İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiyeden Sayfalar

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şurdan sitene bak

http://www.selfseo.com/find_ip_address_of_a_website.php

Sen TR'de host edildiğini düşünürken, farklı görünebiliyor bazen. Bilmiyorsundur demiyorum yanlış anlama, yardımcı olması için verdim çünkü xxx'den sayfalar sistemi domain location üzerinden işliyor.
Pfff gene aynı sorun yaw, evet sorun burda demek ki. Nixcon nedense bazı yerlerde İsrail diye çıkıyor. Demek ki ondan çıkmıyorum. Halbuki Whois falan çektiğim zaman genelde hep TR çıkıyor ama bazı yerlerin demek ki yer belirleme sistemi değişik. Saol ;)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Biz dün gece ploop ile bu konuda biraz tartışmıştık sonuç olarak google nin bu değerleri tek bir veriye dayanarak çıkarmadığı kanısına vardık yani sadece ülke ip si önemli değil, artı olarak eklemek isterim google hiçbir sonucu tek bir mantığa dayalı olarak çıkarmamaktadır.

Kolay gelsin

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osahin, özel mesajda yazmıstım sanırım, ip ve com.tr olması etkin bana göre kriterleri 2 ye çıkardım. baska kriter yok. yani, siteniz tr'de barınıyorsa ve com.tr ise türkiye'den sayfalarda gözüküyorsunuz sanırım :p

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
sırf muhalefet varya sırfff
neyse o zaman şöyle yapalım ben bu güne kadar edindiğim tecrübelerime göre sadece bunlar etkin olmuyor diğer mesajlarımda yazdığım gibi birçok etkeni var tıpkı google da aramalarda üst sıralarda çıkmak gibi... mesela ip %30 domain %20 sayfa dili %10 gibi sürüp gidiyor... bence :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
osahin söylediğim kriterlerden baska kriterler olduğunu ispatlarsan eğer, sana her kriter için bir info domain alacağım :p

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bu konuda yavaş yavaş ilerliyoruz mesela dün sadece Türkiyede bulunan ip lerle ilgiliydi düşüncelerimiz bu gün .tr domainlerinde bu konuda bir etken olduğu konusunda hem fikir olduk :p
Şimdi biraz daha ileri gidelim o halde
aranacak kelime: world olsun baktığımızda tr.worldcybergames.com sitesi 3. sırada çıkmakta sonralarında ise hem .tr hemde Türkiyede host edilen siteleri bolca görüyoruz oysa bu site Kore de host edilmekte ip adreside 211.233.24.52 olarak görünmektedir...
Şimdi bu sitenin kriterleri ne Türkiyede host edilmesi nede .tr domain olması :p Bir sürü şey yazmıştım analiz olarak ama silindi postum gerisini siz inceleyin...
ping tr.worldcybergames.com
32 bayt veri ile tr.worldcybergames.com [211.233.24.52] 'ping' ediliyor:
domain istemez :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte bunu söylemen için yazmadım onuda demekki üst sıralarda olmak için bir kriterde redirect page ler ettimi 2? :p oysa google sonuçlarında çıkan sayfanın com.tr ile alakası yok değilmi? : )
sen hiç hayatında htaccess yönlendirme yaptın mı :) :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuç olarak senden kopya çektiğim tezimi savunuyorum :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öyle olsa da, google yönlendirilen içeriği dikkate alır. bir domain yönlendirip deneyebilirsin. orada görünene inanma, açılan sayfaya inan.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bu olay aslında şununla bağdaştırılabilir ploop daha önceden yazmıştım google ile ilgili bir incelemem diye bunun gibi... Ama sadece bu değil... Bu biraz daha farklı bi ara konuşuruz yine burası sadece ikimize ait oldu olmuyo böle :p

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfa bulunamadı yazdı osahin. bu arada yönlendirme olayında ciddiyim, google'ın huyu bu. doğru kullanırsan çok para bile kazanabilirsin :p :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5