İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

turkiyeden domainlerim acilmiyor.

trtint

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
degerli arkadaslar. 2 haftadir turkiyeden siteme giris olmadigini farkettim sonra Turkiyeden arkadaslara sordum domainlerim acilmiyor. Yurtdisinda yasiyorum yani anlasildigi gibi . 3 domainim var 3 ude acilmiyor hatta ftp den bile hostuma baglanilmiyor. mahkeme karariyla engellenecek bir sey yaptigimi sanmiyorum. gerci engellenmis olsam sadece 1 tanesi engellenirdi diye dusunuyorum. bu konuda fikri olan var mi acaba?

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ttnetle alakalı bir problem olduğunu düşünüyorum..Bendede bir kaç kez oldu..Sadece küçük bölgelerde olan birşey..

mesela istanbul izmir ankara gibi yerlerden deneme yaptır..

trtint

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun sanrim benden kaynaklanmiyor. hosttun referanslarindan bir kac domain daha denettim tr deki arkadasima. onlarda acilmadi. demekki hostta problem.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Hosta bir sorun olursa aynı sorun tum dunyada aynı anda gorulur fakat bu girmeme problemi ttnetten diye dusunuyorum sen en iyisi baska arkadaslar bul birde onlara sor tekrar soyluyorum kucuk bir ilden felan deneme yapıyorsa acmaması normal yada arkadasında olan bir problemdir..

Bu yüzden siteleri buraya yaz türkiyeden birileri denesin bak acıyor mu?*

acemiyim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainlerin IP adreslerini değiştir.

Loglarını incele herangi bir anormallik var mı diye bak.

Firewall varsa loglarını incele.

DDOS için hardware veya software güvenlik varsa onları kontrol et. Software olsa saldırı olduğunu anlarsın. Hardware varsa ki senin haberin bile yoktur datacenterın vardır. Datacentera saldırı olup olmadığı sor.

trtint

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
degerli arkadaslar. sorunun tamamen hosttan kaynaklandigini ogrendim. Ben ilk basta Turktelekom tarafindan engellendigimi dusunuyordum fakat tam tersiymis benim host turktelekoma ban koymus. sebep Turk hekerler.bani acmayada niyetleri yokmus o nedenle parami geri isteyecem ve yeni hosta gecegim. tesekkurler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5