bir kısmı: http://magiclick.com/clients/ tamamı için iletişime geçebilirsiniz.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aşırı fiyat politikası kimi şirketin özellikle yaptığı birşeydir, bu şekilde direkmen müşteri seçiyorlar, ucuz diye seçilmek değil kaliteli diye seçilmek isterler olay budur.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aşırı fiyat politikası kimi şirketin özellikle yaptığı birşeydir, bu şekilde direkmen müşteri seçiyorlar, ucuz diye seçilmek değil kaliteli diye seçilmek isterler olay budur.

kalite her zaman pahalıdır.
ve bu sizi seçici kılar.
firma olarak seçtigimiz yol bu ve epeyce memnunuz.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, dosyamı hazırlayıp teslim ettim, proje sahiplerine.
Tüm paylaşımlarınız için hepinize bol bol teşekkür ediyorum.
Sagolasınız, iyi calismalar :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5